خودروساز آمریکایی شورولت برای رشد فروش خودروی قابل اتصال به برق خود مشوق های بزرگی در نظر گرفته است.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پارس تیونینگ به نقل از سایپانیوز، با تنگ تر شدن رقابت در عرصه خودروهای الکتریکی، جنرال موتورز مشوق های چشمگیری برای فروش خودروهای شورولت مدل ولت خود در نظر گرفته است.
خریداران ولت از تخفیف 5 هزار دلاری برای مدل 2012 و 4 هزار دلاری برای مدل 2013 برخوردار می شوند. همچنین مشتریان می توانند به روش لیزینگ خودروی ولت را ماهانه 269 دلار اجاره کنند و تا 36 ماه از این قرارداد بهره مند شوند در ضمن پرداخت اولیه لیزینگ این خودروها فقط 2399 دلار است.
موضوع این جا است که فروش خودروهای الکتریکی برای خودروسازان همراه با ضرر و زیان است اما چون بخشی از کسب و کار آنها به حساب می آیند چاره ای جز تحمل این زیان ندارند و غفلت از آن در آینده جبران ناپذیر خواهد بود. در کالیفرنیا که بیشترین فروش خودرو را دارا است خودروسازان ملزم شده اند که به تناسب فروشی که در این ایالت دارند تعداد مشخصی خودروی الکتریکی هم بفروشند.
ولت خودرویی است که با هر بار شارژ می تواند 40 مایل (نزدیک به 70 کیلومتر) بپیماید. برای همین سازنده این خودرو مجبور شده موتور بنزینی هم در این خودرو برای احتیاط به کار بگیرد تا اگر خودرو در راه ماند سرنشین ها را در خیابان جا نگذارد.
موضوع دیگری که باعث می شود خودروسازان برتر مشوق هایی را برای خودروهای الکتریکی خود در نظر بگیرند، تصویری است که در ذهن مشتریان و مردم از آن خودروسازان نقش می بندد.
شرکت ژاپنی هوندا در آمریکا برای آن که در ذهن مشتریان به عنوان سازنده خودروهای الکتریکی شناخته شود خودروی الکتریکی خود به نام فیت را با 259 دلار در ماه اجاره (لیزینگ) می دهد. این رقم شامل بیمه و هزینه های نگهداری خودرو هم می شود.
فروشندگان خودرو در آمریکا در ماه گذشته 1600 دستگاه خودروی ولت در بازار آمریکا به فروش رساندند. این تعداد 4.3 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است. این در حالی است که نیسان لیف با رشد قابل توجهی مواجه شده است. نیسان در ماه می 2138 دستگاه لیف به فروش رساند در حالی که در مدت مشابه سال گذشته فقط 510 دستگاه فروخته بود. در آمریکا با پول اولیه 1999 دلار و ماهانه 199 دلار می توان یک خودرو لیف اجاره (لیزینگ) کرد. از زمانی که نیسان تولید لیف را به آمریکا منتقل کرده قیمت آن را نیز پایین آورده است.