مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
خودرویی جدید از منصوری
کربونادو یا الماس سیاه + تصاویر


کربونادو با الهام از جنگندههای خفا کار طراحی شده و به گفته شرکت منصوری این برای نخستین بار است که از بافت فیبر کربن با ظاهری خفا گونه روی یک خودرو استفاده میشود.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، مازیار دانیالی – منصوری کربونادو بر پایه لامبورگینی اونتادور LP700-4 شکل گرفته است. از ویژگیهای ظاهری آن میتوان به کیت بدنه جدید که در قسمت جلو ۴۰ میلیمتر و در قسمت عقب ۵۰ میلیمتر پهنتر شده، سپرها و زیر رکابیهایی با طراحی جدید، گلگیرهایی با دریچههای هوا چندگانه، پوشش موتور، دیفیوزر و پوشش مات چراغهای عقب و بالههای جانبی جلو اشاره کرد.
کربونادو با الهام از جنگندههای خفا کار طراحی شده و به گفته شرکت منصوری این برای نخستین بار است که از بافت فیبر کربن با ظاهری خفا گونه روی یک خودرو استفاده میشود. طرح فیبر کربن به کار رفته در کربونادو همانند جنگندههای خفا کار مثلثی است. چراغهای LED رانندگی در روز این خودرو که در ورودیهای هوا قرار دارند نیز به شکل جنگندههای خفاکار طراحی شدهاند. در قسمت جانبی این خودرو خطوط روی درها که به شکل حرف Y هستند جلب توجه میکند.
منصوری کربونادو در بخش فنی نیز دستخوش تغییرات گستردهای شده که از آن جمله میتوان به استفاده از دو توربوشارژر و تعویض پیستونها، شاتونها، میل لنگ و سرسیلندر اشاره کرد. مجموع تغییرات صورت گرفته نیروی موتور ۱۲ سیلندر V شکل کربونادو را به رقم خیره کننده ۱۲۵۰ اسب بخار رسانده که شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۲٫۶ ثانیه و بیشینه سرعت ۳۸۰ کیلومتر در ساعت را برای آن به ارمغان آورده است. گشتاور این خودرو نیز به صورت الکترونیکی به ۶۹۰ نیوتن متر محدود شده تا از آسیب دیدن سیستم انتقال نیرو جلوگیری شود.
به گزارش خودروسازی، منصوری کربونادو از رینگهای آلیاژی ۲۰ اینچی در جلو و ۲۱ اینچی در عقب سود میبرد که با تایرهای پیرلی پی زیرو با ابعاد ۲۵۵/۳۰ و ۳۴۵/۲۵ به ترتیب برای چرخهای جلو و عقب احاطه شدهاند. در داخل کربونادو نیز از ترکیب چشم نواز چرم سفید و سیاه و فیبر کربن استفاده شده است. دکمه استارت هواپیما گونه این خودرو با سرپوش قرمز رنگ از کنسول وسط به سقف منتقل شده است. کربونادو خودرویی با تولید محدود بوده و تنها شش دستگاه از آن ساخته خواهد شد.
گفتنی است منصوری (Mansory) یک شرکت آلمانی است که توسط کوروش منصوری در سال ۱۹۸۹ تاسیس شده و یکی از برجستهترین کارخانههای تولیدکننده قطعات تیونینگ برای ماشینهای لوکس و سوپر اسپرت محسوب میشود. برخی از برندهایی که این کمپانی تاکنون با آنها فعالیت کرده است، عبارتند از استون مارتین، لامبورگینی، مرسدس بنز، فراری، آئودی، رنجرور، پورشه، مازراتی و رولز-رویس موتور کارزو بنتلی.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ