گلف R32، قویترین هاچبک جهان + عکس

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
فولکسواگن با عرضه گلف R32 ثابت کرد که دنیای خودروهای اسپرت هم میتواند از مصرف سوخت زیاد و آلودگی دور باشد. این خودرو با حداکثر سرعت 270کیلومتر بر ساعت در هر 100 کیلومتر 8.5 لیتر سوخت مصرف میکند.

مدل R32 که قویترین خودروی گلف لقب گرفته، در سال 2007 / 1386 طراحی و پس از بررسیهای نهایی در پاییز 2010 / 1389 به بازار عرضه شد.
این خودرو با داشتن موتور 6 سیلندر به حجم 3200 سیسی، قدرتی معادل 370 اسب بخار را دارد، برای رسیدن از 0 به 100 کیلومتر بر ساعت به 5 ثانیه نیاز دارد و حداکثر سرعتش 270 کیلومتر بر ساعت است. (برای مشاهده تصاویر در اندازه بزرگ میتوانید گزینه دانلود عکس را که در گوشه پایین-چپ تصاویر فوق میبینید، انتخاب کنید).
با این مشخصات، R32 قویترین و پربازدهترین خودروی گلف لقب گرفته است. مصرف سوخت این خودرو برای پیمودن 100کیلومتر فقط 8.5 لیتر است و از آن جالبتر، میزان تولید گاز دیاکسیدکربن است که 199 گرم در مترمکعب است.
موتور این خودرو که TSI نام دارد، به یک توربوشارژ و یک سیستم پیشرفته تزریق سوخت یا انژکتور مجهز است و با صدایی مشابه انواع کلاسیک، لذت وجذابیت زیادی دارد. نیروی حاصل از کارکرد این موتور از طریق یک جعبهدنده DSG به تمام چرخها منتقل میشود (4WD). جعبهدنده این خودرو قابلیت 6 دنده دستی و 7 دنده خودکار را دارد که انتخاب هر وضعیت به آسانی توسط راننده امکانپذیر است.
سیستم انتقال قدرت به هر 4 چرخ در این خودرو 4MOTIONنام دارد و کاملا هوشمند عمل میکند. از امکانات رفاهی دیگر آن میتوان به سیستم کنترل پایداری ESP،کیسههای هوای ایمنی 8 تایی،سیستم پخش صوتی وتصویری حرفهای، رینگهای 19 اینچی، تایر 295 در عقب و تایر 235 در جلو اشاره کرد.
طراحی داخل این خودرو نشانگر خودرویی کاملا آلمانی است. قرار گرفتن کلید چراغهای جلو در کنسول سمت چپ و داشتن فرمان توپول و دوخت پارچه و چرم نشانگر این مطلب است. داشبورد طراحی زیبا و جذابی دارد و از پلاستیک فشرده ساخته شده است.قیمت این خودرو در کشور تولیدکننده 50هزار یورو است که با توجه به امکانات آن کاملا مناسب است.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ