درود بر همراهان پارس تیونینگ

به گزارش پارس تیونینگ به نقل از دنیای خودرو:شرکت مرسدس بنز آلمان به تازگی موتوری بنزینی با قابلیتهای موتورهای دیزلی معرفی کرده است. ترکیب عملكرد موتورهای بنزینی و گشتاور قابل توجه و راندمان مصرفی بالای موتورهای دیزلی مهندسان مرسدس بنز را به موتوری بینظیر رهنمود ساخته است.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

این موتور بنزینی با تولید کمترین آلودگی ممکن، بیشترین حرارت ممکن را از سوخت دریافت و به نیروی مکانیکی تبدیل میکند و راندمانی همچون موتورهای دیزلی دارد. شرکت مرسدس این موتور بینظیر را Dies-Otto به معنی ترکیب دیزل و اتو (بنزینسوز) نامگذاری کرده و آن را جایگزین موتورهای بنزینی در سالهای آتی میداند.موتور بنزینی Dies-Otto مجهز به سیستم تزریق مستقیم سوخت، سیستم توربوشارژر و سیستم کنترل فشار محفظه احتراق است. هسته موتور از سیلندرهای مجهز به سیستم کنترل احتراق تشکیل میشود. سیستم کنترل احتراق، فرایند احتراق بنزین در سیلندرها را تدریجی و در فشار متغیير انجام میدهد و به این ترتیب راندمان موتور را تا مرز راندمان موتورهای دیزل بالا میبرد. توان موتور در سوزاندن یک سوخت سبک همچون بنزین معمولی به صورت تدریجی، شاهکار صنعت موتورهای درونسوز میباشد. عدم نیاز Dies-Otto به سوختهای ترکیبی و راندمان بسیار بالای آن هنگام مصرف بنزین معمولی، ویژگی منحصربهفرد Dies-Otto است و تاکنون هیچ موتور درونسوزی قادر به انجام چنین کاری نبوده است.شرکت مرسدس بنز سالهاست که به دنبال طراحی و ساخت موتوری بنزینی با راندمان موتورهای دیزل میباشد. برنامه موتورهای بهینه، چندین سال است که مهمترین موضوع کارگاههای فنی و مهندسی مرسدس بنز است. آنها در طراحی و تولید موتورهای دیزل با آلایندگی بسیار اندک، به موفقیتهای بزرگی دست یافتند و صنعت تولید موتورهای دیزل پاک با نام انحصاری BLUETEC را بنیانگذاری کردند. فناوریBLUETEC با موضوع طراحی و ساخت موتورهای قدرتی دیزل با آلایندگی موتورهای بنزینی، انقلاب بزرگی در صنعت خودروسازی جهان به وجود آورد. دیری نپایید که سازندگان بزرگ ایالات متحده متوجه فناوری BLUETEC شدند و به سرعت سرمایهگذاریهای لازم برای توسعه و گسترش این فناوری را فراهم آوردند. موتور E-Class نخستین موتور دیزل پاک جهان است که در سال 2006 در مقیاس انبوه تولید و بر روی خودروهای سبک مورد استفاده قرار گرفت. تولید این موتور در اروپا از اوایل سال 2008 آغاز شده و با استقبال بینظیر خودروسازان اروپایی روبهرو شده است. موتور E 300 BLUETEC جدیدترین موتور دیزل پاک جهان است و در آینده نزدیک وارد بازارهای جهانی خواهد شد. این موتور دیزل، شاهکار صنعت دیزل جهان به شمار میآید و از سوی تمام استانداردهای زیستمحیطی جهان، مورد تایید قرار گرفته است.مرسدس پس از فتح بلندترین قلهها در صنعت دیزل، این بار به دنبال دستیابی به فناوری ساخت موتورهای بنزینی با تواناییهای موتورهای قدرتی دیزل است. پروفسور هربرت کوهلر رئیس دفتر تحقیقات مهندسی پیشرفته مرسدس میگوید: هدف بعدی ما طراحی و ساخت موتوری بنزینی با راندمان موتورهای دیزل است. تمام نیازهای فنی برای ساخت چنین موتوری در Dies-Otto موجود میباشد و ما به هدفمان بسیار نزدیک هستیم. ویژگیهای منحصربهفرد موتورهای بنزینی و موتورهای دیزلی درDies-Otto گردهم آمدهاند تا ما را صاحب برترین موتور درونسوز جهان کنند.
حاصل ترکیب ویژگیهای منحصربهفرد موتورهای بنزینی و موتورهای دیزلی در کارگاه تحقیقات مهندسی پیشرفته مرسدس، به شکل موتور بنزینی 8/1 لیتری 4 سیلندری به نام در Dies-Otto آمده است. آلایندگی این موتور برابر با آلایندگی پاک ترین موتورهای بنزینی جهان است، حال آنکه راندمان آن با راندمان شاهکارهای صنعت دیزل پاک برابری میکند. حجم بسیار کم موتور در مقایسه با موتورهای معمولی، منجر به کاهش مصرف سوخت آن شده است. اما این کاهش حجم، هرگز به معنی ناتوانی موتور در تولید قدرت و گشتاور مورد نیاز خودرو نیست. این موتور کوچک و کم حجم، قدرت و گشتاوری معادل قدرت و گشتاور جدیدترین موتورهای بنزینسوز تولید میکند و توانایی رقابت با موتورهای مورد استفاده بر روی خودروهای لوکس جهان را دارد. شرکت مرسدسبنز، قدرت و گشتاور خروجی هیولای کوچک بنزینی جدید خود را به ترتیب 238 اسببخار و 400 نیوتنمتر اعلام کرده است. تولید چنین قدرت و گشتاوری با موتور بنزینی 8/1 لیتری، بیشتر به یک افسانه میماند.
Dies-Otto به رویای دیرین مصرف کمتر از 6 لیتر بنزین در هر 100 کیلومتر، جامه عمل پوشانده و همه کارشناسان و متخصصان صنعت خودروسازی را متحیر و شگفتزده کرده است. آمار به دست آمده از آزمایشات، خیرهکننده میباشند و نوید توانایی Dies-Otto جهت استفاده بر روی خودروهای لوکس و گران قیمت جهان همچون کلاس S محصولات مرسدسبنز را می دهند. میتوان گفت، Dies-Otto ماورای صنعت تولید موتورهای بنزینی است. اگر بخواهیم فناوری پیچیده Dies-Otto را در چند جمله خلاصه کنیم، باید بگوییم:
کاهش تعداد سیلندرها با کاهش حجم موتور و کاهش کورس رفت و برگشتی پیستونها، طوری هماهنگ شده است که نه تنها منجر به کاهش قدرت و گشتاور خروجی موتور نشده، بلکه مصرف موتور را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.استفاده از فناوری توربوشارژر، راندمان موتور را به مرز راندمان موتورهای دیزل رسانده است.سیستم تزریق سوخت مستقیم، موجب افزایش راندمان مصرفی موتور و کاهش تلفات سوخت در فرایند سوخترسانی شده است.سیستم کنترل احتراق، هسته مرکزی فناوریDies-Otto است و امکان احتراق تدریجی بنزین در سیلندرها را فراهم میآورد. سیستم کنترل احتراق Dies-Otto احتراق بنزین را همچون احتراق سوختهای سنگین در موتورهای دیزلی میکند و به این ترتیب، راندمان موتور را به شدت افزایش میدهد.اين موتور توانایی ارتقاء به سیستم ترکیبی (هیبرید) را دارا میباشد و با اعمال چنین تغییری میتوان قدرت و راندمان موتور را بیش از مقدار کنونی کرد.

منبع اصلی خبر