چند نکته در باب دفاع کردن:
شاید همه ما بارها به اینکه چطور بوکس کنیم و یا دفاع کنیم فکر کرده ایم و توصیه هایی از طرف دوستان و یا مربیان محترممون در این خصوص شنیده ایم. من هم میخام به این توصیه ها اضافه یا تأیید کنم.

- اولین نکته اینه که باید آرامش یا خونسرد بودن رو فراموش نکنیم. دوم نفس گرفتنه. تنفس یعنی انرژی. پس نفس گرفتن را همیشه مورد توجه قرار بدید. اگر در هنگام تمرین دچار اضطراب یا ترس شدین به حریف تمرینیتون بگید که ارومتر باهاتون کار کنه یا اینکه از مربیتون بپرسید که باید چکار کنید و در زمان مسابقه در زمان استراحت با مربیتون حرف بزنید, این کار باعث میشه ذهن و بدنتون عملکرد بهتری داشته باشه.


-دستهاتون را بالا نگه دارید, آرنجتون را پایین نگه دارید, سرتون را حرکت بدید.


- با بیهوده چرخیدن دور رینگ انرژیتون را هدر ندین. زمانی که حریف حمله میکنه کافیه یک گام به عقب بکشید یا پیووت(چرخش) کنید. درست مثل ماتادورها(گاوبازها) که با یک چرخش از سر راه گاو کنار میرن, و یادتون نره بلا فاصله پشتش ضربه بزنید.


-هرگز بدنتون را به عقب خم نکنید. چشمهاتون را نبندید, البته برای تازه کارها کمی مشکله که وقتی ضربه میخورن چشمهاشون را باز نگه دارن به حریفتون بگید آرام باهاتون تمرین کنه تا بتونید چشمهاتون را به دیدن ضربات عادت بدین. تمرینات را با دور اهسته انجام بدین تا مشتهای هم رو ببینید.


-زمینی که توش قرار گرفتین ملک شماست پس با ضد حملات سنگین ازش دفاع کنید. بعدش پیووت کنید و جابجا بشید تا مورد ضد حمله قرار نگیرید. حملات حریف را بدون پاسخ نذارید.


-هیچوقت منتظر نمونید تا حریف همه ضرباتش را بزنه و بعد نوبت به شما برسه. وسط حمله اش بهش حمله کنید. خیلی از بوکسرهای سرعتی با بلوکه کردن همه ضربات حریف فرصت ضد حمله را ازدست میدن.


- باید از دستهاتون استفاده کنید. دستهای شما صلاح شماست پس شلیک کنید.


موفق باشید