مرسدس ۶۰۰ با کد اتاق W100 یک خودروی سوپر لوکس بوده که از سال ۱۹۶۳ تا ۱۹۸۱ به صورت ۴ مدل اتاق تولید شد.
طراحان این خودرو آقایان پل براک، برونو ساکو و فردریش گایگر بودند.
حجم موتور این خودرو ۶۳۰۰ سی سی انژکتور, ۲۵۰ اسب با گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک و دیفرانسیل عقب و گشتاور ۵۰۰ نیوتون بوده؛ وزن این خودرو بین ۲۶۰۰ تا ۲۷۷۰ که در ۴ مدل اتاق شامل SWB یا مدل کوتاه ( شورت )، و ۳ مدل LWB از انواع Long, به صورت ۴ در لانگ ( صندلي هاي عقب روبروي هم )و ۶ در لانگ ( درب وسط يك صندلي كوچك دارد ) كه معروف به Pullman و مدل لاندولت کوتاه در واقع کروک کوچک و لاندولت بلند یا کروک بزرگ.
تعداد توليد اين خودرو در مجموع ٢٦٧٧ دستگاه بوده كه ٢١٩٠ دستگاه بصورت SWB و ٤٢٨ دستگاه بصورت LWB و ٥٩ دستگاه بصورت لاندولت بوده .
از اشخاص سرشناس که مالک این خودرو بوده اند میتوان به ( الویس پریسلی، الیزابت تایلور،جان لنون، و در صدر آنها به محمد رضا پهلوی ) اشاره کرد.
سیستم فنربندی و بوق و شیشه برقی و قفل مرکزی و سان روف این خودرو به صورت پنوماتیک (بادی) میباشد
مخزن باک این خودرو ۱۱۲ لیتری است
دربهای این خودرو با توجه به وزن اینرسی در ، با یک اشاره بسته میشود.

موتور این خودرو با کد ام ۱۰۰ بوده (مرسدس برای طراحی موتور ام ۱۰۰ از موتور ام ۱۸۹ که حجم آن ۳ لیتری ۶ سیلندر بوده بهره جسته که حجم این موتور را ۲.۳ برابر افزایش داده که موتور ام ۱۰۰ متولد شده. موتور ام ۱۰۰ روی اتاق ۱۰۹ یا ۳۰۰ اس ای ال ۶.۳ هم بوده که منجر به تبدیل شدن آن به سریع ترین سدان زمان شده بود.
٢ دستگاه از بنز ٦٠٠ هم بصورت كوپه طراحي شد كه به عنوان هديه به دو تن از اعضاي بنز به نامهاي دكتر رودُلف اُهلن هاوت و دكتر فيريتز نالينگر اهدا شد .مرسدس بنز ۶۰۰ .. w100  .. جاویدان-1482000430199-jpg

www.parstuning.com - مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ | Parstuning.ir