مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
فورد آمریکا از خیر تویوتای ژاپن گذشت

شرکت خودروسازی فورد آمریکا از خیر تویوتا گذشته و برنامه ریزی کرده که سیستم هیبرید را خودش برای خودروه از جمله وانت بارهایش طراحی کند.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، تا به حال فورد آمریکا به کمک شریک تجاری اش تویوتا خودروهای هیبریدی عرضه می کرد اما اکنون می گوید در شرف عرضه سیستم هیبریدی است که در آن نیروی محرکه به چرخ های عقب اعمال می شود.
اما واقعیت این است که حداقل باید تا اواخر این دهه صبر کرد تا شاهد محصولات هیبریدی فورد، بدون همکاری تویوتا بود.
همکاری این دو غول خودروسازی از اوت 2011 با امضای قرارداد بین آلن مولالی از فورد و آکیو تویودا از تویوتا شروع شد و از آن به بعد فروش خودروهای هیبریدی فورد هم جان گرفت چون تا حدود زیادی اعتبارش را از پیشتاز این بازار به دست می آورد.
با گذشت زمان خودروهای فورد فیوژن و ون سی ماکس فورد به چالشی برای پیریوس تویوتا تبدیل شده اند؛ این در حالی است که از ابتدای پیدایش خودروهای هیبریدی، پریوس تویوتا حاکم بلامنازع این بازار بود.
با این که این دو خودروساز حرف از جدایی می زنند اما قرار است همکاری مشترک در خصوص استانداردها به قوت خود باقی بماند. آنها می گویند جدایی در بخش خودروهای هیبریدی لطمه ای به همکاری های مشترک آنها از جمله مراکز مشترک تلفن گویا و خدمات مشتریان آنها در چین وارد نمی آورد و آنها به فعالیت های مشترک خود ادامه می دهند.
تا به حال تویوتا بیش از 2 میلیون خودروی هیبریدی در بازار آمریکا فروخته که 70 درصد کل فروش این نوع خودروها را تشکیل می دهد.