آموزش تعویض لاستیک گیت در L90
اگر روزی خودروی تندر۹۰ شما صبحها یا در هوای سرد هنگام استارت زدن دود آبی داشت و انتشار این دود آبی تا گرم شدن کامل موتور ادامه یافت بدانید که روغن موتور شما به داخل محفظه احتراق راه پیدا میکند و میسوزد که به آن روغنسوزی میگویند اما دلیل این اتفاق صرفاً آسیب دیدن رینگ و پیستون یا سایر قطعات مهم موتور نیست. ممکن است «لاستیک گیت» یک و یا تعدادی از سوپاپها خراب شده باشد و عامل این روغن سوزی نشت روغن از کنار یکی از سوپاپها باشد که البته اتفاقی بسیار نادر است یعنی این خرابی ربطی به سایش و اصطکاک و … ندارد بلکه بدی کیفیت قطعاتی نظیر این لاستیک کوچک باعث بروز این مشکل میشود. ماجرا از این قرار است که لاستیک گیت باید به روی ساق سوپاپ بچسبد و همزمان با کارکرد سوپاپ از جایش بلند نشود اما زمانی که کیفیت این لاستیک بد باشد این لاستیک هنگام عملکرد سوپاپ از جای خود تکان میخورد و به اصطلاح از سر جایش بلند میشود. وقتی که لاستیک از روی ساق سوپاپ بلند شد، آببندی روغن در موتور از بین میرود و روغن به درون محفظه احتراق نشت میکند و میسوزد که دود آبی حاصل آن است. یک دست ۱۶تایی از لاستیکهای موسوم به گیت که بر روی هر یک از سوپاپهای موتور تندر۹۰ بسته میشود اگرچه ۵۰ هزار تومان قیمت دارد ولی نصب آنها به دلیل باز و بسته کردن سرسیلندر مستلزم پرداخت حدود ۷۰۰ هزار تومان دستمزد به تعمیرکار است هفته گذشته مالک یک دستگاه تندر۹۰ مدل سال ۹۰ به تعمیرگاه مراجعه کرد و گفت: آقای مکانیک! چند روز است خودروی من به خصوص صبحها که روشن میکنم دود آبی تولید میکند و بعد از مدتی کار کردن یا حرکت کردن آن دود دیگر قطع میشود در این مدت دو بار روغن موتور عوض کردم اما علامت چراغ روغن در پشت آمپر همچنان روشن میماند و خودروی من دیگر قدرت و نفس اولیه را ندارد. مکانیک در پاسخ به او گفت: احتمالاً یک قطعه کوچک به دلیل داشتن کیفیت نامرغوب خراب شده است و علت آن این است که دود آبی خودرو بعد از مدتی کارکرد متوقف میشود زیرا لاستیک گرم شده و به حالت اولیه برمیگردد یا به عبارتی دوباره به ساق سوپاپ میچسبد و دیگر دود تولید نمیشود باید سرسیلندر خودرو شما تعمیر شود. حال مراحل تعویض لاستیکهای میل سوپاپ که گیت نام دارد را در این تندر۹۰ با یکدیگر مرور میکنیم:
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
مکانیک بعد از این که مشکل را پیدا کرد به سراغ این رفت که بداند این خودرو محصول چه کمپانی است؟ و بعد آن قطعات مورد نظر را استفاده کند. بعد از بررسی متوجه شد که محصول ایرانخودرو است و سپس خودرو را روی جک قرار داد.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
مکانیک بعد از شناسایی مشغول به باز کردن سر باتری شد. سپس قطعاتی را مانند دسته موتور و سنسورها و قاب تسمه تایم و ریل سوخت و کول دوبل باز کرد (اما هدف از باز کردن یکی از سر باتریها این میباشد که هنگام کار کردن آتشسوزی یا اتصالی رخ ندهد)
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
مکانیک بعد از باز کردن قطعات فوق نوبت به باز کردن درب قالپاق سوپاپ و قالپاق سوپاپ رسید که پیچهای قالپاق سوپاپ را به صورت ضربدری باز کرد، بعد از آن که قالپاق سوپاپ را باز کرد میل بادامکها را نیز باز نمود که البته اول تسمه تایم را باز کرد و بعد از آن پیچهای مربوط به میل بادامک را باز نمود.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
مکانیک هنگامی که قطعات سرسیلندر را باز کرد به سراغ شمعها رفت و آنها را باز کرد. بعد از باز شدن شمعها پیچهایی که سرسیلندر را به بلوکه سیلندر متصل کرده بود و جمعاً ۱۰ پیچ بود باز نمود. البته باید به روش حلزونی این کار را انجام میداد که متأسفانه اغلب تعمیرگاهها به روشهای دلخواه آن را باز میکنند.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
بعد از باز کردن تمامی قطعات سرسیلندر و باز کردن پیچهای سرسیلندر مکانیک سرسیلندر ماشین را از بلوکه سیلندر جدا کرد و به روی میز کار انتقال داد و بعد از آنکه بررسی نمد آن را به تراشکاری فرستاد تا گیت فرسوده را نیز تعویض و سوپاپها را آببندی کند. در این فاصله مکانیک قطعاتی را که باید تعویض شوند مانند واشر سرسیلندر و شمعها را تهیه نمود.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
پس از تعویض قطعاتی که در بالا اشاره شد نوبت به جا زدن برخی از قطعات نظیر واشر منیفولد هوا و منیفولد هوا و دود رسید.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
در این مرحله بعد از جازدن و بسته شدن منیفولد نوبت به بسته شدن واشر سرسیلندر و سرسیلندر توسط مکانیک رسید که در این مرحله اول نوبت به جازدن واشر سرسیلندر بر روی بلوکه سیلندر شد و سپس از آن سرسیلندر بر روی واشر قرار گرفت و توسط پیچها بسته شد.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
پس از بسته شدن واشر سرسیلندر و سرسیلندر مکانیک به بسته شدن شمعها و انژکتورها و ریل سوخت پرداخت که ابتدا شمعها و سپس ریل سوخت به همراه انژکتورها را جا زد.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
در این مرحله مکانیک بعد از بسته شدن قطعاتی همچون (شمعها و ریل سوخت به همراه انژکتورها) به تنظیم میل سوپاپ (میل بادامکها) که برای تایمینگ سوپاپها یا همان بسته شدن و تنظیم تسمه تایم به کار میرود پرداخت.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
بعد از بسته شدن و تنظیم تسمه تایم نوبت به بسته شدن درب سوپاپ و بسته شدن پیچهای آن و دیگر قطعات مانند فیلتر هوا و … رسید. هزینه چنین تعمیری در خودروی تندر۹۰ چیزی حدود ۸۰۰ هزار تومان تا ۸۵۰ هزار تومان است که هزینه همین تعمیر در خودروی پژو ۴۰۵ ، پژو ۲۰۶ و یا ۲۰۷ به نسبت کمتر میباشد ضمن اینکه هزینه نگهداری تندر تقریباً گرانتر از ماشینهای همکلاس خود است.