مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
هیوندایی در آمریکا ضرر می کند!

چون هیوندایی از فرصت به وجود آمده بهره کافی نمی برد در آینده تاوان آن را خواهد داد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، در حال حاضر با این که تقاضا برای خودروهای هیوندایی بالا است اما هیوندایی با این که با حداکثر ظرفیت کار می کند به اندازه کافی عرضه ندارد.
تمام کارخانه های هیوندایی با حداکثر ظرفیت خود کار می کنند با این حال از تقاضا عقب مانده اند و این برای فروش هیوندایی در بازار رو به رشد آمریکا وضعیت مناسبی نیست.
فروش هیوندایی در آمریکا در نیمه اول سال فقط 1.9 درصد افزایش یافت در حالی که رشد فروش کل خودرو در ایالات متحده در نیمه اول سال 2013 حدود 8.4 درصد بوده یعنی هیوندایی سهم مناسبی از این رشد نداشته است. تحلیل گران مؤسسه اتوداتا پیش بینی کرده اند که فروش خودرو در آمریکا در سال 2013 به رقم 15.5 میلیون دستگاه می رسد که نسبت به سال گذشته یک میلیون دستگاه بیشتر است و در سال 2014 فروش خودرو در آمریکا به 16 میلیون دستگاه می رسد.
هیوندایی در مونتگومری آلابامای آمریکا دو خودروی پرفروش الانترا و سوناتا تولید می کند و در وست پوینت جورجیا شرکت کیا در تولید سانتافه به هیوندایی کمک می کند؛ تمام این کارخانه ها با حداکثر ظرفیت کار می کنند. بقیه محصولات هیوندایی در کره جنوبی تولید می شوند که ظرفیت کارخانه هایش تکمیل است.
جان کرافچیک مدیر عامل هیوندایی ایالات متحده می گوید همه کارخانه های هیوندایی در آمریکا و کره جنوبی به صورت سه شیفت کار می کنند و همه کارگران هم به طور کامل اضافه کاری می کنند اما با همه این تلاش ها عرضه به اندازه تقاضا نیست.
این ها همه به مدیر عامل هیوندایی باز می گردد که از ساخت کارخانه جدید در آمریکا و افزایش ظرفیت پرهیز می کند و از ترس آن که به وضع خودروسازان اروپایی دچار نشود و معضل ظرفیت اضافی نداشته باشد به بهانه آن که تا دو سال فقط روی کیفیت و افزایش رضایت مندی مشتری کار خواهد کرد از افزایش ظرفیت تولید طفره می رود.