زمانی که اسم فولکس میآید ذهن ایرانیها خود به خود سمت و سوی فولکس غورباقه را پیدا میکند. خودرویی که ماشین رویایی پیرمردهای فعلی بوده و روزی برای خودش برو و بیایی داشته است. این خودرو اما اکنون در دل بیشتر جوانان جایی ندارد و آرام آرام به سوژهای برای خنده تبدیل شدهاست.
با این وجود فولکس به تازگی خودرویی تولید کرده است که میتواند دید همه مخصوصا ایرانیها را نسبت به خود تغییر دهد. به طوری که ما دیگر با آوردن اسم فولکس یاد غورباقه نیوفتیم، بلکه در ذهنمان«تایگان» نقش ببندد.

بله، تایگان یکی از جدیدترین خودروهای شرکت فولکسواگن است که دقیقا مثل فولکس غورباقه هم جمعوجور و کوچک است. برعکس آن خودروی قدیمی اما تایگان به شدت به روز است و در ساخت آن از تکنولوژیها روز بهره بردهاند.
این خودرو البته اکنون به مرحله فروش فراگیر و جهانی نرسیده اما قرار است در اکثر کشورهای جهان ساخته، مونتاژ یا به صورت وارداتی به فروش گذاشته شود.
نکتهای که مطرح است این است که کارشناسان می گویند فولکسواگن در طراحی این خودرو کمی سنتشکنی کرده و از رویههای طراحی پیشین خود فاصله گرفتهاست. آنها درست میگویند زیرا فولکسواگن در حقیقت تایگان را با چاشنیهای هنری جدید طراحی کرده و مثل سابق زیاد محتاط نبوده است.

از نظر فنی و ساختاری هم این خودرو واقعا جذاب است. تایگان از یک مانیتور لمسی بهره میبرد که روی آن تمام مشخصات فنی خودرو و حتی حرارت موتور و دیگر اطلاعات مورد نیاز را به راحتی در خدمت راننده میگذارد. یعنی راننده میتواند بدون اینکه از پشت فرمان پیاده شود بفهمد که زیر کاپوت این خودرو چه میگذرد.
از سوی دیگر این خودرو موتوری دارند که میتواند ۱۱۰ اسب بخار نیرو تولید کند و همین موضوع نشان میدهد که با یک ماشین کوچک و ضعیف طرف نیستیم و نباید تایگان، نسل جدید فولکس واگن را دست کم بگیریم.گفتنیاست این خودرو میتواند در ۹ ثانیه از سرعت ۰ به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد که برای ماشینهای سطح خود واقعا رکورد خوبی به حساب میآید.
حال باید برای داوری کامل این خودرو تا فروش جهانی و واکنش خریداران آن صبر کنیم!
در زیر میتوانید تایگان را ببینید!
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ