Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: تاریخچه شرکت مرسدس بنز + تصویر تمام ماشینها

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض تاریخچه شرکت مرسدس بنز + تصویر تمام ماشینها

  مرسدس نام یک دختر اسپانیایی است و اصولاً* یک اسم اسپانیایی است که به معنای وقار و زیبایی است.آن آرم جاودان در سال 1903 طراحی گردید اما در سالهای1909 ( دو بار ) ،* 1916 و 1921 تکامل یافت تا اینکه در سال 1926 به یکستاره طلایی با دایره ای که دور آن را محصور کرده بود مبدل گردید و تا بهامروز به همین شکل و ش***ل ماند.

  کارل بنز در بیست و پنج نوامبر سال1844 در کاسروه ( یکی از شهرهای آلمان ) پا به عرصه وجود گذاشت وقتی دوساله بود پدرش درگذشت . با وجود وضع بد مالی *، مادرش امکانات آموزشی رابرای او فراهم نمود . کارل بنز دبیرستان را زیر نظر (( فردیناند رتین بافر)) به پایان رساند و بعد از آن در دانشکده فنی در شهر کاسروه ادامه تحصیل داد . همزمان با تحصیل یک دوره دو ساله را در یک کارخانه فنی و مهندسی درکاسروه گذراند در مدتی که آنجا بود ،* کارل تجربه های مقدماتی را در همه زمینه های فنی کسب کرد . اولین تجربه کاری او ،* به عنوان یک طراح در ساخت یک کارخانه در شهر (( مانهایم )) بود . وی در سال 1868کارش را از دست دادو جذب شرکتی به نام ((* Gebruder Benckiser Eisen werke und MaschinesFabrik ))* شد این شرکت بیشتر کارهای ساختمانی و پل سازی انجام می داد .سپس در کارخانه (( Ben ckiser )) در وین مشغول بکار شد .

  در سال 1871اولین شرکت خود را در مانهایم به کمک یک مکانیک به نام آگوست ریتر تاسیس کرد و به زودی معلوم شد ریتر همکار مناسبی نیست در نهایت بنز تنها با کمک نامزدش *، برتا رینگر ،* موفق شد بر موانعی که سد راه او شده بودند پیروزشود یکی از دلایل پیروزی او این بود که برتا جهیزیه اش را فروخت و بنزتوانست سهام ریتر را خریداری ن***د .
  در سال 1872 برتا و کارل ازدواج نمودند. کارل و برتا پنج فرزند به نامهای ایگن ( 1873 ) ،* ریچارد (*1874) *، کلارا ( 1877 ) *، تایلد ( 182 )* *، الن (*1890 ) داشتند .

  بنزابتدا در تجارت موفقیتی بدست نیاورد و خوش شانس نبود .برای مثال (( Ironfoumdry and mechanical work shop )) که از کارگاههای او بود توسط مامورانسلطنتی مصادره شد در طول این مدت کارل تمام توانایی اش را روی توسعهموتورهای دو زمانه متمرکز کرد .

  بنز چند امتیاز مهم برای تولید و تکمیلکردن موتور دو زمانه اش دریافت کرد *، و تا وقتی که به استانداردهای موردنظرش نرسید *، دست از کار نکشید به عنوان مثال یکی از این امتیازهایی کهبه بنز اعطا شد این بود که سیستم موتورهای سرعتش را تنظیم کند وی با کمک مخترعان و همکاران جدیدش *، عکاس معروف (( امیل بوهلر )) و برادرش،* یکبازرگان و با پشتیبانی مالی یک بانک در مانهایم یک شرکت سهامی در سال 1882تاسیس کردند و آن را (( Gas motoren-fabrik Mannheim )) نامیدند. کارل بنز50*% از سهام شرکت را در اختیار داشت او به عنوان یک عضو هیئت مدیره وسهام دار از حق اظهار نظر کمتری نسبت به دیگران برخوردار بود همکارانش ((دیگر سهامداران )) سعی کردند که نفوذشان را در شرکت بیشتر کنند و بالاخرهاین برخوردها باعث شد که بنز شرکت را در سال 1883 ترک کند .

  در سال1883 بنز یک پشتیبان مالی دیگر را در ماکس رز پیدا نمود او کسی نبود جز ((بردریک ویلهم ابلینگر )) . فردریک فروشگاه دوچرخه فروشی را اداره می نمودو بنز علاقه وافری را به وسایل موتوری در او یافت . در اکتبر همان سال بنزو 2 نفر دیگر که یکی از آنها فردریک بود شرکت ((* Benz & co )) راتاسیس نمودند نیروی کار این شرکت به 25 نفر می رسید . این کمپانی تا جایی پیشرفت کرد که قادر بود امتیاز تولید موتورهای بنزینی را واگذار کند

  اکنون بنز می توانست بیشتر وقتش را وقف توسعه موتورهای اتومبیل کند. وی راه خویشرا از دایلمر جدا کرد و موتور چهار زمانه بنزینی خودش را بر روی کالسکه ای نصب کرد. در سال 1886 بنز از اولین خودروی خود پرده برداری کرد و آنرا به ن***ش عمومی گذاشت .
  بین سالهای 1885 تا 1887 ،* سه مدل از این نوع خودروها را طراحی کرد. مدل اول که بنز آنرا در سال 1906 به موزه آلمان اهداء کرد. مدل دوم که چندین بار طراحی و بازسازی شد. مدل سوم که ازچرخهای چوبی استفاده می کرد و (( برتا )) برای اولین بار با این خودرو به مسافرتی طولانی رفت .

  در سال 1886 تولیدات بنز جوابگوی تقاضای مردم برای خودرو نبود و او(( Benz & co . Rheinische Gas motoren Fabrik ))را به کارخانه بزرگتر در والدهافتتراس منتقل نمود. دراین کارخانه تا سال1908 خودرو تولید می شد. در سال 1893 مرسدس بنز خودروهایی تولید می کرد که مجهز به محورهای پیچشی بود .

  بین سالهای 1894 تا 1901 بنز خودرو مدل ((velo )) را در کارخانه ((Benz & co )) تولید می کرد. این خودرو ازقیمت متعادلی برخوردار بود و از این خودرو دو نفره جمعاً* 120 دستگاه تولید شد. بتدریج Benz & co به قدری پیشرفت کرد که پیشتاز در امرخودرو سازی شد و در نهایت در سال 1899 به یک شرکت سهامی تبدیل شد

  ((جولیوس گان )) عضو هیئت مدیره و مسئول امور بازرگانی شرکت شد کارگران قسمت تولیدی از 50 نفر در سال 1890 به 340 نفر در سال 1899 رسید. در همین سال بنز به تنهایی 572 دستگاه خودرو تولید کرد .

  در سال 1906 کارل بنز شرکتی بنام (( Carl Benz shone )) در لیدنبورگ تاسیس کرد .
  سهامداران این شرکت خودش و پسرانش بودند در ابتدا آنها سعی شان بر این بود که خودروهایی با موتور بخار تولید کنند با این حال *، زمان به سرعت تغییر میکرد و تقاضا برای این موتورها به سرعت رو به کاهش بود . آنها مجبور شدندکه خط مش را تغییر دهند. در سال 1923 تعدادی از (( Benz 350 )) تولید شد.در این زمان ،* خانواده بنز به شهر لیدنبورگ مهاجرت کردند. در سال 1912 ویشرکت را به عنوان یک شریک ترک کرد و پسرانش *، ایگن و ریچارد را تنهاگذاشت. شرکت به سرعت پیشرفت کرد و شعبه هایی در بازارهای مختلف ایجاد کرد.برای مثال در انگلیس خودروهای تولیدی این شرکت *، بخاطر کیفیت بالایی که داشتند به عنوان تاکسی بکار گرفته شدند و هر روز به محبوبیت آنها افزوده می شد . در سال 1923 کارل آخرین خودروهای تولیدی خود را ساخت. این خودرویکی دارای 8 و دیگری 25 اسب بخار قدرت تولید می کرد. هر دو این خودروها رابنز برای استفاده شخصی خودش نگه داشت و از آنها لذت برد و هرگز آنها رانفروخت این خودروها امروزه در موزه نگهداری می شوند .

  کارل بنز در چهارم آوریل 1929 در منزلش واقع در لیدنبورگ در گذشت و امروزه خانه اش به عنوان دفتر مرکزی مرسدس بنز استفاده می شود .24 ژانویه 1903 *، روزی بود که کارل بنز از کارهای فنی کناره گیری کرد*، وبه عنوان ناظر هیئت مدیره به کار خودش ادامه داد. این اقدام او نتیجه مشاجره ای بود که با مدیر عامل داشت زیرا مدیر عامل تصمیم داشت که ازطراحان فرانسوی در طرح مانهایم استفاده کند و هدفش مقابله و رقابت با ((مرسدس )) بود . همچنین دو پسر کارل *، ایگن و ریچارد *، همراه با این اقدام او شرکت را ترک کردند اگر چه ریچارد در سال 1904 به عنوان مدیرتولید خودروهای مسافرتی به شرکت برگشت. در پایان همان سال کل فروش شرکت3480 دستگاه بود .

  نگاهی داريم به مدل*های تاریخ ساز این شرکت از ابتدا تاکنون.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

  Fararu | فرارو

 2. #2
  اندازه نوشتار

  پیش فرض تاریخچه ی مرسدس بنز

  درود بر همراهان پارس تیونینگ

  کارل بنز مخترع اتومبیل كارل بنز در بيست و پنج نوامبر سال 1844 در كاسروه ( يكي از شهرهاي آلمان ) پا به عرصه وجود گذاشت وقتي دو ساله بود پدرش درگذشت. با وجود وضع بد مالي، مادرش امكانات آموزشي را براي او فراهم نمود. كارل بنز دبيرستان را زير نظر (( فرديناند رتين بافر )) به پايان رساند و بعد از آن در دانشكده فني در شهر كاسروه ادامه تحصيل داد. همزمان با تحصيل يك دوره دو ساله را در يك كارخانه فني و مهندسي در كاسروه گذراند در مدتي كه آنجا بود، كارل تجربه هاي مقدماتي را در همه زمينه هاي فني كسب كرد. اولين تجربه كاري او، به عنوان يك طراح در ساخت يك كارخانه در شهر (( مانهايم )) بود. وي در سال 1868كارش را از دست داد و جذب شركتي به نام (( Gebruder Benckiser Eisen werke und Maschines Fabrik )) شد اين شركت بيشتر كارهاي ساختماني و پلسازي انجام مي داد. سپس در كارخانه (( Ben ckiser )) در وين مشغول بكار شد.

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  در سال 1871 اولين شركت خود را در مانهايم به كمك يك مكانيك به نام آگوست ريتر تاسيس كرد و به زودي معلوم شد ريتر همكار مناسبي نيست در نهايت بنز تنها با كمك نامزدش، برتا رينگر، موفق شد بر موانعي كه سد راه او شده بودند پيروز شود يكي از دلايل پيروزي او اين بود كه برتا جهيزيه اش را فروخت و بنز توانست سهام ريتر را خريداري نمايد.
  در سال 1872 برتا و كارل ازدواج نمودند. كارل و برتا پنج فرزند به نامهاي ايگن ( 1873 )، ريچارد (1874 )، كلارا ( 1877 )، تايلد ( 1882 )، الن (1890 ) داشتند.
  بنز ابتدا در تجارت موفقيتي بدست نياورد و خوش شانس نبود. براي مثال (( Iron foumdry and mechanical work shop )) كه از كارگاههاي او بود توسط ماموران سلطنتي مصادره شد در طول اين مدت كارل تمام توانايي اش را روي توسعه موتورهاي دو زمانه متمركز كرد.
  بنز چند امتياز مهم براي توليد و تكميل كردن موتور دو زمانه اش دريافت كرد، و تا وقتي كه به استانداردهاي مورد نظرش نرسيد، دست از كار نكشيد به عنوان مثال يكي از اين امتيازهايي كه به بنز اعطا شد اين بود كه سيستم موتورهاي سرعتش را تنظيم كند وي با كمك مخترعان و همكاران جديدش، عكاس معروف (( اميل بوهلر )) و برادرش، يك بازرگان و با پشتيباني مالي يك بانك در مانهايم يك شركت سهامي در سال 1882 تاسيس كردند و آن را (( Gas motoren-fabrik Mannheim )) ناميدند. كارل بنز 50% از سهام شركت را در اختيار داشت او به عنوان يك عضو هيئت مديره و سهام دار از حق اظهار نظر كمتري نسبت به ديگران برخوردار بود همكارانش (( ديگر سهامداران )) سعي كردند كه نفوذشان را در شركت بيشتر كنند و بالاخره اين برخوردها باعث شد كه بنز شركت را در سال 1883 ترك كند.
  در سال 1883 بنز يك پشتيبان مالي ديگر را در ماكس رز پيدا نمود او كسي نبود جز (( بردريك ويلهم ابلينگر )). فردريك فروشگاه دوچرخه فروشي را اداره مي نمود و بنز علاقه وافري را به وسايل موتوري در او يافت. در اكتبر همان سال بنز و 2 نفر ديگر كه يكي از آنها فردريك بود شركت (( Benz & co )) را تاسيس نمودند نيروي كار اين شركت به 25 نفر مي رسيد. اين كمپاني تا جايي پيشرفت كرد كه قادر بود امتياز توليد موتورهاي بنزيني را واگذار كند.
  اكنون بنز مي توانست بيشتر وقتش را وقف توسعه موتورهاي اتومبيل كند. وي راه خويش را از دايلمر جدا كرد و موتور چهار زمانه بنزيني خودش را بر روي كالسكه اي نصب كرد. در سال 1886 بنز از اولين خودروي خود پرده برداري كرد و آنرا به نمايش عمومي گذاشت.
  بين سالهاي 1885 تا 1887، سه مدل از اين نوع خودروها را طراحي كرد. مدل اول كه بنز آنرا در سال 1906 به موزه آلمان اهداء كرد. مدل دوم كه چندين بار طراحي و بازسازي شد. مدل سوم كه از چرخهاي چوبي استفاده مي كرد و (( برتا )) براي اولين بار با اين خودرو به مسافرتي طولاني رفت.
  در سال 1886 توليدات بنز جوابگوي تقاضاي مردم براي خودرو نبود و او(( Benz & co . Rheinische Gas motoren Fabrik )) را به كارخانه بزرگتر در والدهافتتراس منتقل نمود. دراين كارخانه تا سال 1908 خودرو توليد ميشد. در سال 1893 مرسدس بنز خودروهايي توليد مي كرد كه مجهز به محورهاي پيچشي بود.
  بين سالهاي 1894 تا 1901 بنز خودرو مدل (( velo )) را در كارخانه ((Benz & co )) توليد مي كرد. اين خودرو از قيمت متعادلي برخوردار بود و از اين خودرو دو نفره جمعاً 120 دستگاه توليد شد. بتدريج Benz & co به قدري پيشرفت كرد كه پيشتاز در امر خودرو سازي شد و در نهايت در سال 1899 به يك شركت سهامي تبديل شد.
  ((جوليوس گان))عضو هيئت مديره و مسئول اموربازرگاني شركت شد كارگران قسمت توليدي از 50 نفردر سال 1890 به340 نفردرسال 1899 رسيد. در همين سال بنز به تنهايي 572 دستگاه خودرو توليد كرد.
  24 ژانويه 1903، روزي بود كه كارل بنز از كارهاي فني كناره گيري كرد، و به عنوان ناظر هيئت مديره به كار خودش ادامه داد. اين اقدام او نتيجه مشاجره اي بود كه با مدير عامل داشت زيرا مدير عامل تصميم داشت كه از طراحان فرانسوي در طرح مانهايم استفاده كند و هدفش مقابله و رقابت با (( مرسدس )) بود. همچنين دو پسر كارل، ايگن و ريچارد، همراه با اين اقدام او شركت را ترك كردند اگر چه ريچارد در سال 1904 به عنوان مدير توليدخودروهاي مسافرتي به شركت برگشت. در پايان همان سال كل فروش شركت 3480 دستگاه بود.
  در سال 1906 كارل بنز شركتي بنام (( Carl Benz shone )) در ليدنبورگ تاسيس كرد.
  سهامداران اين شركت خودش و پسرانش بودند در ابتدا آنها سعيشان بر اين بود كه خودروهايي با موتور بخار توليد كنند با اين حال، زمان به سرعت تغيير مي كرد و تقاضا براي اين موتورها به سرعت رو به كاهش بود. آنها مجبور شدند كه خط مش را تغيير دهند. در سال 1923 تعدادي از (( Benz 350 )) توليد شد. در اين زمان، خانواده بنز به شهر ليدنبورگ مهاجرت كردند. در سال 1912 وي شركت را به عنوان يك شريك ترك كرد و پسرانش، ايگن و ريچارد را تنها گذاشت. شركت به سرعت پيشرفت كرد و شعبه هايي در بازارهاي مختلف ايجاد كرد. براي مثال در انگليس خودروهاي توليدي اين شركت، بخاطر كيفيت بالايي كه داشتند به عنوان تاكسي بكار گرفته شدند و هر روز به محبوبيت آنها افزوده مي شد. در سال 1923 كارل آخرين خودروهاي توليدي خود را ساخت. اين خودرو يكي داراي 8 و ديگري 25 اسب بخار قدرت توليد مي كرد. هر دو اين خودروها را بنز براي استفاده شخصي خودش نگه داشت و از آنها لذت برد و هرگز آنها را نفروخت اين خودروها امروزه در موزه نگهداري مي شوند.
  كارل بنز در چهارم آوريل 1929 در منزلش واقع در ليدنبورگ در گذشت و امروزه خانه اش به عنوان دفتر مركزي مرسدس بنز استفاده مي شود.

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

هنوز جستوجو برای این متن در پارس تیونینگ صورت نگرفته است

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •