یکی از مشکلات پرایدهای سری قبل(صبا -نسیم ودیگر مدلهای ماقبل 90بجز 141)سروصدای عمده ای است که راننده و سرنشینان را اذیت می کند.برای از بین بردن این صداها راههای مختلفی وجود دارد که با انجام آنها این صداها حدود 70% کاهش می یابند. بنده خود با انجام چند تا از کارهای زیر این سروصداها را کم کرده ام:
1-یکی از قسمت های مهم خود داشبورد است :درب داشبورد را باز کرده ودو پیچی را که در دو طرف داشبورد است باز کنید انها را بیرون آورده و در زیر هرکدام یک واشر آب قرار دهید وآنها را محکم ببندید سپس مقداری درزگیر پنجره(ظریف باشد)را بین قسمت بالایی درب داشبورد و بدنه داشبورد بچسبانید.کار داشبورد تمام شد.
2-قسمت بعدی کیلومتر است:ضامن فرمان را که در زیر آن قرار دارد آزاد کرده وفرمان را در پایین ترین حالت قرار دهید سپس 5 عدد پیچی را که در زیر قاب کیلومتر قرار دارن باز کرده و مقداری قاب را به سمت خود بکشید (حدود 7 سانت نه بیشتر) سپس دست خود را درون قاب برده و از پشت فیش هر کلیدی که وجود دارد را بیرون آورده تا قاب کاملا آزاد شود وبیرون بیاید آنگاه با استفاده از درزگیر پنجره(البته پهن وضخیم بطوریکه فاصله بین قاب و جلو داشبورد را کامل پوشش دهد)دور تادور قسمت بیرونی قاب را پر کنید به گونه ای که قاب با اندکی فشار جا برود سپس پیچها را بسته وفرمان را به جای قبلی بازگردانید.
3-قسمت دیگر پنل کولر است: دو عدد پیچ که در زیر ضبط ماشین قرار دارد باز کرده و قاب کولر را بیرون بیاورید در پشت قاب چندتا خار وجود دارد دهانه آنها را تا حداکثر ممکن باز کنید(مراقب باشید که نشکنند) و روی آنها یکی دو لایه چسب نواری معمولی بچسبانید سپس قاب را جا زده و کار پنل کولر هم تمام می شود.
با انجام این کارها روی ماشین خودم جواب گرفتم امیدوارم این مطالب به درد شما هم بخورد. (البته اگر انجمن این موضوع مناسب نیست از مدیران محترم پوزش می خواهم چون بعد از ثبت موضوع متوجه شدم که انجمن پراید برای این موضوع بهتر است)