Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: تاریخچه و مشخصات انواع بیتل

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض تاریخچه و مشخصات انواع بیتل

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  فولکس قورباغهای یا فولکس بیتل نام یک مدل از خودروهای فولکس و یکی از مشهورترین مدلهای جهان است. این خودرو در ایران با نام فولکس قورباغهای شناخته میشود و در برخی منابع ترجمه نیز از عبارت فولکس سوسکی یاد شده.

  هدف از طراحی این خودرو، تولید خودرویی اقتصادی و قابل استفاده برای عموم مردم بود.
  این ماشین نخستین بار در سال ۱۹۳۸ و با نام فولکس واگن تایپ یک تولید شد. تولید فولکس بیتل در سال ۱۹۹۴ مجدداً با طراحی مدرن و با نام نیو بیتل (بیتل جدید) از سر گرفته شد و تا سال ۲۰۰۳ ادامه داشت.
  با توجه به عمر طولانی تولید این خودرو سطح بسیار متنوعی از تجهیزات در مدلهای گوناگون آن یافت میشود و از موتورهای گوناگونی بهره می برد. علاوه بر مدلهای استاندارد مدلهای سفارشی گوناگونی نیز از این خودرو تولید شده است

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ


  بیتل و سینما

  ماشین فولکس بیتل در بسیاری از فیلمهای هالیوودی و غیر هالیوودی نقش داشته است که مهمترین آنها هربی محصول دیسنی است که ماجرای یک فولکس بیتل مسابقه است که درک و شعور دارد.


  تاریخچه

  در اوایل دهه ۱۹۳۰ میلادی آدولف هیتلر که به تازگی به مقام پیشوایی آلمان رسیده بود طرحهای خود را برای یک اتوموبیل ارزان و ساده که برای عموم قابل استفاده باشد به دکتر « فردیناند پورشه » ارائه کرد. پیش از این پورشه به همراه « زونداپ » طرحهایی را برای چنین اتوموبیلی درسر داشتند که یکی از آنها «پورشه تیپ 12» با موتور تعبیه شده در عقب اتوموبیل و طراحی قوس مانند بود.
  دستور هیتلر کاملاً روشن بود: « ساخت خودرویی با قیمت برابر با یک موتورسیکلت با حداکثر سرعت۱۰۰ کیلومتر و توانایی جابهجای اعضای یک خانواده 5 نفره»[۱]
  پورشه کار طراحی را آغاز کرد و سرانجام در سال 1936 طرحهای اتوموبیل نهایی و اولین پروتوتایپ تولید شد. این خودرو کاملاً مطابق فلسفه پورشه طراحی شده بود که اعتقاد داشت بهترین اتوموبیلها انواع موتور عقب، هواخنک و دیفرانسیل عقب هستند. پورشه این خودرو را « پورشه 60 » نامید اما مسئولان آلمانی نام KDF WAGEN را بر روی آن گذاشتند. نام بیتل [۲] (Beetle به معنی سوسک) نامی بود که از سوی جامعه بر این خودرو گذاشته شد اما تاسال 1967 از سوی فولکس واگن به رسمیت شناخته نشد. تولید خودرو در کارخانهای که به همین منظور ساخته شده بود آغاز گردید.
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ  تولید هنوز روند کندی داشت که ناگهان آتش جنگ جهانی دوم شعلهور شد. به همین سبب تمام توان کارخانه به سمت تولید انواع مناسب میادین جنگ متمرکز شد. در طی جنگ کارخانه فولکس واگن چندین بار بمباران شد اما هر بار مجدداً تولید از سر گرفته میشد. پس از اشغال آلمان سران انگلیس قصد داشتند کارخانه را به این کشور منتقل کنند اما هیچ شرکت انگلیسی حاضر به پذیرش این کارخانه نشد و فولکس واگن در آلمان باقی ماند و روند تولید روال عادی خود را از سر گرفت.
  در طی این مدت موتورهای 1.1 لیتری و 1.2 لیتری روی این خودرو نصب میشد. مدلهای پیش از دهه 50 را میتوان از شیشه دوتکه عقب شناخت . در دهه 60 موتورهای 1.3 لیتری جایگزین انواع قبلی شدند. قیمت مناسب، دوام بالا و کاربری آسان سبب شد تولید این خودرو با سرعت ادامه پیدا کند و در فوریه سال 72، رکورد فورد مدل T را با بیش از 15 میلیون دستگاه بشکند.
  در اواخر دهه 60 با ورود رقبای ارزان قیمت ژاپنی که امکانات مناسب و طرح بهروزتری داشتند، مسئولان فولکس ناچار شدند تغییراتی در بیتل اعمال کنند که حاصل آن یک موتور 1500 سیسی 54 اسبی، قفل داخلی درها، چراغ دنده عقب و ... بود. این مدل را میتوان از چراغ عقب بزرگ و شبکههای روی در موتور شناخت.
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ  در دهه 70 با تولید گلف عدهای معتقد بودند دوران بیتلها به سر آمده اما این اتفاق رخ نداد و تنها تولید بیتل از آلمان خارج و به کشورهای برزیل و مکزیک منتقل شد. موتور قدرتمند 1600 سیسی نیز در همین دوران روی بیتل نصب شد. تولید این خودرو تا سال 2003 در مکزیک ادامه داشت و سرانجام با عرضه 21529464 دستگاه به تولید این مدل پایان داده شد که این میزان بیشترین رقم تولید خودرو است[۳].
  هرچند تویوتا کورولا در مجموع بیش از این تعداد ساخته اما کرولا به دفعات تغییر کرده است ولی بیتل بدون تغییر جدی به این رکورد دست پیدا کرد. تقریباً تمام انواع بیتل حتی نوع کروکی آن[۴] به بازار ایران وارد شدند. امروزه گاهی انواع بازسازی شده آنها را در حال تردد در خیابانهای شهر مشاهده میکنیم که با صدای موتور خود خاطره گذشتههای دور را زنده میکنند.
  فولکس واگن، یادگاری از پورشه و هیتلر

  آدولف هیتلر، رهبر نازیهای آلمان هم به فکر ساختن یک خودروی ارزان بود که همگان بتوانند آن را خریداری كنند. اگر چه او هرگز نتوانست رانندگی را تجربه نماید؛ ولی علاقه شدیدی به اتومبیل داشت. فردیناند پورشه نیز یکی دیگر از علاقهمندان به این طرح بود که با صرف انرژی بسیار و تجربیات گسترده خود، اولین اتومبیل كوچكش را در سال 1922 ساخت و برای تولید انبوه این خودرو در سطح وسیع تلاش زیادی کرد. آرزوی او برای ساخت اتومبیل همگانی در سال 1930 با ایجاد كارخانهای برآورده شد؛ ولی او تصمیم داشت اتومبیلهایی بزرگتر با كارآیی بالاتر و قیمت پایینتر تولید كند. در سال بعد او فعالیتش را با كار بر روی پروژه جدیدی آغاز و یک موتور 5 سیلندر طراحی كرد. با حمایتهای هیتلر پورشه توانست این اتومبیلها را در حدود نصف قیمت بقیه اتومبیلهای موجود در آلمان ارائه كند. سه مدل اول این خودرو در گاراژ خانه فردیناند تولید شد، سپس طرحهای آن در اختیار كمپانی اپل قرار گرفت و اتومبیلهایی با قیمتهای ارزان تولید شد. این مدل نواقصی داشت که برای اصلاح آن سرمایه گذاری بزرگی از سوی هیتلر انجام گرفت و سه ماه بعد كمپانی VolksWagen به معنی گروه تولیدكننده اتومبیلهای مردم آلمان تاسیس شد. در ابتدای كار حدود 30 مدل مختلف اتومبیل ساخته شد كه تمامی این مدلها توسط ارتش آلمان تست شدند. هیتلر در سال 1938 شعبه جدیدی برای این كمپانی تاسیس كرد و این قسمت جدید به سرعت تولید اتومبیلهای ارزان قیمت را برای افرادی كه قدرت خرید پایینتری داشتند، آغاز كرد.اولین اتومبیلهای قبل از جنگ این كمپانی KdF-Wagen محصول سال 1939 بود که همگان آنها را با نام«بیتل» میشناختند. در طی جنگ این كمپانی بر اثر بمباران هوایی شدیدا آسیب دید و با پایان گرفتن جنگ در سال 1945 آلمان به چند بخش تقسیم شد و کارخانه KdF در بخشی که تحت کنترل انگلیسها بود، قرار گرفت. پس از آن اتومبیلهای بیتل به كشورهای دیگر صادر شدند. این كمپانی در سال 1945 توانست 1785 دستگاه اتومبیل به بازار عرضه كند كه تمامی آنها به عنوان سرویس مورد استفاده قرار گرفتند. در سال بعد این رقم به 10 هزار دستگاه افزایش یافت. این كمپانی در ابتدای سال 1948 به آلمانیها پس داده شد و «هاینریش نورداف» ریاست آن را به عهده گرفت. او تصمیم گرفت کمپانی را توسعه دهد و در این راستا دو کارخانه برای تولید نمونههایی با سقف متحرک (کروکی) فولکس قورباغهای در نظر گرفته شد. کارخانه کارمان (Karmann) برای ساخت نمونه چهار نفره و هبمولر (Hebmüller) برای نمونههای دو نفره انتخاب شدند. هاینریش در گذشته برای كمپانیهای اپل و ب.ام.و كار كرده بود و اطلاعات خوبی در زمینه اتومبیلهای آمریكایی و روش تولید انبوه آنها داشت. او با علم صادرات اتومبیل كاملا آشنا بود و در همان سال تعداد زیادی از تولیدات این كمپانی را به خارج از آلمان صادر كرد. پورشه که تا آن زمان به عنوان مهندس مشاور كمپانی فعالیت داشت، در كارخانه بزرگ خود اتومبیلهای اسپرت تولید میكرد. نورداف در آوریل سال 1969 پس از بازنشستگی در گذشت و با تغییر مدیریت، این كمپانی دچار مشكلات شدید شد كه به مرور زمان موفق به حل آنها شدند. تا سال 1972 این كمپانی توانسته بود حدود 15 میلیون دستگاه اتومبیل تولید كند كه پیروزی بزرگی محسوب میشد؛ البته در ماه مه سال 1981 تولید 20 میلیون بیتل توسط فولکس واگن در كشور مكزیك جشن گرفته شد.

  .
  منبع : ویکی پدیا
  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

 2. #2
  اندازه نوشتار

  پیش فرض بررسی مشخصات فنی بیتل توربو کانورتیبل، مدل 2013

  مجله ماشین – فولکس واگن new beetle در سال 1997 و در ادامه موفقیت های نسل های پیشین این مدل، به بازار عرضه شد که البته با نمونه اصلی یک تفاوت خیلی مهم داشت، پیشرانه «نیو بیتل» به جلو و محفظه بار نیز به عقب منتقل شده بود. از سال 2003 نسخه کانورتیبل این خودرو وارد بازارهای جهانی شده و همانند تمامی گونه های مختلف «بیتل» مورد توجه و تحسین قرار گرفتند. با این مقدمه به بررسی مشخصات فنی مدل 2013 نسخه کانورتیبل این خودرو می پردازیم که با پیشرانه توربوشارژ عرضه می شود.
  به گزارش پارس تیونینگ به نقل از مجله ماشین، «نیو بیتل» در سال 2009 موفق شد عنوان «بهترین خودروی وارداتی ایالات متحده» را از آن خود کند. شایان توجه اینکه، مشخصات فنی مربوط به نمونه مورد آزمایش است.
  مشخصات پیشرانه: 2 لیتری، 4 سیلندر خطی، 16 سوپاپ، مجهز به توربوشارژر حداکثر قدرت (اسب بخار-دور در دقیقه): 200- 5100
  حداکثر گشتاور (نیوتن متر-دور در دقیقه): 280- 1700
  طول، عرض، ارتفاع (میلی متر): 4277 - 1808 -1473
  فاصله بین دو محور (میلی متر): 2540
  جعبه دنده: 6 سرعته دو کلاچه دستی
  نحوه انتقال نیرو: محور جلو
  شتاب اولیه: 6.5 ثانیه
  حداکثر سرعت: 181 کیلومتر بر ساعت (محدود شده)
  میانگین مصرف سوخت در شهر-بزرگراه-سیکل ترکیبی: 13.5 -9.7 - 11.8
  وزن خالص: 1484 کیلوگرم
  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

 3. #3
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  مشخصات مثل طول عرض ارتفاع فاصله دومحور.مشخصات engine بیتل های دهه 70 میلادی میشه بگید؟

  - - - ادغام - - -

  مشخصات مثل طول عرض ارتفاع فاصله دومحور.مشخصات engine بیتل های دهه 70 میلادی میشه بگید؟

 4. #4
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  دارای موتوری 1.6 لیتری و 4سیلندر بوده.
  گشتاور 2800rpm
  تاپ اسپید 130 کیلومتر بر ساعت

  طول 4080 mm
  عرض 1585 mm
  ارتفاع 1500 mm
  هفت, غریبانه رفت....
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

مشخصات فنی فولکس قورباغه ای

وزن فولکس قورباغه

مشخصات فنی فولکس بیتل 1967

فولکس بیتل قدیمی

اندازه های فولکس قورباغه ایمشخصات فنی فولکس قدیمیخودرو مدل ۱۹۳۰کشور های سازنده فولکس قورباغه ایتاریخچه فولکس بیتلاطلاعات فنی فولکس قورباغه ای قدیمیتعداد سیلندر فولوکس قورباغه مشخصات فنی فولکس قورباغه ای قدیمیمشخصات فنی فولکس بیتل 1938#spf=1وزن فولکس قورباغه ایموتور فولکس قدیمیمشخصات فلوکس بیتل قدیمیتاریخچه ساخت فولگس واگنمشخصات فنی فولکس بیتل قدیمیتاریخچه ساخت فولکس بیتلمشخصات فنی فلوکس قورباقه ای مشخصات فنی و تاریخچه فولکس بیتل مشخصات فنی فولکس قورباغه 1972مشخصات فني فولکس قديميمشخصات فنی فولکس بیتل 1936 مشخصات فنی فولکس قورباغه ای قدیمی سال تولد اعضا كره بيتلمشخصات فنی فولکس واگن قدیمیمشخصات فني خودروي فولكس قورباغه ايمشخصات موتور فولکس قورباغه ایمشخصات ماشين فلکس قورباغه اى قديمىفولکس قورباغه ای مدل 1969اندازه ووزن فولکس قرباغه ای

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •