CLA180 آیرودینامیک ترین خودرو جهانشاید پیش خود فکر کرده باشید که آیرودینامیکترین خودرو چه خودرویی است؟و چه خودرویی باد را به خوبی از خود عبور میدهد؟پس از سالها آزمایش، کار و تلاش،مرسدس ضریب آیرودینامیک مدل CLA180 خود را اعلام کرد که از این به بعد آیرودینامیکترین خودرو نیز شناخته میشود.این مدل یکی از پنج مدل CLA است که آماده است به ژنو عازم شود.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ


ضریب آیرودینامیک این خودرو 0.22 است،پیش از این رکورد این ضریب متعلق به تویوتا پریوس با ضریب 0.25 بود و بعد از آن بیام و 320d EfficientDynamics با ضریب 0.26 بود اما حالا این رکورد با رقم 0.22 توسط مرسدس CLA 180شکسته شد.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ


این مدل برای بهبود آیرودینامیک دارای تغییراتی است که نسبت به مدلهای دیگر اصلاً به چشم نمیآید، بازبینی طراحی جلو،آب بندی چراغ جلو،شاتر رادیاتور قابل تنظیم و طراحی دوباره چرخها و پره های آن از جمله این تغییرات اند.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ


این مدل از CLA دارای موتور 1.6 لیتری چهار سیلندر بنزینی با توان 120 اسب بخار و گشتاور147 پوند فوت میباشد.شتاب صفر تا صد این خودرو 9.9 ثانیه است و آخرین سرعت آن به مرز 190 کیلومتر بر ساعت میرسد.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمصرف سوخت ترکیبی این خودرو تنها 4.9 لیتر در صد کیلومتر و انتشار گاز CO2 آن 118 گرم در هر کیلومتر است این در حالی است که مصرف مدل استاندارد 5.5 لیتر در هر صد کیلومتر است و انتشار گاز CO2 مدل استاندارد 126 گرم در هر کیلومتر است.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ


مرسدس برای انجام آزمایشات خود از تونل باد دانشگاه اشتوتگارت استفاده کرد که جشن هفتادمین سال تاسیسش در هفته جاری انجام شد و اکنون هم در حال کار بر روی ایجاد تونل باد جدید در مرکز توسعه و تحقیقات Sindelfingen میباشند که 19 متر طول دارد و میتواند تا 265 کیلومتر را انداز گیری کند.


منبع : پدال