مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
موفقیت رنو در بازارهای بین المللی

در نیمه نخست سال 2013 میلادی، گروه رنو با فروش بیش از 646 هزار دستگاه خودرو در بازار های بین الملی، رشد 4.3درصدی را در بازار های خارج از اروپا به نام خود ثبت کرد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، بر اساس آمار فروش منتشر شده، گروه رنو در نیمه نخست سال جاری میلادی، در مجموع یک میلیون و 302 هزار و 854 دستگاه خودرو در سرتاسر جهان به فروش رساند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، افت 1.9درصدی را نشان می دهد.
علت اصلی افت فروش گروه رنو، وضعیت نامناسب بازارهای اروپایی است اما در مقابل گروه رنو توانست در این مدت با فروش 646هزار و 274 دستگاه خودرو در بازار های بین المللی خارج از اروپا، رشد فروش 4.3درصدی را ثبت کرد. سهم بازار های خارج از اروپا در فروش جهانی رنو در این مدت 49.6درصد بوده است که افزایش 2.9درصدی را نسبت به مدت مشابه سال پیش نشان می دهد. افزایش سهم فروش در بازار های بین المللی نشان از موفقیت در استراتژی جهانی گروه رنو است.
برند رنو در این مدت با فروش بیش از یک میلیون دستگاه خودرو 81.5درصد از کل فروش گروه رنو را از آن خود کرد. برند رنو در این بازه زمانی کاهش فروش 4.6درصدی را تجربه کرد هر چند در بازار های خارج از اروپا شاهد رشد فر.ش 4.3درصدی بود.
داچیا در این مدت با رشد 16.5درصدی فروش نسبت به مدت مشابه سال قبل توانست افزایش فروش در تمام بازارها را تجربه کند. بخشی از موفقیت این شرکت در افزایش فروش با مدل شاسی بلند Duster به دست آمده است ضمن آنکه مدل های Lodgy و Dokker و نسل جدید مدل های Sandero و Logan نیز در این موفقیت نقش چشم گیری داشته اند.
رنو سامسونگ موتور که در حال حاضر برنامه بازسازی خطوط تولیدی و شبکه خدماتی خود را در دست اجرا دارد با فروش بیش از 29هزار دستگاه خودرو، 2.2درصد از فروش گروه رنو را به نام خود ثبت کرد.
بازار اروپا و پیشتازی رنو در خودرو های تجاری سبک
فروش خودرو های گروه رنو در بازار اروپا، در نیمه نخست سال 2013 با کاهش 7.3درصدی مواجه شده و این در حالی است که بازار اروپا در این مدت شاهد افت فروش 6.7درصدی بود. در این مدت گروه رنو با سهم بازار 7.2درصد همچنان توانست رتبه سوم را اروپا حفظ کند ضمن آنکه برای شانزدهمین سال پیاپی، با سهم کسب بازار 14.2درصد عنوان تولید کننده برتر خودرو های تجاری سبک اروپا را از آن خود کرد.
خودرو های تمام الکتریکی
رنو با عرضه چهار خودروی تمام الکتریکی و بدون آلایندگی، پیشتاز تولید کنندگان اروپایی است و در نیمه نخست سال جاری توانست سهم 49درصدی را از این بازار از آن خود کند. در این مدت رنو ZOE پرفروش ترین خودروی تمام الکتریکی بازار بود و به تنهایی نزدیک به 30درصد سهم بازار را به دست آورد.
موفقیت های رنو در بازار های نوظهور
گروه رنو در نیمه نخست سال 2013، در مجموع بیش از 646هزار دستگاه خودرو در بازار های خارج از اروپا به فروش رسانده است و به این ترتیب از پنج بازار بزرگ گروه در سطح جهان، سه بازار در خارج از اروپا قرار دارند.
در روسیه، رنو توانست رشد فروش 9.5درصدی را تجربه کند و در این در حالی است که بازار فروش این کشور شاهد کاهش فروش خودرو است. در این میان مدل Duster توانسته بیشترین موفقیت را از آن خود کند و عنوان پر فروش ترین SUV بازار روسیه را به دست آورد.
با فروش بیش از 114هزار دستگاه خودرو در روسیه، رنو سهم 7.8درصدی از بازار این کشور را در اختیار دارد و روسیه اکنون دومین بازار بزرگ رنو پس از فرانسه است.
در برزیل، با وجود تعطیلی دو ماهه کارخانه تولیدی در Curitiba برای افزایش ظرفیت خطوط که منجر به کاهش تولید شد، رنو 6درصد سهم بازار را در اختیار دارد و با فروش 102هزار دستگاه خودرو، برزیل سومین بازار بزرگ گروه رنو در جهان است.
در هندوستان نیز رنو با فروش نزدیک به 40هزار دستگاه خودرو، بزرگترین خودروساز اروپایی حاضر در بازار است.