شورولت سیلورادو High Country 2014
پرشین خودرو: سیلورادو High Country در واقع بخشی از برنامه شورولت برای گسترش بخش پیکاپهای پرمیوم است که دنبالهروی افزوده شدن مدلهای LTZ و Z71 به خط تولید سیلورادو در پاییز 2013 خواهد بود.

به گزارش «پرشین خودرو»، وجوه تمایز شورولت سیلورادو High Country را میتوان در جلوپنجره منحصر به فرد با نوارهای کرومی افقی، لامپهای پروژکتور هالوژن و سپرهای همرنگ بدنه جست و جو کرد. همچنین چرخهای 20 اینچی از جنس کروم، پوشش آینهها و دستگیره دربها از همین جنس هستند که به همراه رکابهای استیل و تایرهای مناسب برای همه فصول به مشخصات P275/55R20 همگی از جمله ویژگیهای استاندارد این مدل به شمار میروند.
درون سیلورادو نیز همه چیز به رنگ قهوهای درآمده و استفاده از مواد با کیفیت در جای جای کابین قابل لمس است. صندلیهای چرمی در ردیف جلو از نوع تهویه شونده برای تنظیم دمای خنک و گرم شوندگی آنها هستند و لوگوی High Country بر روی پشت سری آنها نقش بسته است. از دیگر مواردی که درون اتاق آن جلب توجه میکند وجود سیستم اطلاعات-سرگرمی شورولت موسوم به MyLink با یک صفحه نمایش لمسی هشت اینچی است و در کنار آن سیستم صوتی Bose و سنسورهای کمک پارک در جلو و عقب این پیکاپ از اهمیت ویژهای برخوردار هستند.
High Country کاملترین و بهترین مدل از نسخههای سیلورادو است که ارائه بالاترین تجهیزات فنی و رفاهی در آن نیز بیانگر همین موضوع هستند، به گفته مدیر بازاریابیِ سیلورادو، این خودرو پیکآپی قابل اعتماد و با توانایی بالا است که تجربهای 95 ساله را با خود یدک میکشد. اما قوای محرکه خودرو مذکور تشکیل شده از نمونه EcoTec3 هشت سیلندر با حجم 5.3 لیتر و توانایی 355 اسببخار است و در عین حال در زمینه مصرف اقتصادی، پرچمدار گروه خود است و مصرف آن برای رانندگی در اتوبان 10.2 لیتر در 100 کیلومتر اعلام شده است (مدلهای 2WD). البته پیشرانه 6.2 لیتری EcoTec3 هشت سیلندر نیز قابل سفارش است و هر دو مدل مجهز به سیستمهای مانند پاشش مستقیم سوخت، مدیریت فعّال سوخت و زمانبندی متغیر سوپاپها به طور پیوسته هستند تا نیرو و گشتاور مورد انتظار مشتریان را برآورده کنند و همچنین هر دو پیشرانه توانایی تبدیل به حالت چهار سیلندر فعال را دارند تا در زمان بدون بار یا بارگیری سبک، سوخت کمتری مصرف کنند.
به دلیل وجود امکانات بسیار زیاد به صورت استاندارد در شورولت سیلورادو High Country، آپشنهای کمی برای آن عرضه میشود که علاوه بر پیشرانه 6.2 لیتری که شرح آن رفت، مواردی همچون سپر کرومی عقب با جای پا در گوشهها، کنترل کننده ترمز یکپارچه برای مواقع اتصال تریلر به پیکاپ، سانروف، سیستم راهیابی، سیستم سرگرمی برای سرنشینان عقب، غربیلک فرمان گرمشونده، پکیج هشدار دهنده برای راننده و پدالهای تنظیم شونده قابل سفارش در بالاترین نسخه سیلورادو High Country هستند.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ