محال است که هواداران مرسدس این روز تلخ را فراموش کنند؛ روزی که کمپانی رسما اعلام کرد آخرین نسخه های تولیدی SLS با نام ” فاینال ادیشن ” بزودی وارد بازار می شوند . . .
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ2014 Mercedes-Benz SLS AMG GT Final Edition

با اینکه SLS سال 2009 معرفی و ازسال 2010 وارد بازار شد اما به لطف طراحی منحصر به فرد و همچنین مدل های متنوع خود مانند رودستر، بلک سری، جی تی و نهایتا الکتریکی درایو خیلی زود توجهات همه را به خود جلب کرد.
به هرحال هرچه بود دیگر گذشت! کم کم باید برای خداحافظی با این گالوینگ محبوب آماده شویم چرا که مهندسان مرسدس در تکاپوی معرفی آخرین نسخه آن هستند که بزودی در نمایشگاه توکیو 2013 و همچنین لس آنجلس 2013 برای اولین بار رونمایی خواهد شد. حالا خوش بحال هواداران ب ام و! چون با رفتن SLS دیگر کسی نیست که به آنها اعتراض کند چرا باواریایی ها خودرویی برای رقابت با SLS نداشتند.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ2014 Mercedes-Benz SLS AMG GT Final Edition

فاینال ادیشن را باید نسخه جدیدی از SLS AMG GT دانست چراکه صرفا در ظاهر با مابقی SLSها متفاوت بوده و حتی پیشرانه 6.3 لیتری V8 آن نیز همچون گذشته 591 اسب بخار قدرت دارد.
اما در قسمت ظاهری فاینال ادیشن چه تفاوت هایی دارد؟ برای جواب این سوال تنها می توان گفت که مرسدس برای این مدل از کاپوت کربنی، اسپلیتر جلو، سپر نسبتا جدید جلو، قاب کربنی برای آینه بغل ها و نهایتا باله کربنی عقب استفاده کرده است.
وقتی بدانید که تنها 350 نسخه از فاینال ادیشن فروخته می شود، اینکه این نسخه در کنار مدل جدید S65 AMG هفته های آتی در توکیو رونمایی می شود یا اینکه در لس آنجلس حضور می یابد دیگر اهمیت چندانی نخواهد داشت!
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ2014 Mercedes-Benz SLS AMG GT Final Edition

کمی هم در مورد جانشین SLS بگوییم که این روزها با SLC شهرت یافته اما خود کمپانی از آن بعنوان پروژه C190 یاد می کند. شایعات قریب به یقین در مورد جانشین SLS می گویند که خودرویی با ابعاد و اندازه هایی کوچکتر از آن بوده؛ همچنین پیشرانه V8 آن از 6.3 لیتر به 4.0 لیتر کاهش حجم یافته اما به توربوهای دوقلو مجهز شده تا قدرتی در حدود 490 تا 500 اسب بخار داشته باشد که از این منظر با نسل آتی C63 مشابه است. جانشین SLS سال آینده میلادی معرفی شده اما ازسال 2015 وارد بازارها خواهد شد.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ