تصادف مرگبار مینیبوس و تریلی

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا از کشته شدن 7 نفر و مصدومیت 6 نفر دیگر در حوادث رانندگی روز گذشته در جادههای کشور خبر داد.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، سرهنگ رضا سلبی، رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا اعلام کرد: در ساعت 18:15 روز گذشته بر اثر تصادف یکدستگاه تریلر ایویکو، یکدستگاه کامیون بنز و یکدستگاه سواری ماکسیما درکیلومتر 16 محور سراب - بستان آباد در استان آذربایجان شرقی، موجب مرگ 2 نفر شد که کارشناسان پلیس راه علت این تصادف را انحراف به چپ از جانب راننده سواری ماکسیما اعلام کردند.
وی در ادامه به فارس گفت: همچنین در ساعت 9:30 روز گذشته بر اثر تصادف یکدستگاه نیسان پاترول و یکدستگاه سواری پیکان درکیلومتر 155 محور ایذه - دهدز در استان خوزستان، 2 نفر جان خود را از دست دادند و 2 نفر دیگر مجروح شدند که کارشناسان پلیس راه علت این تصادف را انحراف به چپ از جانب راننده نیسان پاترول اعلام کردند.
رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا در خصوص حادثه دیگری گفت: برابر اعلام پلیس راه استان اصفهان در ساعت 6:20 صبح روز گذشته بر اثر تصادف یکدستگاه تریلر و یکدستگاه مینی بوس بنز درکیلومتر 30 محور شهرضا - اصفهان در استان اصفهان، 3 کشته و 4 مجروح برجای گذاشت که کارشناسان پلیس راه علت این تصادف را عدم توجه به جلو از جانب راننده تریلر اعلام کردند.
سرهنگ سلبی افزود: با بررسی تصادفات رانندگی در روز گذشته مهمترین علل حوادث عدم توجه به جلو 32 درصد، تخطی از سرعت مطمئنه 20 درصد، عدم رعایت حق تقدم 16 درصد، انحراف به چپ 10 درصد و خستگی و خواب آلودگی 7 درصد بوده است و بر اساس همین گزارش 43 درصد از تصادفات مذکور مربوط به واژگونی خودروها و 9 درصد آن نیز مربوط به برخورد با عابرین پیاده بوده است.
آتش سوزی خودروی بنز ساختمان 7 طبقه را در دود محو کرد
سخنگوی سازمان آتشنشانی شهر تهران گفت: آتشگرفتن موتور یک دستگاه خودروی بنز در طبقه منفی دو، ساختمان 7 طبقه را دچار دودگرفتگی کرد.
جلال ملکی درباره آتشسوزی در یک ساختمان هفت طبقه اظهار داشت: در ساعت 3 بامداد آتشسوزی در یک مجتمع مسکونی واقع در بلوار فردوس خیابان سازمان برنامه شمالی، خیابان شبنم غربی به سامانه 125 آتش نشانی اعلام شد.
وی ادامه داد: طی این اعلام سه ایستگاه آتشنشانی به همراه دو بالابر هیدرولیکی و یک دستگاه خودروی تجهیزات تنفسی به محل اعزام میشوند.
ملکی بیان داشت: یک مجتمع هفت طبقه 10 واحدی به دلیل آتشگرفتن موتور یک دستگاه خودروی بنز در طبقه منفی دو دچار دودگرفتگی شده بود که آتشنشانان بلافاصله به دو گروه تقسیم میشوند و تعدادی از ساکنان این مجتمع را بیرون میآورند.
سخنگوی سازمان آتشنشانی شهر تهران گفت: گروهی نیز برق و گاز این مجتمع را قطع میکنند تا آتش به سایر قسمتهای ساختمان سرایت نکند.
ملکی درباره مصدومان این حادثه گفت: سه مرد و سه زن در این حادثه مصدوم میشود که در حال حاضر وضعیت جسمانی آنها بهبود یافته است.
وی ادامه داد: عملیات در ساعت 4 بامداد به اتمام رسید.