مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

کادیلاک بالاخره مدل ELR که مشتاقان بسیاری منتظرش بودند را عرضه کرد. این مدل کوپه لوکس تمام محتویات عملکردی شورولت وولت و همچنین ظاهر خیرهکنندهای شبیه مدل کدی را دارد.
در سال 2009 بود که کادیلاک کانسپت کانورژ را عرضه کرد که یک کوپه جذاب دو در بود و بر اساس خصوصیات و سیستم پلاگ-این هیبریدی مدل شورولت وولت ساخته شده بود. امسال و در نمایشگاه دیترویت 2013 بالاخره نسخه تولیدی این کانسپت معرفی شد. این مدل که ELR نام گرفته، همان طراحی جذاب و فوقالعاده کانسپت را حفظ کرده است. این کوپه توسط یک پک باتری لیتیوم-یونی تغذیه میشود که از باتری مدل ولت کمی سبکتر بوده و در کنار این پک باتری، همان موتور 1.4 لیتری بنزینی استفاده شده در وولت قرار دارد.
قدرت خروجی خودرو که توسط ترکیبی از باتری و پیشرانه بنزینی تولید میشود، به 207 اسب بخار و گشتاور 400 نیوتنمتر میرسد. کادیلاک ادعا میکند که ELR تنها در حالت الکتریکی میتواند تا 35 مایل (56 کیلومتر) را طی کند. شارژ خودرو توسط یک ایستگاه شارژ 240 ولتی انجام میشود و نزدیک به چهار ساعت و نیم طول میکشد. این خودرو همچنین از سیستم جدیدی به نام Regan on Demand بهره میبرد که توسط پدلهای موجود در فرمان فعال شده و اجازه میدهد تا راننده از گشتاور در حال مصرف برای تولید انرژی استفاده کند و این انرژی در باتری ذخیره میشود تا بتوان بعدا از آن استفاده نمود.
ELR همچنین از زبان طراحی جدید کادیلاک به نام «هنر و علم» بهره میبرد که به نوعی تحولی در بخش طراحی محسوب میشود. طراحی شیبدار پشت خودرو واقعا چشمنواز و زیبا است و جلوپنجره لوکس خودرو و چراغهای جلوی آن، ظاهر خشنی به خودرو بخشیدهاند. تمام چراغهای خارجی خودرو، حتی نشانگرهای آیینهها LED هستند و در بدنه آن از لایههای کرومی استفاده شده است.
در نمای داخل خودرو نیز استفاده از LED به چشم میخورد و کیفیت اتاقک خودرو کاملا با طراحی خارجی آن مساوی است و همخوانی دارد. از چوب در بخشهای داخلی خودرو مثل داشبورد و درها استفاده شده است. سرنشینها همچنین میتوانند از سیستم CUE کادیلاک که یک سیستم جهتیابی با قابلیت تشخیص صدا است، استفاده کنند.
این خودرو همچنین به سیستمها و تکنولوژیهای ایمنی مختلفی مثل هشدار هنگام برخورد در جلو و هشدار انحراف از خطوط مجهز است.


مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

در صورت تمایل به مشاهده تصاویر بیشتر و لینک اصلی مطلب به زبان لاتین اینجا کلیک کنید