مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
هیچ ارزانی بی دلیل نیست

نیسان امروز از خودروی ارزان داتسون در دهلی نو رونمایی می کند. با این کار به احتمال زیاد به نام و نشان خود لطمه خواهد زد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، شرکت خودروسازی نیسان ژاپن با احیای برند داتسون خودروی هاچ بک را با قیمت 400 هزار روپیه (معادل 6700 دلار) در دهلی نو عرضه کرد. این اقدام را می توان گام بزرگ نیسان برای ورود به عرصه خودروهای ارزان در کشورهای پرجمعیت تلقی کرد.

با ورود داتسون هاچ بک و سایر مدل های آن در 3 سال آینده که یکی از آنها تنها 4 هزار دلار (240هزار روپیه) قیمت گذاری شده، نیسان رقابت سختی را در زمینه قیمت در بازار هند دامن خواهد زد و خود را برای جنگیدن در عرصه خودروهای بیش از حد ارزان آماده خواهد کرد.

این بخش از بازار هندوستان را فقط تاتانانو اشغال کرده و رقیبی هم ندارد. تاتانانو که فاقد هرگونه امکانات رفاهی است بین 150 تا 220 هزار روپیه می ارزد.

غول های خودروسازی جهانی همچون تویوتا همواره از افتادن به چنین ورطه ای پرهیز کرده اند چون ورود به بازار خودروهای فوق ارزان را خدشه به نام و نشان ارزشمند خود می دانند.

تاکشی اوچی یامادا از مدیران ارشد تویوتا چند سال پیش ایده ورود به بازارهای ارزان را رد کرد و گفت: درست نیست که خودروهای کم ارزش نام تویوتا داشته باشند. با این حال تویوتای سدان اتیوس Etios با قیمت 545 هزار روپیه هم در سال 2010 تولید شد و هاچ بک آن با قیمت 450 هزار روپیه در سال 2011 به بازار آمد.

برخی عقیده دارند استفاده از نام داتسون لطمه کمتری به برند نیسان بزند. نیسان در دهه 1930 از نام داتسون برای خودروهای خود در خارج از خاک ژاپن استفاده می کرد.

علاوه بر تاتانانو، ماروتی که با سوزوکی ژاپن همکاری دارد می تواند رقیب مهمی برای داتسون نیسان باشد. در حال حاضر ماروتی دو سوم بازار خودروهای سواری هند را در اختیار دارد. ماروتی در هند 1200 نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش دارد. هیوندایی هم در هند با 350 فروشگاه و نمایشگاه خودرو فعالیت می کند.

این در حالی است که نیسان فقط شبکه ای با 100 نمایندگی فروش در هندوستان شکل داده است. با این حال نیسان تلاش می کند تا سال 2017 این شبکه را به سه برابر برساند.

نیسان قصد دارد بعد از هند وارد بازار روسیه، اندونزی و بعد آسیای جنوب شرقی، آمریکای لاتین، خاورمیانه و آفریقا شود.

برای آن که ارزان سازی امکان پذیر شود نیسان باید بتواند هزینه تولید را به 5000 دلار به ازای هر خودرو برساند و باید تقریباً تمام قطعات این خودرو را از خود هندوستان تأمین کند. اما قطعه سازان هندوستان با محدودیت رو به رو هستند و نمی توانند همه قطعات یک خودرو را تأمین کنند. به همین دلیل شاید بسط و گسترش تولید این خودرو نیاز به فعالیت در بازارهای روسیه و اندونزی داشته باشد.

قطع به یقین این خودروهای ارزان شیشه بالابر برقی و کیسه هوا و امکاناتی از این قبیل نخواهند داشت. ارزان بودن این خودرو چندان بی دلیل نیست.