بر اساس گزارش وب سایت Auto Express شرکت سئات در حال برنامه ریزی برای تولید یک خودروی کراس اور با ظرفیت 5 سرنشین به منظور رقابت با نیسان قشقایی میباشد، این خودرو که به احتمال زیاد Tribu نامیده خواهد شد در سال 2016 به بازار خودروها عرضه میشود.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگSeat ibx Crossover artist rendering


طراحی بدنهی آن مبتنی بر سئات لئون هاچ بک خواهد بود و از موتور چهار سیلندر توربوی آن استفاده خواهد کرد. این کراس اور با طول 4350 میلی متر هنوز تأیید نهایی برای شروع کارهای تولید را دریافت نکرده است، ولی این وب سایت بریتانیایی اعتقاد دارد که فولکس واگن به زودی این پروژه را تأیید خواهد کرد. مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
با دیدن طرح مفهومی طراحی این خودرو در مرکز پژوهش و توسعهی سئات در مارتورل اسپانیا (اجازهی عکس برداری داده نشده بود)، وب سایت AE گزارش میدهد که این خودرو شباهت بسیار زیادی به لئون دارد، ولی چراغهای جلوی Full LED بزرگتری دارد، کاپوت آن شکیلتر است و دارای یک چین برجسته است که از کنار چرخ جلو شروع شده و تا نزدیکی درب کاپوت عقب ادامه پیدا میکند.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
علاوه بر این، روکشی پلاستیکی روی بدنه و دو ریل روی سقف به عنوان باربند دارد. نمایی اولیه از طراحی داخلی آن نیز به نمایش گذاشته شده بود، که یک صفحهی مخصوص شماره گیری و یک صفحهی نمایش بزرگ لمسی نیز روی داشبورد وجود داشت. بنا به گزارش وب سایت AE یک کنسول در بین صندلیهای جلو و دکمهی استاتر در کنار فرمان نیز وجود دارد.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
در مورد مکان تولید خودرو هنوز تصمیم گیری نشده است، ولی تولید مشترک با یک SUV اشکودای هم اندازه یکی از ایدههایی است که در نظر گرفته شده است.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
سئات همچنین اعلام کرده است که سال آینده خودروی نوع آئودی Allroad لئون ST با نام X-perience را عرضه خواهد کرد. خودرو چهار چرخ متحرک خواهد بود، ارتفاع آن کمی افزایش خواهد یافت و پلاستیک محافظ زیر بدنه و طراحی داخلی پرمیوم خواهد داشت. این خودرو قرار است در نمایشگاه خودروی پاریس 2014 در ماه سپتامبر به نمایش گذاشته شود.
نسل سوم خودروی لئون کوپرا نیز سال آینده آماده عرضه به بازارهای جهانی خواهد بود، و جزئیات آن قبل از معرفی رسمی در نمایشگاه ماه مارس ژنو منتشر خواهد شد.


pedal.ir