مهم ترین حوادث رانندگی روز گذشته

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور گفت: براثر واژگونی مینی بوس در محور زاهدان- بم 9 نفر کشته و زخمی شدند.

به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از «پرشین خودرو»، سرهنگ رضا سلبی اظهار داشت:ساعت 14:50 دیروز واژگونی یک دستگاه مینی بوس در کیلومتر 35 جاده زاهدان- بم به پلیس راه گزارش شد. با حضور ماموران مشخص شد به علت واژگونی این خودرو یک نفر کشته و 8 نفر نیز زخمی شده اند. کارشناسان پلیس راه علت این حادثه را ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه به علت سرعت غیرمجاز اعلام کردند.

وی ادامه داد: در ساعات اولیه بامداد امروز برخورد سواری پژو 405 با وانت پیکان درکیلومتر 15 محور فرعی زاهد شهر در استان فارس 2 کشته و 1 مجروح برجای گذاشت. این تصادف به علت انحراف به چپ پژو 405 رخ داد.

به گفته رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ساعت 5:15 امروز تصادف کامیون کاویان با خودرو پراید درکیلومتر 26 محور فرعی جوزک در استان خراسان شمالی باعث کشته شدن 3 نفر و زخمی شدن 3 نفر دیگر شد. علت حادثه انحراف به چپ کامیون اعلام شد.

سلبی از مرگ سه نفر در تصادف دو دستگاه موتور سیکلت در کیلومتر 100 محور دندی خبر داد و گفت: علت حادثه در دست بررسی است. همچنین در تصادف نیسان، پژو 405 و پژو 206 در کیلومتر 41 جاده ساوه- همدان دو نفر کشته شدند. این تصادف به علت انحراف به چپ خودروی پژو 405 رخ داد.

به گزارش مهر، وی با بیان اینکه عدم توجه به جلو با 31 درصد،سرعت غیرمجاز با 22 درصد و انحراف به چپ با 18 درصد مهمترین علل وقوع تصادف 24 ساعت گذشته است، افزود: 32 درصد تصادفات از نوع واژگونی بوده و 12 درصد نیز برخورد با عابر پیاده گزارش شده است.