Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: چرا ایرانی ها خودرو سفید انتخاب می کنند؟

 1. #1
  اندازه نوشتار

  Post چرا ایرانی ها خودرو سفید انتخاب می کنند؟

  خودرو و رنگها، این دو در ظاهر چقدر میتوانند به یکدیگر بیارتباط باشند. حقیقت اما این است که رنگها به شدت بر صنعت خودروسازی تاثیر دارند و خودروسازان بزرگ اهمیتی ویژه برای رنگها قائلند.

  رنگها به راحتی میتوانند فروش یک خودرو را با افت مواجه کنند و یا آنرا به اوج برسانند. دلیل این موضوع هم چیزی جز روانشناسی رنگها و تاثیر آن بر آدمها و زندگیشان نیست.
  این موضوع را به شکل شفافتری میتوان در تاثیر رنگ در لباس آدمها مشاهده کرد. مسلما برای هر کسی مهم است که لباسش چه رنگی باشد و چه رنگی بپوشد که به او بیاید. مثلا گفته میشود برای اینکه روزها فعالتر و شادتر باشید و با انرژی بیشتری کارتان را پی بگیرید باید از پیراهنهای قرمز استفاده کنید.
  یا برای مثال اگر میخواهید در روز با اشتها باشید و از خوردن و آشامیدن لذت ببرید زرد و نارنجی به تن کنید. یا برای مثال برای شادابی در طول روز لباس سبز به تن کنید. همه این موارد به خوبی نشان میدهد که رنگ چه تاثیری بر انسان و حال و اوضاع اطرافش میگذارد.
  حال همین شرایط را میتوان در بازار خودرو مشاهده کرد. اگر دقت کرده باشید شرکت فراری بیشتر خودروهای خود را به رنگ قرمز یا زرد تولید میکند. آمار خودروهای شاسیبلندی که با رنگ تیره- مشکی، قهوهای یا سرمایهای- تولید شدهاند بر خودروهایی که رنگ روشن داشتهاند میچربد. دلیل این موضوع چه میتواند باشد؟
  اکثر فراریها قرمزند چون...
  رنگ قرمز رنگی پرهیجان، خشمگین و پرحرارت است که میتواند نشان دهنده سرعت و قدرت باشد. حال باید گریزی بزنیم به مشخصات فنی خودروهای فراری! فراریها خودروهای به شدت پرسرعتی هستند که از لحاظ موتور بسیار قوی عمل میکنند.
  این خودرو میتواند در مدت زمان نزدیک به ۳ ثانیه از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلومتر برسد و آسفالت را از جا بکند.
  با توصیفاتی که از رنگها شد مشخص است که تنها رنگ قرمز و زرد هستند که میتوانند حق این ماشین را ادا کنند. این دو رنگ را برخی به «رنگهای آتش» تشبیه کردهاند.
  رنگهای آتش یعنی همان زرد و قرمز جزو رنگهایی هستند که در شعله آتش دیده میشوند. قطعا رنگ قرمز میتواند به خوبی نشان دهنده سرعت و قدرت این خودروهای پرسرعت باشد. البته فقط فراری نیست که متوجه این موضوع شده بلکه بسیاری از کمپانیهایی که خودروهایی سرعتی میسازند از این فوتوفن برای فروش خودروهایشان استفاده میکنند.
  شاسی بلندها عموما تیرهاند چون...
  برای پاسخ به این سوال که چرا خودروهای شاسی بلند بیشتر تیره رنگ هستند باید به خصوصیات رنگهای تیره از جمله مشکی و سرمهای اشاره کرد.
  این رنگها عموما جاذبه و ابهت ایجاد میکنند و عموما موجب بزرگ به نظر آمدن افراد میشوند. برای خودروهای شاسی بلند بیشتر رنگهای تیره استفاده میشود تا ابهت و بزرگی آنها بیشتر به چشم بیاید.
  در برخی کشورها خودروهای شاسی بلند مشکی قیمت گرانتری نسبت به دیگر رنگها دارند و در برخی کشورهای دیگر – از جمله کشور خودمان- هم رنگ سفید قیمت بالاتری نسبت به دیگر رنگها دارد. حال چرا رنگ سفید بیشتر در ایران میفروشد؟
  خودروهای سفید گرانتر است چون...
  بسیاری از فعالات بازار خودرو دلیل گرانتر بودن خودروهای سفید در ایران نظری ساده و عامیانه دارند. آن هم اینکه رنگ سفید مد است و از سادگی دلچسبی برخوردار است.
  این افراد آنچنان بیراه نمیگویند چون ایرانیهایی که بیشتر به خرید خودروی سفید رنگ راغب هستند مد و عشقوعلاقه به خودروهای سفید را دلیل این موضوع میدانند.
  ولی قضیه به اینجا ختم نمیشود. برخی میگویند چون ایران جزو کشورهای گرم و خشک است و همچنین شستوشوی خودرو با آب شرب آنچنان کار درستی نیست مردم ترجیح میدهند خودروی سفید داشته باشند تا گرد و خاک روی آن به چشم نیاید و خودرو کثیف جلوه نکند.
  برعکس خودروهای تیره به راحتی کثیفی و گردآلودبودن خود را نشان میدهند. البته در همین ایران اکنون رنگهای جدیدتر و جالبتری مثل صورتی و بنفش و سبز هم مد شده است که بیشتر بر روی خودروهای کوچک و جمعوجور به چشم میآید.
  دلیل ان هم فانتزی بودن این رنگهاست که بیشتر بر روی خودرویها کوچک مینشیند و خود را نشان میدهد. در جدول زیر میتوان تفاوت قیمت تقریبی خودروهای سفید با دیگر رنگها در کشور مشاهده کرد.

  خودرو
  تفاوت قیمت رنگ سفید با دیگر رنکها
  مگان
  حدود 1 میلیون و 500 تومان
  پرادو
  4 تا 5 میلیون تومان
  نیسان تینا
  حدود 3 میلیون تومان
  پراید
  حدود 300 هزار تومان
  پژو 206
  700 هزار تومان
  پژو پارس
  600 هزار تومان
  هی شاید فردا اوضاع بهتری شد ، ولی فردا همین دیروز بود که سپری شد!!!

 2. #2
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  موضوعات مشابه ادغام شد.
  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

tuning.com ایرانی

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •