Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: سوالاتی در مورد فیلتر هوای k&n

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض سوالاتی در مورد فیلتر هوای k&n

  درود بر همراهان پارس تیونینگ

  دوستان در این تاپیک کسانیکه در مورد این فیلتر هوا سوالاتی دارن میتونن مطرح کنن تا کسانیکه این فیلتر هوارو نصب کردن جواب بدن.

  با تشکر.

  حالا توجه شمارو به چند سوال متداول جلب میکنم:

  1 : راندمان فیلتر هوا به چه معناست؟::
  ج : به درصدی از گرد و غبار که با عبور از فیلتر از جریان هوای ورودی گرفته می شود، راندمان فیلتر هوا گویند. این کمیت در فیلترهای کاغذی در بهترین فیلترها حداکثر ٨٨ درصد می باشد، این در حالیست که این رقم در فیلترهای K&N ، ٩٦ تا ٩٩% می باشد.

  2 : ظرفیت فیلتر هوا به چه معناست؟::
  ج : به مقدار گرد و غباری که فیلتر می تواند پس از پالایش هوا بدون برگرداندن آن به جریان هوای ورودی موتور در خود نگه دارد ظرفیت فیلتر گویند. با پر شدن ظرفیت فیلتر های یکبار مصرف زمان تعویض آنها فرا می رسد. این مقدار در یک منطقه پر گرد و غبار همچون خاورمیانه حدودا ٥٠٠٠ کیلومتر برای فیلترهای کاغذی می باشد. در حالیکه این عدد برای فیلتر هوای K&N ، ٤٠٠٠٠ کیلومتر است که بعد از رسیدن به این مقدار می بایست با کیت مخصوص شستشو شسته شده و مجددا مورد استفاده قرار گیرد.

  3 : هوا دهی فیلتر به چه معناست؟::
  ج : حجم هوایی که در واحد سطح از فیلتر در واحد زمان می گذرد را دبی هوا گذری می نامند و با مقیاس CFM یا فوت مکعب در دقیقه اندازه گیری می کنند. بطور مثال یک فیلتر هوای معمولی خوب برای پارس ELX در حدود CFM ٣١٩ هوادهی دارد در حالیکه فیلتر K&N مشابه آن CFM ٤٤١ هوادهی دارد.

  4 : هوادهی بالا چه نقشی در کارکرد موتور خودرو دارد؟::
  ج : هوادهی بالا به معنی مقاومت کمتر فیلتر هوا در برابر جریان عبوری از فیلتر و ورودی به موتور می باشد. این بدین معناست که موتور نیروی کمتری برای مکش هوا به داخل خود به کار می برد و در واقع اتلاف نیرو کم می شود. همچنین امکان رسیدن هوای کافی بنا به مقدار مورد نیاز موتور به معنی اکسیژن بیشتر برای احتراق سوخت در موتور می باشد و این به معنی بالا رفتن راندمان موتور و افزایش قدرت خروجی آن می باشد.

  5: اهمیت راندمان فیلترهای هوا در چیست؟::
  ج : موتور خودرو یک محیط بسته است که تنها هوا و بنزین به آن وارد می شود. ورود ذرات میکرونی غبار هوا به داخل محوطه اتاق انفجار و چسبیدن به جداره سیلندر آنها به مرور زمان تحت سایش قطعات متحرک که با فشار بالا در موتور در تحرک هستند مانند ذرات کوچک سنباده عمل کرده و اصطکاک موتور و کوتاه شدن عمر آن را باعث می شود. فیلترهای K&N دارای استاندارد ساخت ٥٠١١ ISO بوده و ذراتی به کوچکی ١ میکرون را به دام می اندازد.

  6: اگر هوای ورودی بدون مقاومت افزایش قدرت به ارمغان می آورد پس چرا اصلا فیلتر هوا برای موتور قرار دهیم؟::
  ج : اول آنکه بدلیل جواب سوال قبلی ، عدم استفاده از فیلتر هوا برای موتور بسیار خطرناک می باشد، از طرف دیگر فشار داخلی منیفولد ورودی توسط سنسورهایی کنترل می وشد که این فشار می بایست در نقطه بهینه طراحی موتور باشد و همچنین وجود پدیده ای به نام ضربات پالس ورودی (Pulse Induction) که در صورت عدم وجود آن سیلندر به خوبی پر نخواهد شد.

  7 : آیا استفاده از فیلتر K&N می تواند هوای اضافی به موتور وارد کند؟::
  ج : خیر، فیلتر هوای K&N فقط می تواند هوای مورد مکش موتور را با حداقل مقاومت به آن برساند. برای ورود هوای اضافی می بایست موتور خودرو به سیستم های پرخوران مانند توربوشارژر مجهز باشد.

  8 : آیا هوادهی بالا به معنی ورود ذرات گرد و غبار بیشتر به داخل خودرو نیست؟::
  ج : خیر، ساختار فیلتر K&N که از کتان مخصوص آغشته به نوعی روغن مخصوص که دارای چسبندگی مناسبی دارد، هوادهی بی نظیر را با فیلتراسیون غیر قابل رقابت فراهم آورده است.

  9 : آیا نمی توان فیلتر کاغذی ساخت که به راندمان فیلتر K&N نزدیک باشد؟::
  ج : جواب مثبت است، می توان فیلتر هوای کاغذیی ساخت که به خوبی K&N جلوی ذرات ورودی را بگیرد ولی می بایست ساختار بسیار فشرده ای داشته باشد که خود موجب هوادهی بد و در نهایت بد کار کردن موتور خودرو شود. در واقع هیچ فیلترسازی موفق نشده است که ٣ خاصیت هوادهی، راندمان و ظرفیت را به خوبی K&N در کنار هم برای مشتری فراهم آورد.

  10 : آیا فیلتر هوای K&N باعث افزایش قدرت موتور می شود؟::
  ج : بله، در فیلترهای جایگزین بین ٣ اسب تا ٧ اسب بخار بسته به نوع خودرو و طراحی جهبه فیلتر استاندارد آن. در کیت های اسپرت کامل، ای مقدار تا ٢٢ اسب بخار اندازه گیری شده است.

  11 : آیا فیلتر هوای K&N باعث کاهش مصرف سوخت می شود؟::
  ج : بله، بدلیل بالا رفتن راندمان موتور و احتراق کامل تر امکان استفاده مناسب از سوخت فراهم می شود و در واقع موتور در دور پایین تر با باز شدن کمتر دریچه گاز به قدرت موتور مورد نظر می رسد.
  در صورت رانندگی با شرایط یکسان بطور متوسط %١٠ کاهش مصرف سوخت اندازه گیری شده است.

  12 : طول عمر یک فیلتر K&N چه مقدار است ؟::
  ج : فیلتر هوای K&N در مصارف استاندارد دارای١٠٠٠,٠٠٠ مایل یا ١,٦٠٠,٠٠٠ کیلومتر گارانتی محدود است!

  13: چگونه فیلترهای K&N چنین عمر طولانی دارند؟::
  ج : جنس الیاف کتان شش لایه، تور فلزی نگهدارنده چینهای فیلتر، روغن مخصوص و ساختار قابل شستشوی این فیلتر، عمر طولانی را به ارمغان می آورد.

  14 : فیلترهای K&N مجموعا چه مزایایی دارند؟::
  ج : هوادهی بی نظیر، ظرفیت بسیار بالا، راندمان بی رقیب، طول عمر بسیار بالا و عدم نیاز به تعویض یک فیلتر ایده آل به تمام معنا.

  15 : چرا کمپانی های خودروساز به صورت استاندارد از این فیلترها استفاده نمی کنند ؟::
  ج : این یک واقعیت است که خودروسازان جهان برخلاف خودروسازان داخلی از حاشیه سود بسیار پایینی در تولید خودرو بهره مند هستند بطور مثال این عدد برای کمپانی بی ام و و یا تویوتا حدود ٧ درصد می باشد. در واقع این کمپانی ها سود خود را از فروش لوازم مصرفی و قطعات پس از فروش خودرو بدست می آورند. لذا بکار بردن یک فیلتر هوای دائمی با این منطق منافات دارد.
  همچنین قیمت بالای این فیلترها باعث شده این فیلترها فقط در خودروهای سفارشی کمپانی ها و تیونرهای خودرو بکار برود. بطور مثال کمپانی برابوس بر روی خودروهای مورد تیون خود از این فیلتر به صورت استاندارد استفاده می کند.

  16 : آیا استفاده از فیلتر هوای جایگزین K&N در خودروهای ارزان قیمت که فیلترهای آنها بعضی اوقات با ١٠/١ قیمت فیلتر جایگزین K&N عرضه می شود منطقی است ؟::
  ج : بله، کاملا منطقی است، چراکه با نصب یکبار فیلتر K&N دیگر نیاز به تعویض فیلتر هوا نمی باشد، مصرف سوخت حداقل به میزان %١٠ پایین می آید، در صورت مراقبت صحیح از موتور طول عمر موتور آن افزایش می یابد، قدرت موتور افزایش یافته و میزان لذت خودرو بالاتر رفته است. بسته به کیلومتر مورد استفاده خودرو هزینه خرید یک فیلتر از مقدار صرفه جویی خرید فیلتر و بنزین پایین است. لطفا جدول مقایسه استفاده از محصولات تاپ کار را پر کنید تا به همین نتیجه برسید.

  17 : آیا استفاده از فیلتر هوای K&N گارانتی خودرو را از بین نمی برد ؟::
  ج : این فیلتر که ساخت کشور آمریکا می باشد از طرف کلیه کمپانی های خودروساز مورد تایید می باشد و با گارانتی ١,٠٠٠,٠٠٠ مایلی بیش از طول مدت گارانتی خودرو همراه مصرف کننده می باشد. همچنین این فیلتر در ایران درشرکت خودروهای سفارشی ایران خودرو مورد استفاده قرار می گیرد.
  در صورت مراجعه به نمایندگی هر یک از کمپانی های داخلی و خارجی در صورت عدم برخورد منطقی، لطفا با اخذ علت عدم ارائه خدمات گارانتی از آن مرکز و ارسال آن به شرکت ما از حمایت قانونی کلوپ تاپ کار بهره مند خواهید شد.

  18 : این فیلترها هر چند وقت یکبار و با چه وسیله ای می بایست شسته شوند؟::
  ج : K&N معتقد است در مناطق کم گرد وغبار این فیلترها می بایست هر٨٠,٠٠٠ کیلومتر یکبار با کیت مخصوص شستشو تمیز و مورد استفاده مجدد قرار گیرند. ولی در مناطق پر گرد و غبار مانند خاورمیانه، ما پیشنهاد می نماییم فیلترها هر ٢٠,٠٠٠ کیلومتر با کیت مخصوص شستشو شوند.

  19 : قیمت این کیت ها چقدر می باشد و تا چند بار قابل استفاده می باشد؟::
  ج : این کیت ها ٢٦٠٠٠ تومان قیمت داشته و در صورت استفاده صحیح برای یک فیلتر مانند خودروی ٢٠٦ تا ٧ بار قابل استفاده است.

  20 : آیا می توان این فیلترها را با مواد شوینده غیر از کیت مخصوص شست؟
  ج : خیر، به هیچ عنوان مواد دیگر قابلیت شستشو و آغشته نمودن این فیلتر به روغن مخصوص را ندارند و استفاده از موادی چون بنزین، تینر، پودرهای شوینده و روغن های متفرقه مانند روغن هیدرولیک، ترمز و موتور باعث از بین رفتن کارآیی فیلتر و گارانتی آن می شود.

  21 : آیا می توان فیلتر هوای K&N را قبل از رسیدن موعد شستشو ،با آب و یا هوای فشرده تمیز نمود؟::
  ج : خیر، چون هوای فشرده، آب پر فشار و یا آب گرم باعث پارگی و خرابی الیاف فیلتر شده و با رسیدن آسیب فیزیکی به ساختار فیلتر کارآیی آن را از دست رفته و فیلتر از گارانتی خارج می شود.
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 2. #2
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  خوب پس بدیم کی بشوره یا تمیز کنه؟ نمایندگی های خودرو ها؟ آپاراتی ها؟اونا که فقط باد بلدن بگیرن. مکانیک ؟اونم که فقط تو کار نصبو برداشتنه. کی میتونه؟

 3. #3
  سوالاتی در مورد فیلتر هوای k&n
  خودرو
  MOHAVE 2010 , PERSIA 1381, BMW X6 2013
  محل سکونت
  طــــــهران
  نوشته ها
  2,444
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  اگر محلول شستشو رو تهیه کنید خودتون هم میتونید تمیزش کنید فقط کافیه بمدت 12 ساعت محلول رو استفاده کنید و در دمایی که نه سرد باشه نه گرم قرارش بدید که خشک بشه و تمیز به این صورت که فیلتر رو بمدت 12 ساعت داخل محلول میزارن و بعدش یه گوشه میزارنش تا در دمای معمولی اطاق خشک شود

 4. #4
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  حالا محلول رو از کی بگیریم؟ چی هست ترکیبات محلولش؟ خودمون هم قادر به ساختنش هستیم؟

 5. #5
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  الان به راحتی گیر نمیاد
  قیمتشم بین 90 تا95تومن
  نه محلول خاصی هستش و شما قادر به ساختنش نیستید
  در ضمن این فیلتر فقط با همین محلول سازگاره...
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 6. #6
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  البته من تو سایت OPCO یا همون سایت خودرو های سفارشی ایرانخودرو تولیست لوازمش دیدم که فیلتر رو با همون مایع شستوشو دهندش قیمت 157هزار تومن طرح جدیدشو میده و 145تومن طرح قدیمشو.حالا نمیدونم قیمت جداگانه اینها چقدر هست. بازم ممنون که پاسخگو سوالات بودید.

 7. #7
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  آپکو اون مایع رو نداره فقط عکسشو گذاشته و اون قیمت فقط مربوط به فیلتره
  برای صحت و سقم این موضوع میتونید بهشون میل بزنید...
  خواهش میکنم کاری نکردیم
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 8. #8
  سوالاتی در مورد فیلتر هوای k&n
  خودرو
  MOHAVE 2010 , PERSIA 1381, BMW X6 2013
  محل سکونت
  طــــــهران
  نوشته ها
  2,444
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  پدرام OPCO هم داره هم با پرداخت یه هزینه ای فیلتر رو با همون مایع میشوره

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

فیلتر هوا k&N

فیلتر هوای k&n

فیلترهای K&N چقدر مصرف بنزین را بالا میبرد

فیلتر هوای دائمی

قیمت فیلتر هوای اسپورت

فروش کیت شستشو k&n

فیلتر دائمی خودرو

http:www.parstuning.comf261سوالاتی-در-مورد-فیلتر-هوای-k&n-1253.html

طریقه شستشوی فیلتر k&n

فیلتر هوای ماشینk&n

فواید استفاده از فیلترهوا دائمی

فیلتر هوای کی اند ان پره دار

فیلتر هوا k

نظرات راجب فیلتر هوایk&n

فیلتر هوای k@n

کیت مکش k&n

فیلتر هوای دائمی قابل شستشو

نصب فیلتر هوا اسپرت برای رانا

باچه فیلتراسپرت و بشوریم

ایا فیلتر k&n اسپرت مناسب

خرید فیلتر هوای k&n

کیت مکش هوا چه کاربردی داره؟

آپکو فیلتر هوا اسپرت

مزاياي استفاده از فيلتر هاي اسپرت 1

فیلتر کی اند ان

قیمت فیلتر هوای k&n

فیلترهوای کی اند ان

مزایای فیلتر هوا k&n

فیلتر هوای اسپرت k& n برای پارس

فیلتر هوای قیمتK&N

فیلتر هوای اسپورت k&n

فروشگاه فیلتر هوا k&n

قمت فیلتر هوا k&n

قیمت فیلتر هوای اسپرت k&n

مزایای فیلتر هوای k&n

فلتر.هوای.اسپرت.کی.اند.ان

کیت فیلتر هوا k&n

فیلتر هوای اسپرت k&n

فروش فیلتر k&n

شستو شوی فیلتر هوای اسپرت

خريد قیمت فیلتر هوای اسپرت k&n

فروش فیلتر هوای k&n

فیلتر هوای کی اند ان

تفاوت فیلتر معمولی و اسپرت پراید

فیلترهوا k&n چطوره

کیت هوایk@N

فیلتر هوای k & n

فواید استفاده از فیلتر k&n

شستشوی فیلتر کی اند ان با بنزین

شستشوی فیلتر هوا

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •