آئودی نام R18 e-Tron Quattro را برای خودروی مسابقهای استقامتی خود حفظ کرده است، ولی آن را به منظور پیروی از مقررات جدید LMP1 که از سال 2014 اعمال خواهند شد مجهز به یک تکنولوژی کاملاً جدید کرده است. شرکت آئودی آن را “پیچیدهترین اتومبیل مسابقهای که تاکنون توسط آئودی ساخته شده است” مینامد، و با این تکنولوژی جدید خودرو با 30 درصد مصرف سوخت کمتر همانند گذشته در مسابقات خواهد درخشید.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگAudi R18 e-Tron Quattro

Chris Reinke مسئول LMP شرکت آئودی میگوید: یک رویکرد اساسی در اتومبیلهای مسابقهای نادیده گرفته میشود. به جای توان خروجی، مصرف انرژی باید مشمول محدودیت شود، این با کلیت زمان ما در یک راستا قرار دارد و آزادیهای فنی فوق العاده ای را به مهندسان میدهد.
کار طراحی و ساخت خودروی جدید از سال 2012 آغاز گردید و اولین نمونهی آن در اوایل پاییز 2013 به تولید رسید و به دنبال آن تستهای پیست از آن گرفته شد. آئودی R18 e-tron Quattro جدید مفهومی مشابه با نمونههای قبلی خود دارد، ولی همچنین شامل راه حلهای ابتکاری دقیق و یک سیستم اضافی هیبرید میباشد.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
در مرکز خودرو یک موتور دیزلی V6 TDI پیشرفته وجود دارد که توسط دو سیستم هیبریدی تکمیل میشود و نیروی مورد نیاز چرخهای عقب خودرو را تامین میکند. موتور دارای یک توربوشارژر الکتریکی (ERS-H – گرمای سیستم بازیابی انرژی) و یک سیستم که انرژی تبدیل شده از حرارت را ذخیره میکند میباشد. سیستم هیبریدی دوم نیروی مورد نیاز محور جلو را تأمین میکند و مجهز به ERS-K (سیستم بازیابی انرژی جنبشی) میباشد که انرژی جنبشی را ذخیره مینماید. R18 e-tron Quattro همچنین دارای یک سیستم ذخیره سازی انرژی توسط چرخ لنگر (فلایویل) بهینه سازی شده میباشد.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ


این خودرو ممکن است از نظر ظاهری شبیه به R18 سال گذشته باشد، اما آئودی میگوید که بدنهی آن 100 میلی متر باریکتر و 20 میلی متر بلندتر شده است و دارای کابین رانندهی بزرگتری میباشد. تمام این تغییرات و سایر امکانات باعث میشوند تا این خودرو نیروی محوری رو به پایین (Downforce) کمتری تولید کند.

pedal.ir