در پاییز سال جاری، کلاس‎های جدید مرسدس – بنز (سری اس) با تحولی شگرف در عرصه نورپردازی بیرونی و درونی خودروهای خود با استفاده از چراغ‎های LED، حرف‎های تازه‎ای برای گفتن دارند. شرکت خودرو سازی مرسدس بنز با خداحافظی از چراغ‎های رشته‎ای یا فیلامنتی مثل زنون، در نسل جدید ماشین‎های خود از 490 چراغ LED برای روشنایی داخل ماشین، چراغ‎های جلو، و راهنما استفاده کرده است.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
این شرکت به تازگی به استفاده از دیودهای نورانی روی آورده است؛ زیرا مدت زمان کارایی آن‎ها به مراتب سه برابر بیشتر از چراغ‎های به کار رفته در خودروهای نسل گذشته است. هم‎چنین، استفاده از این نوع چراغ‎های LED به کاهش بیش‎تر مصرف سوخت خودرو در مقایسه با لامپ‎های رشته‎ای کمک بسیار زیادی کرده است. گفتنی است، عملکرد سریع لامپ‎های LED درچراغ‎های عقب به گونه‎ای است که ماشین‎های در حال حرکت در پشت این خودرو به ویژه در سرعت‎های نزدیک به 120 کیلومتر بر ساعت در بزرگراه‎ها حتی از فاصله‎های دورتر، می‎توانند آن‎ها را ببینند و نسبت به کاهش یا افزایش سرعت تصمیم بگیرند. جالب است بدانید که برخلاف چراغ‎های رشته‎ای یا همان زنون‎های متداول، لامپ‎‏های LED فاقد هرگونه جیوه یا ترکیبات آن هستند؛ بنابراین، آن‎ها را می‎توان کاملاً دوستدار محیط زیست به شمار آورد.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
کاربرد این LEDها در خودروهای مرسدس - بنز، از نظر تولید حرارت و گرما نیز با صرفه است؛ زیرا آن‎ها الکتریسیته را تا حد امکان و با کم‎ترین اتلاف انرژی به نور تبدیل می‎کنند. از آن‎جا که چراغ‎های جلوی مبتنی بر این فن‎آوری مدرن از نظر ابعادی تقریباً نصف چراغ‎های معمولی هستند، طراحان درصدد برآمده‎اند تا نمای جلوی خودرو را طوری طراحی کنند که با این لامپ‎ها سازگاری داشته باشند. به عنوان مثال، در مرسدس - بنز سری S چراغ‎های جلو در حین حرکت همواره روشن هستند و صرفاً از یک فیلتر مخصوص استفاده شده است تا با آن بتوان شدت نور را از کم به زیاد تنظیم کرد؛ به ویژه در ترافیک‎های سنگین که خودروهای در حال نزدیک شدن از جهت مخالف، از نظر دید در شب با مشکل مواجه نشوند. هم‎چنین، جهت جلوگیری از ایجاد مشکل در بینایی رانندگانی که در ترافیک‎های جاده‎ای از آینه وسط، پشت خودرو را تحت کنترل دارند، لامپ‎های LED به کار رفته در چراغ‎های ترمز عقب و بال خودرو با شدت‎های مختلف و قابل تنظیم همواره روشن هستند.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
با همه این تفاسیر، متأسفانه باید گفت که در حال حاضر به دلیل عدم وجود توافقات لازم امکان استفاده از چنین لامپ‎های پربازده در خودروهای فعلی حتی در آمریکا وجود ندارد؛ اما به احتمال زیاد در آینده‎ای نه چندان دور، مجوز کاربرد آن‎ها از طریق دولت‎ها صادر خواهد شد و دوباره شاهد تحول شگرفی در صنعت خودروسازی می‎شویم. آیا به نظر شما قوانین و مقررات سخت می‎توانند مانع از گسترش و پیشرفت چنین فن‎آوری‎هایی که برای راحتی بشر هستند، بشوند؟