مرسدس بنز میتواند به خود ببالد که آغازگر و بنیان گذار بسیاری از تکنولوژیها و طرحهای بدیع در صنعت خودروسازی بوده است. حالا با غروب SLS AMG فرصتی دست داده تا گوردن واگنر طراحی یک خودروی اسپرت باشکوه و شاید عجیب را برای نمایشگاه لس آنجلس تدارک ببیند. خودرویی که در اصل برای یکی از معروفترین و موفقترین بازیهای ویدئویی رانندگی یعنی Gran Turismo 6 طراحی شده تا در صفحه نمایش گیمرهای پلی استیشن باز بدرخشد.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگMercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo Concept


ویژن گراند توریزمو یادآور مرسدس بنز پیکان نقره ای یا سیلور آروی معروف است که یکی از خودروهای مورد علاقه واگنر به شمار میرود. جلوپنجره مشبک تداعی کننده مدل مسابقه ای 300SL در سال 1952 میباشد که با نام تجاری پنجره مشبک الماس شناخته میشود. دربهای بال مانند گالوینگ و پوزه کشیده و دم کوتاه خودرو، یک چهره کلاسیک اسپرت جی تی را به رخ میکشند. به نظر میرسد که ساختار خودرو کاملا از SLS وام گرفته شده باشد. مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگMercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo Conceptهنوز از قدرت نهان زیر کاپوت چیزی منتشر نشده است اما هشت لوله اگزوز که هر کدام از یک سیلندر بیرون میآیند یک آواز ترسناک و جذاب را خواهند سرود. اگر مبنا را موتور 5.5 لیتری AMG بدانیم، این موتور تقویت شده با توربوشارژر دوقلو میتواند 577 اسب بخار نیرو و 590 پوند فوت گشتاور تولید کند. استفاده از ساختار آلومینیوم و فیبر کربن باعث شده که وزن خودرو در روی 1380 کیلوگرم ثابت بماند که پایینتر از وزن مک لارن SLR میباشد.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ


درون کابین کاملاً شبیه کاکپیت هواپیمای جنگنده طراحی شده و البته از خودروهای فرمول یک نیز الهام گرفته شده است.
هنوز معلوم نیست که سرنوشت این کانسپت بنز چه میشود و آیا جانشینی شایسته برای SLS AMG خواهد بود. شاید هم تنها رگههایی از آن در خودروی GT AMG در آینده مورد استفاده قرار گیرد.