Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: خودروهای افسانه ای رو دیدید؟؟؟

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض خودروهای افسانه ای رو دیدید؟؟؟

  درود بر همراهان پارس تیونینگ

  طرحهای اولیه خودرو پدیدههایی فراتر از پرواز تخیلات از ذهن طراح بلند پرواز خودروها است.این طرحها شیوه هایی مناسب برای آزمودن واکنش اجتماع نسبت به ظاهری جدید است قبل از اینکه طرح به مرحله تولید، موفقیت یا شکست برسد.
  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از مهر، طرح اولیه خودروها فرصت ریسک کردن را برای مالکان شرکت های خودروسازی بدون تحت الشعاع قرار دادن آینده شرکتهای خود به وجود خواهد آورد. در عین حال از چنین ریسک هایی است که اکتشافات خیره کننده و یا افتضاحات جبرانناپذیر در صنعت خودروسازی به وجود میآیند. در ادامه گزارشی از نشریه پاپیولار ساینس که در آن به 10 نمونه این طرحها اشاره شده است ارائه میشود.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  Audi Avus: :رونمایی از این خودرو در سال 1991 در نمایشگاه اتومبیل توکیو شگفتی همه را برانگیخت. با وجود موفقیت زیادی که این خودرو در دهه گذشته در مسابقات رالی به دست آورده است، آئودی خودرویی نبود که مردم آن را قادر به تبدیل شدن به یک ابرخودرو بدانند. 15 سال بعد آئودی به عنوان برنده رقابت R8 به یکی از طلایه داران تولید یکی از گران قیمت ترین برندهای آلمان تبدیل شد و نه تنها ساختار Avus را در ساخت ابرخودروها به کار گرفت بلکه با کمک آن تعداد زیادی خودروهای خانوادگی نیز تولید کرد.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  Lincoln Futura: سقف دو گانه حباب مانند این خودرو شباهت زیادی به سفینههای فضایی دارد. این طرح قبل از اینکه برای اولین بار در سینما و یکی از بخشهای فیلم بت من مورد استفاده قرار گیرد. در دوران طراحی خودروهای فضایی در سال 1955 ظهور کرد. در این سال Futura به شیوه دستی و با قیمتی برابر 250 هزار دلار در ایتالیاساخته شد.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  Mazda Furai: آیا میدانستید بیشتر خودروهای مسابقه در آمریکامزدا هستند؟ توضیحی قابل قبول برای طراحی چنین مدلی که علاوه بر افزودن نمونهای جدید به میراث خودروهای مسابقهای این شرکت به پیشبرد صنعت طراحی خودرو نیز کمک بزرگی کرده است.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  Saab Aero-X: این خودرو با هدف شکستن رکورد سرعت 249 کیلومتر بر ساعت با کمک سوخت اتانول طراحی شده است. این طرح توجه صنعت خودروی جهان را به خود جلب کرد اما در سال 2006 با شکست مواجه شد.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  BMW Vision Efficient Dynamics: این شرکت بزرگ خودروسازی پس از سالها انتظار و اشتیاق برای دیدن اثر جدید کریس بنگل مدیر بخش طراحی این شرکت در نهایت طرح خودروی Efficient Dynamics را رونمایی کرد. این شرکت علاوه بر طرحهای قدیمی و نازیبا، موتورهای V8 و V12 خود را که به یکی از دلایل شهرتش تبدیل شده بود، کنار گذاشت و در طرح جدید خود موتوری دیزلی - الکتریکی استفاده کرد تا به این شکل به اندازهای در صرفهجویی در مصرف سوخت کمک کرده باشد.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  Gina BMW: در روی دیگر سکه شرکت BMW مشاهده طرحی به نام Gina که کریس بنگل خالق آن بود بیشتر به یک شوخی شباهت داشت. بر اساس این طرح خودروی Gina از لایهای از پارچهای فلزی پوشیده شده بود که بر روی اسکلتبندی از کابلها قرار گرفته است. این کابلها قابلیت حرکت کردن داشته و پوشش فلزی نیز از قابلیت انعطافپذیری برخوردار بود و از این رو میتوانست به صورت مداوم ظاهر خودرو را تغییر داده و بخشهای مکانیکی آن را نمایش دهد

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  Aurora Safety Car: این خودرو که توسط یک کشیش طراحی شده و بودجه آن توسط اعضای کلیسای وی تامین شده است، یکی از زشتترین خودروهایی است که تا به حال در تاریخ ساخته شده است. با این حال ظاهر نازیبای این خودرو از روی عمد به این شکل درآمده است، سپر جلوی این خودرو از مادهای انباشته شده بود تا بتواند انرژی ناشی از برخوردها را به خوبی جذب کند. همچنین دلیل مقعر بودن بخش جلوی خودرو کمک به جلوگیری از مصدومیت افرادی بوده است که با خودرو تصادف می کنند. در عین حال شیشههای جلوی خودرو نیز به منظور جلوگیری از برخورد سر سرنشینان آن در هنگام تصادف به این شکل طراحی شده است

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  Ford Nucleon: در سال 1958 صنعت خودرو با پتانسیل قدرتمندی برای پیشرفت و شکوفایی همراه شد و توانست علاوه بر توسعه جاده ها و بزرگراه ها، فرهنگ مصرف گرایی را خلق کند. در این زمان بود که فکر تولید خودرویی که از انرژی هستهای برای تامین سوخت خود استفاده کند، منجر به تولید خودروی Nucleon شد. سطحی بزرگ از بخش پشتی این خودرو به قرار گرفتن رآکتوری سنگین تعلق گرفت و اتاقک راننده نیز به منظور ممانعت از برخورد تشعشعات مضر، در دورترین فاصله ممکن طراحی شد. اما در نهایت دلیلی برای راندن چنین خودروی خطرسازی در میان دیگر خودروهای یک بزرگراه پیدا نشد.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  Lanica Stratos Zero: به دلیل طراحی غریب این خودرو، راننده باید از پنجره شیشهای سقف وارد خودرو شده و در هنگام رانندگی برای میزان شدن زاویه دید، تقریبا بر کف خودرو دراز بکشد. این خودرو الهام بخش چندین دهه تولید خودروهای مسابقه بوده است.  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  Cadillac Sixteen: قرار بود این طرح زیبا که معمولا جمله چرا آن را نساختند را به همراه خود دارد، بازگشت پرشکوهی برای خودروی کادیلاک به شمار رود. موتور 16 سیلندری این خودرو میتوانست آن را به یکی از پرسرعتترین و گران قیمتترین خودروهای جهان تبدیل کند. با این حال مشکلات مالی که در سال 2003 برای شرکت جنرال موتورز به وجود آمد، مانع از ساخته شدن این کادیلاک شد. گفته میشد موتور این خودرو توانایی تولید هزار اسب بخار را داشته و قادر بود 12 سیلندر خود را در هنگام رانندگی عادی خاموش کند
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 2. #2
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  واقعاً طرحهای زیبایی هستن.... اما هیچکدوم به پای پراید نمیرسن!!!!!! مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ))

 3. #3
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  این درواقع همون خودروهای مفهومی هستش اگه درست متوجه شده باشم چون مواردی هستش که تنها یک نمونه ازش ایجاد میشه وبیشتر در حد طرح میمونه ودر بعضی جاها به خودروهای آینده ازشون یاد میشه

 4. #4
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  تقریبا درسته مثلا این بی ام دبلیو ویژن افیشنت چند دستگاه ازش تولید شده...
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

 5. #5
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  البته خوب به بقول پدرام عزیز یسری از مدلها هم وجود دارن که چند دستگاهی ازشون هست

موضوعات مشابه

 1. چطوری قدرت موتور رو افزایش بدیم؟؟؟
  توسط pedramMC در انجمن مقالات و آموزش ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 11-25-2012, 05:57 PM
 2. ایا این ماشین پرایده؟؟؟
  توسط Momedo Enzo در انجمن پراید (Pride)
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 11-10-2012, 01:05 AM
 3. آیا واقعا باید قبل شروع استارت 10ثانیه سویچ رو باز بزاریم؟؟؟
  توسط pedramMC در انجمن توصیه ها و نکات ایمنی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 11-01-2012, 04:35 AM
 4. چه لاستیکی رو برای فصل زمستان انتخاب کنیم؟؟؟
  توسط pedramMC در انجمن توصیه ها و نکات ایمنی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 10-18-2012, 02:32 PM
 5. کدام خودروها مجوز واردات دارند؟؟؟
  توسط pedramMC در انجمن اخبار داخلی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 10-14-2012, 12:36 PM

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

ویدیو بی ام و ویژن افیشنت دینامیک

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •