درود بر همراهان پارس تیونینگ


به گزارش پارس تیونینگ به نقل از پدال ,صنعت خودرو با سرعت زیاد در حال پیشرفت است. وقتی یک کمپانی ایدهای را مطرح میکند، یک کمپانی دیگر به سرعت از یک راه پیشرفته تر برای انجام این ایده پرده برمیدارد. چنین داستان میتواند در مورد سیستم گیربکس جدید ۱۰ دنده DSG فولکسواگن صدق کند که از اوایل ۲۰۱۵ در مدل جدید پاسات ارائه خواهد شد.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

پیش زمینه این طرح گیربکس جدید، کاملاً ساده است؛ هر چه تعداد دنده ها بیشتر باشد، دور موتور بهتر تنظیم میشود و در نتیجه، مصرف بهینه سوخت به بهترین شکل انجام میشود. در همین حال، شیفت دنده ها از سرعت مناسبی برخوردار است؛ به طوری که به راننده اجازه میدهد تا در حالت تخت گاز، قدرت موتور را با سرعت بیشتری به کار گیرد. حرکتی کاملاً رو به جلو در اتومبیلسازی … البته اگر تعداد زیاد شیفت دنده ها را درنظر نگیریم.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمارتین وینترکورن از رؤسای گروه خودروسازی فولکس واگن، در یک همایش بین المللی اتومبیل در وین اتریش به این موضوع اشاره کرده است که سیستم گیربکس جدید، بخش عمدهای از برنامه گروه فولکس واگن برای کاهش ۲۰ درصدی مصرف سوخت تولیدات خودرویش است. این موضوع شامل برندهایی مانند آئودی، بنتلی، بوگاتی، لامبورگینی، پورشه، سئات و اشکودا خواهد شد.مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ


سیستم گیربکس جدید میتواند گشتاوری تا ۵۰۰ نیوتن متر را مدیریت کند؛ البته این گیربکس صرفه جو، احتمالاً برای موتورهای کوچک بنزینی یا دیزل استفاده خواهد شد.مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ


طرفداران فولکس واگن در اواخر ماه جاری میلادی در همایش سالانه ورتازی در اتریش جمع خواهند شد و کانسپت های جدید این خودروساز را خواهند دید. احتمالاً این گیربکس دو رقمی جدید نیز در آنجا حاضر خواهد بود.