رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا، ضمن تشریح حوادث رانندگی روز گذشته از تصادف 5 خودرو در استان اصفهان خبر داد.
به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، سرهنگ رضا سلبی، رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا اعلام کرد: ساعت 20:30 روز گذشته بر اثر واژگونی یکدستگاه سواری پیکان در کیلومتر 76 جاده فرعی میربیک در استان لرستان، یک نفر کشته و 4 نفر مجروح شدند که کارشناسان پلیس راه علت این تصادف را عدم توجه به جلو از جانب راننده سواری پیکان اعلام کردند.
وی در ادامه گفت: همچنین ساعت 20:30 روز گذشته 5 وسیله نقلیه اعم از یکدستگاه سواری پژو پارس، یکدستگاه سواری پراید، یکدستگاه تریلی ولوو، یکدستگاه تریلی بنز و یکدستگاه کامیون دانگ فنگ در کیلومتر 10 جاده اسلام آباد به کرند غرب در استان کرمانشاه با هم برخورد کردند که در این تصادف 6 نفر مجروح شدند و کارشناسان پلیس راه علت این تصادف را انحراف به چپ از جانب راننده سواری پژو پارس اعلام کردند.
سرهنگ سلبی افزود: ساعت 15:20 روز گذشته بر اثر تصادف بین یکدستگاه سواری پراید با یکدستگاه سواری تندر90 در کیلومتر 10 جاده سرچم به اردبیل، یک نفر جان خود را از دست داد و 4 نفر مجروح شدند که کارشناسان پلیس راه علت این تصادف را تغییر مسیر ناگهانی از جانب راننده سواری تندر 90 اعلام کردند.
وی در خصوص حادثه دیگری گفت: ساعت 11:45 روز گذشته بر اثر تصادف بین 5 وسیله اعم از یکدستگاه وانت پیکان، یکدستگاه سواری میتسوبیشی، یکدستگاه سواری پژو آردی، یکدستگاه اتوبوس بنز و یکدستگاه سواری مزدا در کیلومتر 38 جاده اصفهان به زرین شهر در استان اصفهان، 2 نفر جان خود را از دست دادند و 4 نفر مجروح شدند که کارشناسان پلیس راه علت این تصادف را تخطی از سرعت مطمئنه از جانب راننده وانت پیکان اعلام کردند.
معاون عملیات پلیس راه افزود: با بررسی تصادفات روز گذشته، مهمترین علل حوادث عدم توجه به جلو 30.5 درصد، تخطی از سرعت مطمئنه 31 درصد، انحراف به چپ 11.8 درصد، عدم رعایت حق تقدم 9.1 درصد و خستگی و خواب آلودگی 5.3 درصد بوده است، همچنین 51 درصد از تصادفات مذکور مربوط به واژگونی خودروها و 6 درصد آن نیز مربوط به برخورد با عابرین پیاده بوده است.
همچنین براساس اعلام اورژانس تهران یکدستگاه خودروی pk به علت سرعت زیاد و عدم کنترل راننده در ساعت 19:50 روز یکشنبه در اتوبان تهران-کرج به سمت تهران بعد از خیابان داروپخش واژگون و در بین گاردریل وسط اتوبان قرار میگیرد.
با اعلام این حادثه به مرکز اورژانس تهران سه دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام و تکنیسینهای اورژانس تهران با تمهیدات امنیتی و اقدامات پزشکی چهار سرنشین این خودرو را از بین گاردریلهای وسط اتوبان به آمبولانس انتقال داده و با انجام اقدامات درمانی مناسب مصدومان را تحویل بیمارستان شهید فیاضبخش دادند.