مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
هنوز مدت زیادی از رونمایی فیسلیفت گونههای استیشن و سدان Eکلاس نگذشته است که مرسدس تصاویر نمونههای کوپه و کابریولت یکی از پرطرفدارترین محصولاتش را به طور رسمی منتشر کرد. طبق معمول اولین تغییرات در بخش طراحی و مشخصا در نمای جلو صورت گرفته است. چراغهای جلو که به نوع یک تکه تغییر داده شدهاند؛ نسبت به فرمی که حدود سه هفته پیش بر روی فیسلیفت سدان E دیده شدند اندکی متفاوتترند به طوریکه انحنای قسمت بالایی، به قسمت پایین منتقل شده و بخش بالایی چراغ شکلی صاف و یکدست به خود گرفته است. تغییر در نحوه آرایش لامپهای LED - به شکلی که نوارها به جای قرار گرفتن در امتداد یکدیگر، در کنار یکدیگر کشیده شدهاند؛ باعث خوانایی بیشتر این طرح و ایجاد احساس سیالیت و حرکت در آنها گشته است. احساسی که در نمونههای سدان کمتر به چشم میخورد و همین باعث شد تا بسیاری از طرفداران دو آتشه ستاره نقرهای لب به انتقاد از تیم طراحی مرسدس و در راس آنها اقای گوردن وگنر بگشایند. در کنار تغییر شکل چراغها (که میتوانند به صورت تمام LED نیز سفارش داده شوند) سپرجلو نیز مورد بازنگری قرار گرفته تا با جابهجایی ورودیهای هوا به طرفین پهنای بیشتری از خودرو در ذهن بیننده القا شود و تحرک و پویایی بیشتری برای آن به ارمغان آورده شود.
در نمای جانبی نیز رعایت تناسبات کلاسیک خودروهای کوپه، نظیر کاپوت کشیده؛ خط سقف ملایم و خط شانه برجسته و قدرتمند باعث میشود تا طرح به هماهنگی و چشمنوازی برسد؛ هرچند که ممکن است سلیقه طراحانش به مذاق عدهای خوش نیاید.
در نمای عقب هرچند تغییر چندان جدی نسبت به گونه قبل از فیس لیفت دیده نمی شود؛ با این حال تغییر در آرایش LED ها به آن چهرهای جدیدتر بخشیده است.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

در داخل نیز به کارگیری مواد باکیفیت در کنار قرارگیری ارگونومیک قطعات؛ فضایی خیرهکننده را ایجاد کرده که ارتباط خوبی نیز با راننده و سرنشینان برقرار میکند. ضمن این که با وجود سیستمهایی چون AIRCAP ( سامانه جلوگیری کننده از بروز گردش هوای مزاحم در اتاق ) و AIRSCARF ( سامانه گردش هوای گرم در پشت گردن سرنشینان )؛ سواری گونه کابریولت به دور از دغدغه و همراه با لذت استفاده از هوای تازه خواهد بود.
مرسدس تمام تجهیزات ایمنی متداول خود از PRESAFE ( سیستم تشخیص برخوردها از پشت و کنترل کننده سامانههای ایمنی اندکی پیش از تصادف ) گرفته تا دوربین پوشش دهنده 360 درجه را برای فیسلیفت E در نظر گرفته است؛ با این حال یک قابلیت جدید به سامانههای ایمنی فعال این خودرو اضافه شده و آن قابلیت تشخیص عابرین پیاده و ترافیک تقاطعها در سیستم کمکی ترمز ( BA ) است که در صورت تشخیص برخورد با عابر پیاده یا خودروها سریعا وارد عمل شده و در صورت فشردن پدال ترمز توسط راننده حداکثر توان آن را به کار میاندازد.
اگرچه پیشرانهها با سری سدان و استیشن مشترکند و همگی از مدلهای پیش از فیسلیفت بدون تغییرات جدی باقی ماندهاند؛ با این حال مرسدس در برخی مدلها تغییرات کوچکی را ایجاد کرده است که به بهبود توان پیشرانه و همینطور کاهش آلایندههای زیست محیطی آن منجر شده است. به طور مثال پیشرانه دو لیتری بنزینی توربوشارژردار در مدل E200، 181 اسب بخار قدرت و در مدل E250، 211 اسب بخار قدرت تولید میکند.
دیزلیها نیز با خانوده چهارسیلندرها و شش سیلندرهای خود حضوری پر رنگ دارند؛ به خصوص که این حق انتخابهای وسیع ( که از پیشرانه 134 اسب بخاری 2.1 لیتری E200 آغاز میشود) فرصت تصمیمگیری بهتر به خریداران میبخشد.
گیربکسهای شش سرعته دستی و هفت سرعته اتوماتیک؛ بسته به مدل انتخابی؛ وظیفه انتقال قدرت به چرخهای این عضو قدیمی خاندان مرسدس را بر عهده خواهند داشت
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

لینک اصلی خبر + تصاویر بیشتر