مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

عکسهای سری2 کوپه 2013 بی.ام.و برای اولین بار و به صورت جاسوسی منتشر شده است.
2013 سال مهمی برای بی.ام.و است. آنها تغییر استراتژی بزرگی در بخش نامگذاری خودروها در این سال دارند. نسخههای کوپه و بدون سقف سری1 دیگر با نام سری2 فروخته خواهند شد و همین اتفاق برای سری3 هم خواهد افتاد و مدلهای این سری، زین پس با نام سری4 کوپه یا بدون سقف شناخته میشوند. نسخههای گرانکوپه نیز در آینده به همین دو سری اضافه میشوند.
این عکسها اولین تصاویر دریافتی از این خودرو است. سری2 کوپه بر اساس نسخه هاچبک سری1 ساخته شده و واضح است که رنج موتورهای آن و اکثر تجهیزات و تکنولوژیهای خودرو از سری1 قرض گرفته شدهاند. بی.ام.و البته گفته است که این مدل از سری1 کوپه فعلی اسپرتتر و جذابتر خواهد بود ولی زیر کاپوت خودرو، هنوز همان موتورهای چهار سیلندر بنزینی قرار دارند. موتور 2 لیتری بنزینی در نسخههای 150 اسب بخاری، 177 اسب بخاری و 218 اسب بخاری عرضه میشود و در کنار آن نیز یک موتور 2 لیتری توربوشارژ دیزلی قرار میگیرد که 214 اسب بخار تولید میکند.
هر موتور به یک جعبه دنده شش سرعته دستی استاندارد یا یک جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک سفارشی متصل میشوند. ب.ام.و قصد دارد که برای خط تولید سری2 در آینده، از سیستم xDrive چهار چرخ متحرک خود استفاده کند.
اواخر سال 2013 برای معرفی رسمی سری2 کوپه اعلام شده است. انتظار میرود که نسخه بدون سقف آن نیز تا اواسط سال 2014 عرضه شود.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

منبع از نت