مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
همانطوریکه می دانید افرا موتور توانسته مجوز ثبت سفارش برای واردات دو نوع از محصولات ولوو را بگیرد. در این مقاله به معرفی اجمالی مدل C30 خواهیم پرداخت که قرار است با دو پیشرانه بنزینی 4 و 5 سیلندر به بازار عرضه شود.
ابتدا از مدل ضعیف تر شروع می کنیم. پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری که می تواند 145 اسب بخار را تولید کند و این سوئدی 4.2 متری را در 9.4 ثانیه به مرز 100 کیلومتر در ساعت برساند. همچنین مصرف سوخت این خودرو به کمک گیربکس 5 سرعته خودکار 7.6 لیتر به صورت ترکیبی می باشد.
اما اگر به مدل قویتر نگاهی بیندازید، به پیشرانه 5 سیلندر 2.5 لیتری بر می خورید که می تواند 230 اسب بخار را تولید کند و شتاب صفر تا صد کیلومتر آن با گیربکس خودکار 7.1 ثانیه و با گیربکس دستی 6.7 ثانیه می باشد. همچنین مصرف سوخت این مدل نیز با گیربکس خودکار 9 و با گیربکس دستی 8.7 لیتر در هر سیکل ترکیبی است.
ولوو C30 با امکاناتی مناسب، برندی معتبر، طراحی زیبا و متفاوت، توانسته فروش خوبی را در بازار اروپا بدست آورد. این خودرو در مدل پایه در حدود 25 هزار دلار قیمت دارد که در صورت ورود به بازار داخل باید منتظر قیمتی در حدود 160 میلیون تومان باشیم، قیمتی که برای یک هاچ بک کمی زیاد به نظر می رسد!