درود بر همراهان پارس تیونینگ


1) ذخیره سازی گاز طبیعی به صورت مایع (LNG):

LNGمايعی بی بو، شفاف وغیر سمی است، که بخش اعظم آن( 99- 95) از گاز متان تشکيل شده است و در اثر مایع سازی گاز طبیعی در دماهای بسیار پایین به دست می آید. بدین صورت که در تاسیسات میعان سازی، گاز طبيعي درفشار یک اتمسفر، تا دماي c° -160 سرد شده و به مايع تبدیل می گردد و برای جلوگیری از تبخیر، آن را درمخازن عایق بندی شده تا فشار 10- 2 بار نگهداری می شود. با این کار حجم گاز طبيعي تا 600 برابرحجم اولیه کاهش می یابد.چون LNG از لحاظ ارزش حرارتی و دانسیته انرژی تقریبا مشابه سوخت دیزل می باشد، از آن به عنوان سوخت مصرفی در خودروهای دیزلی مانند تریلرها، کامیونها، اتوبوسهای بین شهری و لوکوموتیوها استفاده می شود.

مخازن ذخیره LNG:
برای جلوگیری از انتقال حرارت محیط به گاز مایع و تبخیر آن ، باید مخازن نگهداری به خوبی عایق بندی شوند. به همین دلیل از مخازن دو جداره که فضای بین دو جداره آن، توسط لایه های متعددی از مواد غیر قابل اشتعال وعایق پیچیده شده است، استفاده می شود. با این وجود، به علت انتقال حرارت از محیط ، این مخازن فقط تا چند روزمی توانند سوخت را به صورت مایع نگهداری کنند و بعد از این مدت به علت تبخیر سوخت و افزایش فشار، سوخت به تدریج از مخزن خارج شده و به هدر می رود.پس در نتیجه استفاده ازLNG تنها در خودروهایی که مسافتهای طولانی را با توقف های کم طی می کنند، مقرون به صرفه است. چون فرایند تبخیر و فرار سوخت از مخزن به حداقل می رسد.

2) ذخیره سازی گاز طبیعی به صورت جذبی(ANG):

بر این اساس مقدار قابل توجهی از گاز متان- که اصلی ترین جزء گاز طبیعی می باشد- در دمای اتاق و فشار حدود 35 بار، درمخازن جدار نازکی که از مواد جاذب متخلخل پر شده اند ، ذخیره می شود. ماده جاذب مورد استفاده در این روش کربن فعال می باشد که با داشتن منافذ میکرونی با قطر کمتر از 2 نانومتر می تواند حجم قابل توجهی ازملکولهای متان را در خود ذخیره کند.
پایین بودن فشار کاری در این روش، به طراح اجازه می دهد که مخازن نگهداری را در اشکال و ابعاد مختلفی بسازد، به گونه ای که کمترین فضای مفید مورد استفاده توسط سرنشینان خودرو را اشغال کند.در حال حاضر این روش مراحل تحقیقاتی و آزمایشگاهی خود را پشت سر می گذارد و فقط به طور آزمایشی روی چند خودرو نصب شده است.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

3)ذخیره سازی گاز طبیعی به صورت فشرده(CNG):
در اين روش گاز طبیعی در دمایc°15، تا فشار bar200 فشرده شده و در مخازن فشار بالا ذخيره می گردد.
مخازن CNG بصورت یکپارچه و در فرایندی بدون درز و جوش تولید شده و بعد از گذراندن 16 نوع آزمون مختلف بر روی خودرو نصب می شوند. اين مخازن به دليل قابليت تحمل فشار بالا دارای وزن زياد و شکل هندسی خاصی می باشند که باعث ايجاد محدوديت هايي در فضای قابل استفاده در خودرو و عملکرد آن می شود.


بطورکلی مخازن CNGمورد استفاده در خودرو را به چهار دسته می توان تقسیم کرد:


1) مخازن نوع اول - مخازن تمام فلزی ( (CNG-1:

در مقایسه با انواع دیگر مخازن دارای وزن بیشتر و قیمت پائین تری می باشند. این مخازن به ازای هر لیترآب 1/1- 9/0 کیلوگرم وزن دارند.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ


2) مخازن نوع دوم - مخازن کمر پیچ ( (CNG-2:

این نوع مخزن دارای یک لایه آستری از جنس فولاد یا آلومینیوم بدون درز می باشد که قسمت استوانهای اين آستری، توسط الياف شيشه، آراميد، كربن يا مخلوطی از آنها كه آغشته به رزين است(کامپوزیت) به صورت محیطی تقویت شده است. استفاده از این ساختار کامپوزیتی، باعث کاهش ضخامت قسمت استوانه ای می شود، در نتیجه وزن مخزن نسبت به نوع اول کاهش می یابد. این مخازن به ازای هر لیتر ظرفیت آبی 7/0 - 65/0 کیلوگرم وزن دارند.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

3) مخازن نوع سوم( (CNG-3:

اين مخازن داراي يك لايه آستری عمدتا از جنس آلومينيوم بدوندرز بوده، که تمام اين لايه داخلي مواد کامپوزیتی در راستای محیطی و محوری تقویت شده است. اين ساختار كامپوزيتی كه به مخزن داده میشود، اين امكان را به وجود ميآورد كه بتوان از ضخامت قسمت فلزی كاست و درنتيجه مخزن سبک تری را نسبت به مخازن نوع اول و دوم به دست آورد.علاوه براین قابليت تحمل فشار نیز نسبت به انواع قبلی افزایش میدهد.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

4) مخازن نوع چهارم - مخازن تمام کامپوزیت (CNG-4):

اين مخازن بسيار شبيه مخازن نوع سوم هستند و تنها از لحاظ نوع و جنس آسترها تفاوت دارند. آستر این نوع مخازن از جنس پليمر بدون درز است، که تمام سطح آن توسط مواد کامپوزیتی در جهات شعاعی و محوري تقویت شده است.اين ساختار تمام كامپوزيت از سبک ترين انواع مخازن CNG ميباشد.بطوریکه حتي با سيستم سوخت بنزينی قابل مقايسه هستند.
اشكال عمده اين مخازن ايجاد نشتي به مرور زمان در محل اتصال نافی فلزي( وظیفه ارتباط ورود و خروج گاز را بين مخزن و تأسيسات خارجي مخزن به عهده دارد.) و آستر پليمري میباشد. همچنين به علت عدم انتقال حرارت مناسب آستری پلاستيكی، حين سوختگيری سريع در اين مخازن افزايش دماي نسبتاً بيشتري ايجاد ميشود. از جمله مزایای اين نوع مخازن می توان به سیکل عمر طولانی و احتمال کم تركيدگی در حوادث اشاره کرد.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

تهيه كننده :مرتضي سپاهي و محسن حصير باف