Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: دلایل روغن سوزی موتور اتومبیل و چگونگی رفع آن

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض دلایل روغن سوزی موتور اتومبیل و چگونگی رفع آن

  دلایل روغن سوزی موتور اتومبیل و چگونگی رفع آن
  وجود دود در اگزوز و خروج از آن نشان دهنده پدید آمدن مشکلی در اتومبیل بوده چون اگر وضعیت موتور مناسب باشد به هیچ عنوان نباید دودی از اگزوز آن خارج شود. البته در روزهای سرد زمستان بعد از روشن کردن موتور و قبل از گرم شدن آن دود بیرنگی که نشان دهنده وجود بخار آب است از آن خارج می شود.

  دلایل احتمالی به وجود آمدن دود از اگزوز  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  دود آبی: خروج دود آبی رنگ به معنای آن است که روغن در موتور در حال سوخته شدن است. دلایل آن می تواند ناشی از خراش برداشتن یا شکسته شدن رینگ های پیستون، زخمی شدن یا آسیب دیدن سیلندرها و بلاخره خراش برداشتن هادی سوپاپ ها و کاسه نمدهای مربوط به هادی های سوپاپ ها باشد.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  دود سفید: در صورت مشاهده خروج دود سفید باید گفت وضعیت بسیار جدی تر است چون نشاندهنده آن است که مایع یا ماده خنک کننده و یا روغن هیدرولیک در حال سوختن است. اگر خنک کننده باشد دلیل آن احتمالا وجود نشتی در واشر سرسیلندر و یا وجود ترک در سرسیلندر است و اگر دود مربوط به سوختن روغن هیدرولیک باشد که مربوط به گیربکس بوده دلیل آن این است که موتور از طریق یک لوله خرطومی وکیوم مشغول مکیدن روغن هیدرولیک موجود در گیربکس است.
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ


  دود سیاه: وجود چنین دودی و خروج آن از اگزوز اتومبیل در اتومبیل های دیزلی قدیمی پدیده ای عادی است که معمولا در ابتدای استارت زدن موتور از لوله اگزوز اتومبیل های با موتور بنزین سوز خارج شود و چنانچه چنین دودی مشاهده شود به معنای آن است که مخلوط هوا و سوخت بیش از اندازه غلیظ بوده که دلیل آن احتمالا ناشی از آن است که اگر اتومبیل قدیمی و مجهز به کاربراتور باشد موتور در حال ساسات اتوماتیک گیر کرده است و یا دلایل دیگر می تواند ناشی از وجود نشتی در انژکتور سوخت رسان، فشار بیش از حد سیستم سوخت رسانی و بلاخره گرفتگی فیلتر یا سافی هواکش باشد  عیب یابی دود اگزوز
  دود آبی: چنین دودی معمولا رایحه ای مانند نان برشته سوخته شده دارد. در این حالت باید سطح روغن را در موتور کنترل کرده و در صورت پایین بودن میزان آن باید روغن اضافه کرده تا به سطح عادی برگردد. هرگز اجازه ندهید سطح روغن موتور از میزان معین پایین تر آید چون در آن صورت موتور لطمه و آسیب کاملا جدی می بیند. برای پی بردن و تشخیص اینکه و رینگ های پیستون و یا خود پیستون ها خراب هستند باید آزمایش کمپرس پیستون را انجام داد که در صورت پائین بودن فشار و کمپرس وجود چنینی عیوبی قطعی است.

  دود سفید: اگر دود، مربوط به سوختن ماده خنک کننده باشد اصطلاحا به آن دود شیرین می گویند و اگر فقط بوی سوختگی باشد مربوط به سوختن مایع هیدرولیک گیربکس است در این وضعیت ابتدا باید سطح مایع خنک کننده را کنترل کرده و پس از آن اقدام به کنترل روغن هیدرولیک داخل گیربکس کرد. چنانچه سطح مایع خنک کننده پائین باشد و یا موتور بیش از حد گرم شود و درجه حرارت آن بالاتر از حد نرمال باشد باید آزمایش فشار را انجام داد تا مشخص شود که آیا سیستم خنک کننده قادر به حفظ و تحمل فشار بوده یا خیر ؟ چنانچه سیستم نتواند فشار را تحمل کند به معنای آن است که واشر سرسیلندر خراب شده و نیاز به تعویض داد. اگر فقط سطح روغن گیربکس پائین آمده بود باید با ریختن روغن سطح آن را به حالت عادی برگردانید و اقدام به بازرسی و کنترل لوله مکنده از گیربکس به موتور بنمائید واگر مشاهده کردید که آن لوله دچار مشکل شده باید اقدام به تعویض سوپاپ وکیوم مدولار که در گیربکس وجود داد کرد.

  دود سیاه: اگر اتومبیل شما قدیمی بوده و دارای کاربراتور است باید ساسات اتوماتیک آن را کنترل کنید و اگر موتور آن خیلی قدیمی نیست و مجهز به سیستم سوخت پاش انژکتوری بوده، فشار انژکتور که عمل سوخت رسانی را انجام می دهد کنترل کنید. آخرین مرحله مربوط به بازرسی فیلتر هواکش است.


  تعمیرات

  اگر موتور با سوزاندان روغن تولید دود آبی می کند احتمالا نیازمند تعویض رینگ های و بالشتک های سوپاپ ها بوده که تعریف دیگر آن تعمیر موتور است.
  اگر چنانچه موتور با سوختن مایع خنک کننده، دود سفید می کند باید با باز کردن سرسیلندر اقدام به تعویض واشر سر سیلندر کرد و بلاخره اگر موتور دود سیاه دارد باید ساسات اتوماتیک کاربراتور را تنظیم کرده و یا اقدام به تعویض انژکتور سوخت رسان یا تنظیم کننده فشار سوخت معیوب شده کرد و احتمالا تعویض فیلتر هواکش مسدود شده نیز از دیگر اقداماتی است که باید انجام داد، البته قبل از هر کار باید تعمیر کار با تجربه مشوت نمائید.

  نوشته: مهندس کیوان بنی هاشمی
  منبع: مجله ماشین
  تدوین: علیرضا فروغی فر
  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

 2. #2
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  با سلام بنده ال نو د پارس خودرو ای دو دارم پلوس چپ خورو روغن داد گردگیر عوض کردم جواب نداد پلوس عوض کردم بازم نشتی واسگازین داره از دریچه متصل به گیربکس نشتی داره تمام مکانیک های شهر موندن توش که علتش چیه خواهشمند م هر کس اطلاعات فنی داره به هرکس که راهنمائیش باعث تعمیر خودروم بشه جایزه مناسب و درخور خواهم داد در ضمن گیربکس و جلوبندی خودرو هم مشکلی ندارن واقعا شده یک معمای شاید پلوس های تولیدی تاب داشته باشن و شاید ..... منتظر نظر شما هستم بی صبرانه
  ویرایش توسط Admin : 02-25-2014 در ساعت 08:58 AM دلیل: قرار دادن ایمیل

 3. #3
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  کاسه نمد رو هم عوض کردید ؟
  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

 4. #4
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  اره پلوس کامل عوض کردم منظورتون از کاسه نمد مگه کاسه نمد داخل پلوس نیست چون ظاهرا داخل خود گیربکس کاسه نمدی وجود نداره واقعا واقعا موندم شاید نمایندگی موقع تعویض پلوس با ضربه باعث ایجاد ترکی در لبه وردودی شده باشه قراره شنبه یک اوسای با تجربه برام بازش کنه مجدد خدا کنه پوسته گیربکس نشگسته باشه و گرنه باید اسقاط بشه اگر تلفن یک اوسای که کار ال نود زیاد انجام داده بهم برسونید ممنون میشم

 5. #5
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  9194580703

  آقا محمد بگید از طرف علیرضا جنتو تماس گرفتید بدون شک مشکل رو حل میکنه براتون
  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

 6. #6
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  اگه هریک از لوازمی که شما میفرمایید درست نصب نشه دچار مشکل میشید
  باید یه نمایندگی کار درست برید و مشکل رو برای مکانیکش توضیح بدید تا مشکلتون رو حل کنه

 7. #7
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط derikvand_s70@yahoo.com نمایش پست ها
  با سلام بنده ال نو د پارس خودرو ای دو دارم پلوس چپ خورو روغن داد گردگیر عوض کردم جواب نداد پلوس عوض کردم بازم نشتی واسگازین داره از دریچه متصل به گیربکس نشتی داره تمام مکانیک های شهر موندن توش که علتش چیه خواهشمند م هر کس اطلاعات فنی داره به هرکس که راهنمائیش باعث تعمیر خودروم بشه جایزه مناسب و درخور خواهم داد در ضمن گیربکس و جلوبندی خودرو هم مشکلی ندارن واقعا شده یک معمای شاید پلوس های تولیدی تاب داشته باشن و شاید ..... منتظر نظر شما هستم بی صبرانه
  سلام خودروی شما به دلیل نداشتن مکانیک مناسب دچار این ایراد شده است اخه اکثر مکانیکهای محترم که خودم نیز بخشی از اونها هستم تنها ادعای مکانیک بودن دارند .بنده اماده هستم با یکبار تعمیر شمارا کاملا از این مسئله راحت کنم با تشکر رسول شهابی هستم از تبریز

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

بخار موتور پراید

بخار روغن

علائم روغن سوزی پراید

بخار داشتن موتور

علت روغن سوزی موتور ماشین

روغن سوزي پرايد

بخار موتور

علت بخار موتور 206

روغن سوزی موتور

http:www.parstuning.comf259دلایل-روغن-سوزی-موتور-اتومبیل-و-چگونگی-رفع-آن-1703.html

دلیل بخار موتور

دلیل روغن سوزی ماشین

بخار روغن موتور 206

رفع روغن سوزی بدون بازکردن موتور

علت دود كردن ماشين

روغن سوزی خودرو

روغن سوزی در پراید

روغن سوزی در 206

هزینه روغن سوزی 206

کمپرس موتور پیکان

دود کردن پراید

علت روغن سوزی 206

علت بخار شدن روغن

علت کم شدن روغن مینی بوس

روغن سوزی موتور پراید

کم شدن روغن موتور 206

دلايل دود كردن ماشين

تعمیر روغن سوزی پراید

علت کم کردن روغن موتور پراید

علایم روغن سوزی ماشین

کم کردن روغن موتور پراید

علت دود کردن پراید

علت بخارشدن روغن موتور

علت بخار موتور پیکان

دودابی ماشین کاربراتور پژودوهزار

چه کنیم پرایدم به روعن سوزی نیفته

روغن سوزی موتور 206

دلایل روغن سوزی پراید

علت دود سیاه اگزوز 206

دود آبی پراید

علت خروج دود آبی از اگزوز

دلایل روغن سوزی 206

بخار روغن پراید

دود ابی پراید

دود آبی ماشین بدبوی سوز

دلیل.روغن.سوزی.ذوروسواری

دلایل روغن سوزی ماشین

روغن سوزی206

روغن سوزی پراید کاربراتوری

روغن سوزی پژو

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •