مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
کاهش شدید فروش خودرو در اروپا

انجمن خودروسازان اروپا در بیانیهای اعلام کرد: به علت افزایش بیکاری در منطقه یورو که سبب کاهش تقاضای خرید خودرو در اتحادیه اروپا شده است، فروش خودرو در این قاره به کمترین میزان در 17 سال گذشته رسید.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو» به نقل از فارس، انجمن خودروسازان اروپا اعلام کرد: فروش خودرو در اروپا در ماه ژوئن، به علت افزایش نرخ بیکاری در کشورهای منطقه یورو، به کمترین میزان در 17 سال اخیر رسید.

به گزارش بلومبرگ، افزایش بیکاری در منطقه یورو سبب کاهش تقاضا برای فیات و پژو شده است و این امر فروش خودرو در اتحادیه اروپا را به کمترین میزان از سال 1996 رسانده است.

در بیانیه این انجمن آمده است، ثبت خرید خودرو در این اتحادیه در این ماه 6.3 درصد کاهش یافته است و از 1.25 میلیون خودرو در سال گذشته به 1.18 میلیون خودرو رسیده است.

کوین نهو هوین مدیر اقتصادی این انجمن گفت: این رقم کمترین میزان در یک ماه از سال 1996 است. فروش خودرو در این اتحادیه در نیمه نخست سال 6.7 درصد کاهش یافت و به 6.44 میلیون خودرو رسید.

به نوشته این گزارش، نرخ بیکاری در منطقه یورو در ماه می به 12.2 درصد افزایش یافت.

نمایندگیهای پژو و رنو در ماه جاری نیز پیشبینی خود در مورد کاهش 5 درصدی بازار خودرو برای امسال (ششمین سال کاهش) در این منطقه را تکرار کردند.

ارقام انجمن خودروسازان اروپا مربوط به 27 کشور عضو اتحادیه اروپا بعلاوه سوئیس، نروژ و ایسلند پیش از پیوستن کرواسی به این اتحادیه است. فروش خودرو در غرب اروپا به استثنای کشورهایی که از نیمه سال 2004 به این اتحادیه پیوستند، 6.2 درصد کاهش یافت و به 1.11 میلیون خودرو در ماه ژوئن رسیده است.

چهار خودروساز از پنج خودروساز بزرگ اروپا در ماه گذشته با کاهش فروش روبرو بودهاند. ارسال خودرو در آلمان، بیشترین کاهش برابر با 4.7 درصد را به خود اختصاص داده است و تقاضا نیز در فرانسه 8.4 درصد کاهش یافت.