5 دلیل عمدة ارتعاش خودروی شما


5- مشکلات موتوری
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
بعضی اوقات لرزش یا ریپ، بدلیل کمبود دریافت هوای کافی، سوخت یا جرقه ای که موتور برای کارکرد روان خود نیاز دارد از قسمت موتور منتشر می شود.
نشانه هایی که می توانند به چنان لرزش هایی با منشاء موتوری اشاره کنند، شامل موارد زیر می شوند:

  • لرزش یا تکان شدیدی که هنگام گاز دادن رخ دهد
  • تکان های منقطع ، در یک محدودة سرعت معین چنانکه روی «نوار پرسر وصدای» حاشیة بزرگراه رانده باشید
  • خودرو بخوبی روشن می شود وبرای مدتی حرکت کرده، اما سپس شروع به لرزش می کند

این علائم می توانند اشاره ای به فرا رسیدن زمان استفاده از یک دست شمع موتور جدید باشند. اگر شمع ها در وضعیت خوبی هستند، وایرها می توانند نیازمند بازبینی (آیا با ترتیب درست متصل شده اند ؟) یا تعویض باشند.
در آخر، یک فیلتر هوای کثیف یا صافی بنزین مسدود می تواند موتور را بترتیب از اکسیژن یا سوخت مورد نیاز محروم سازد. پس، از تعویض آنها در بازه های زمانی پیشنهاد شده از جانب سازنده اطمینان کسب کنید.

4- مشکلات محور ( اکسل)
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
خودروهای ما پر از قطعات رفت و برگشتی ، و دوار هستند که برای کارکرد درست باید از اندازه ها یا تولرانس های معینی برخوردار باشند.
اکسلی که دچار خمیدگی شود – که طی یک سانحة تصادف یا بدبیاری دیگری براحتی اتفاق می افتد – پس از آن، درحین حرکت ایجاد تکان می کند. با چنین مشکلی، میزان ارتعاش اغلب با ازدیاد سرعت شدیدتر می شود.
یک مشکل مرتبط می تواند آن باشد که میل گاردان هم باید بازرسی شود. این قطعة چرخان دور بالا، قدرت موتور را در خودروهای دیفرانسیل عقب به محورها و چرخ های پشتی منتقل می کند. اگر خمیدگی داشته باشد، می تواند لرزش ایجاد کند.
اتصالات سرعت ثابت (CV) فرسوده هم در همین دسته طبقه بندی می شوند. چنانچه «گردگیرها» -- آن روکش های لاستیکی آکاردئون مانند گرداگرد انتهای محورهای انتقال حرکت –سالم باشند، بست ها محکم بوده و روغن روانکار به بیرون نشت نکرده باشد، احتمالا مشکل از آنها نیست. اما اگر گردگیرها پاره باشند، بمعنای آنست که گرد و غبار و آلودگی های سطح جاده وارد گردگیر شده و به اتصالات آسیب رسانده اند. برای خودروهای دیفراسیل جلو، اتصالات CV سرخ شده به این معناست که باید اکسل های جدید هم خریداری کنید.
«محورهای غیر متوازن» می توانند خودروی شما را دچار لرزش کنند، اما اگر این ارتعاشات شدید فقط در زمان ترمزگیری اتفاق می افتد چطور؟ دلیل آنرا در ادامه ببینید.

3- نقص ترمز
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
آیا ارتعاشات شدید وقتی که ترمز می کنید اتفاق می افتد یا تشدید می شود؟ اگر چنین است، به احتمال قوی مشکل خودروی شما تاب برداشتن دیسک یا دیسک های ترمز است.
روتور ، قطعه ای دیسک مانند، نقره ای رنگ و درخشان در خودروهای دارای سیستم ترمز دیسکی است. دیسک ترمز می تواند در اثر خوردگی و سایش شدید از فرم خارج شده، خم شود – اساسا، بعلت گرمای ناشی از ترمز گیری بیش از آنچه که آن دیسک خاص قادر به تحمل آنست -. یک دیسک تغییر حالت داده، بجای آنکه در سرتاسر سطح کاملا مسطح باشد، در بخشی از رویة خود برآمدگی یا فرورفتگی دارد.فک ها یا کفشک های ترمز، که بر دیسک های ترمز فشار می آورند تا موجب توقف خودرو شوند، نمی توانند تماس یکنواختی با سطح یک دیسک تاب برداشته برقرار کنند. پس، لرزش ایجاد می کنند.
اگر آچار بدست نیستید، بهتر است به یک متخصص که بتواند شما را از وضعیت دیسک ها یا کاسه ترمزهای خودرویتان (در خودروهایی با ترمز عقب کاسه ای) با خبر کند، مراجعه کنید.

2- لرزیدن چرخ ها
اغلب، احساس خواهید کرد که خودرو مستقیما از طریق فرمان می لرزد. و یک حدس ظاهرا منطقی آنست که مشکل از تنظیم نبودن جلوبندی خودروست. اما متخصصین خودرو اغلب نظر دیگری دارند.
یک چرخ یا بیشتر ممکن است در محل توپی دچار «بازی» بیش از اندازه یا لقی شده باشد. عیب یابی و رفع این ایراد کاملا شایع است، چراکه می تواند به یکسری از عوامل مرتبط گردد.نخست، اجازه دهید فرض کنیم که هر یک از چرخ ها با اعمال گشتاور مناسب به مهره های چرخ،کاملا محکم به توپی خود متصل شده باشد.
با رد این مورد، راه حل یک چرخ مرتعش می تواند مستلزم تعویض یاتاقان چرخ باشد. در اکثر خودروهای جدید، یاتاقان های چرخ به منظور افزایش طول عمر خودرو یا وسیلة نقلیة سنگین بکار می روند. ولی همانطور که شاید خود نیز بدانید، اگر خودروی خود را در معرض فرسایش و زوال بیش از حد طبیعی قرار دهید (رانندگی خارج از جاده، بیش از اندازه خشن، مسافت های طولانی )، فرسودگی یاتاقان ها غیر معمول نیست.
مشکل دیگری که باید در نظر گرفت، «دویدگی» چرخ (رینگ) است. این واژه ای است که میزان انحراف یک چرخ وقتی به چرخش در می آید را از یک دوران کامل دایره ای توضیح می دهد. متخصصان چرخ از ابزارهای دقیق برای تعیین بیشتر بودن میزان دویدگی هر یک ازچرخ ها از اندازة نیم اینچ استفاده می کنند. اغلب – ولی نه همیشه – (در چنین حالتی) راه حل، یک چرخ جدید است.
دلایل دیگر لقی و نوسان چرخ ها شامل دوسر میل مهار یا اتصالات گوی سان (سیبک ها) هستند. اگر فرسوده باشند، به چرخ اجازه می دهند که بیش از اندازه بازی کند. در سرعت های حین رانندگی، این همان لرزش های مزاحم است.
وقتی که بدنبال دلایل لرزش خودرو می گردیم، ثابت شده است که چرخ ها متهم همیشگی اند. ولی برای رسیدن به مهم ترین دلیل ارتعاش در خودروی شما، می توانیم نگاه خود را باز هم متمرکز تر کنیم.

1- مشکل تایر ( لاستیک )
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
لاستیک ها را در انتهای فهرست و دلیل شمارة 1 به شمار آوردیم، چراکه در غالب موارد سرچشمة لرزش های ناشی از حرکت درخودروی شما هستند.
فهرست کلی مواردی که در آنها مشکلات لاستیک (تایر) می تواند به تکانه ها، تق تق ها و غرش های خودرویی شما منجر شود، طومار بلندی است. اما، فقط چند مورد از مهم ترین آنها در اینجا آمده است:

  • خودرو در سرعت های خاصی ارتعاش دارد – به بالانس لاستیک احتیاج است.
  • برخی از آج های (دندانه ها) لاستیک جدا شده اند – لاستیک باید تعویض شود.
  • فرسودگی نا همگن لاستیک – لاستیک باید پشت و رو شود.
  • تایرها از شکل دایره ای خارج شده و ناهموار می چرخند – لاستیک ها باید تعویض شوند.

بعضی اوقات مشکل تایرها نیستند، بلکه چرخ ها هستند که بسمت داخل جمع شده اند و باعث لرزش خودروی سواری یا سنگین شما در حال حرکت می شوند. مراقب دست اندازها و ترمیم های نامرتب سطح جاده باشید که هر دو به یک اندازه به چرخ های شما آسیب می رسانند.
همچنین، بیاد داشته باشید که پنج علت یاد شده، تنها مقصرین ممکن برای ارتعاش خودروی شما نیستند. اگر اطمینان ندارید، مراجعه به یک متخصص خدمات خودرویی، همیشه ایدة خوبی است .

مترجم : علیرضا فروغی فر
منبع : پارس تیونینگ

رعایت کپی رایت نشانه شخصیت شما است