5 محصول برتر تاریخ شورلت + تصاویر

نشان نمادین شورلت یعنی bowtie در این ایام جشن 100 سالگی خود را برگزار می کند در حالی که اولین محصولات این شرکت در سال 1913 و در پی آن در سال 1914 دو مدل نمادین H-2 Royal Mail و H-4 Baby Grand رونمایی و معرفی شدند.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، نشان نمادین شورلت یعنی bowtie در این ایام جشن ۱۰۰ سالگی خود را برگزار میکند در حالی که اولین محصولات این شرکت در سال ۱۹۱۳ و در پی آن در سال ۱۹۱۴ دو مدل نمادین H-2 Royal Mail و H-4 Baby Grand رونمایی و معرفی شدند.
به خوبی میدانیم که شورلت تاریخ خود را مدیون ویلیام سی دورانت است و حالا ما قصد داریم تا با مرور این تاریخ ۱۰۰ ساله موثرترین محصولات تولیدی این شرکت آمریکایی را به خدمت شما عزیزان معرفی کنیم و البته امید داریم که مورد توجه خوانندگان عزیز خودروسازی قرار گیرد.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
Suburban
خودرو سوباربان در سال ۱۹۳۵ تولید شد و قدیمیترین خودرو لیست ما است و بیشتر به عنوان یک خودرو واگن تقویت شده مورد استفاده قرار گرفت و در نهایت به عنوان یکی از پدران خودروهای شاسی بلند مورد توجه قرار گرفت.
این خودرو زندگی حرفه ای خود را به عنوان یک وسیله نقلیه تا سال ۱۹۹۰ ادامه داد که با فراگیر شدن خودروهای شاسی بلند دیگر کم کم به حاشیه رانده شد.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
Corvette
این یک کوروت است و واقعا چیز دیگری برای گفتن وجود دارد این خودرو اسپرت ۲ نفره به عنوان نماد خودروهای اسپرت آمریکای شناخته شده است و به تازگی و با رورد به نسل هفتم خود جشن ۶۰ سالگی خود را نیز برگزار کرده است.
به گزارش خودروسازی، این خودرو در سال ۱۹۵۳ معرفی شد و البته هدف از عرضه این خودرو عضلانی تولید یک سوپر اسپرت برای رقابت با فراری و پورشه بوده است و احتمالا امروزه به عنوان شناخته شده ترین خودرو آمریکایی لقب گرفته است.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
Tri-Five
در صورتی که یک تصویر خالص و ایده آل از رویای آمریکایی وجود داشته باشد آن خودرو “Tri-Five” شورلت است که در سال ۱۹۵۰ در رنگ کروم و فیروزه ای عرضه شد و البته در سالهای ۱۹۵۵ ، ۱۹۵۶ و ۱۹۵۷ نیز شورلت دستی بر سر و روی این خودرو دوست داشتنی کشید تا این خودرو که اولین خودرو V8 شورلت نیز بود عنوان محبوبترین خودرو آن دهه را به خود اختصاص دهد.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
Camaro
هیچ لیست خاطره انگیزی از شورلت بدون کامارو کامل نخواهد بود و البته این خودرو عضلانی پایدارترین نام تجاری برند شورلت نیز است واولین سری کامارو در سال ۱۹۶۷ معرفی شد و البته به همراه برادر دو قلوی خود یعنی پونتیاک پاسخ محکم جنرال موتورز به فورد موستانگ بود و البته هیچ وقت به صورت خالص به نام کامارو به فروش نرسید و در اکثر موارد با پسوند یا پیشوندی بر روی نام خود عرضه شده است و از دهه ۱۹۶۰ با نامهای SS ، Yenko و Z/28 و در دهه ۱۹۸۰ با نامهای تجاری مانند IROC-Z به فروش میرسید.
به هر حال کامارو همیشه در ذهن علاقمندان خودرو به عنوان چشم انداز یک خودروی اسپرت شناخته شده است و بعد از یک وقفه کوتاه نسل جدید کامارو در سال ۲۰۱۰ دوباره طراحی شد تا برای مبارزه با موستانگ آماده تر از قبل باشد.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
VOLT
یکی از محصولاتی که در تاریخ شورلت نادر است و چیزی کاملا متفاوت است و در حقیقت اولین تولید انبوه خودرو ترکیبی خودروساز آمریکایی است و در یک جمله یک تعادل بسیار مناسب بین راحتی و بهره وری از نیروی الکتریکی خالص را معنی کرده است و خوشبختانه این خودرو پرفروش ترین خودرو ترکیبی آمریکا نیز است.