مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

در حال حاضر ،شورلت نسل جدید خودرو کوروت خود را با یک نام جدید یعنی Stingray برای اولین بار پس از ۱۹۶۹ معرفی کرده است و بر خلاف پکیج SS نام جدید به خوبی نشان داده است که سزاوار این برند است و البته باید این نکته را مدنظر داشته باشیم که یک تغییر در هفتمین نسل از خودرو اسپرت آمریکایی یک ایده بسیار خوب است. خودروساز آمریکایی شورلت با رونمایی از این خودرو در حقیقت کوروت را وارد بعد جدیدی از رقابت کرد و در واقع طبق آمار و ارقام کوروت جدید با وزن زیر ۱۴۰۰ کیلوگرم در تناسب قدرت به وزن از هر دو خودرو سوپر اسپرت پورشه ۹۱۱ و آئودی R8 بهتر عمل کرده و دارای قدرت بالاتری است هر چند این محدود کردن وزن به صورت رسمیاعلام نشده اما قاب آلومنیومیفعلی در حدود ۹۹ پوند سبک تر از نسل فعلی اس و هم کاپوت و هم سقف نیز از فیبر کربن ساخته شده اند.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
همه چیز در مورد نسل هفتم کوروت ،جدید و هیجان انگیز است و بنابراین برای ما سخت است که بهترین ویژگی کوروت را به شما معرفی کنیم که خوب ما از موتور کوچک V8 جدید LT1 شروع میکنیم.
موتور جدید V8 جنرال موتورز دارای قدرت پیشرانه ۴۵۰ اسب بخار و ۴۵۰ پوند نیروی گشتاور است که به اندازه کافی برای داشتن شتاب صفر تا صد در کمتر از چهار ثانیه برای کوروت جدید کافی است و دارای دور موتور ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دور در دقیقه است که در قیاس با موتور بزرگتر ۷٫۰ لیتری LS7 از نوع V8 کوروت کنونی بسیار قوی تر است اما راه اندازی و داشتن شتاب صفر تا صد پایین تنها یکی از گزینههای بسیار خوب این سوپر اسپرت است.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
یکی دیگر از گزینههای این خودرو سیستم تعویض دنده آن است که این سیستم انتقال قدرت هفت سرعته دستی طبق اعلام جنرال موتورز به این خودرو کمک خواهد کرد که دارای مصرف ۲۶ مایل در هر گالن باشد و ضمن داشتن یک سیستم تعلیق مطمئن دارای یک سیستم بهره وری سوخت فوق ا لعاده نیز باشد ودر ضمن طبق اعلام شورلت این خودرو دارای تناسب وزن ۵۰-۵۰ در بین محور جلو و عقب است.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

شورلت جدید دارای پنج حالت رانندگی مختلف شامل آب و هوا ،محیط زیست ،تور ،ورزشی و تراک است که هر کداک از این گروهها دارای زیر مجموعههای مختلفی نیز هستند که ۱۲ ویژگی مختلف را پوشش میدهد که از ان جمله میتوان به پاسخگویی دریچه گاز و سیستم کنترل کشش اشاره کرد. سازهای فلزی زیر نسل ششم کوروت در ساختار آلومنیومیجدید ۵۷ درصد سخت تر شده و ۴۵ کیلوگرم هم سبک تر شده و استفاده از فیبر کربن و پنل سقف قابل جابجایی و سایز مواد کامپوزیت باعث شده است تا نسل هفتم سبک تر از نسل ششم باشد. گفتنی است که کوروت جدید که دارای ابعاد ۴۴۹۵ میلیمتر طول ،۱۸۷۷ میلی متر عرض و ۱۲۳۵ میلیمتر ارتفاع است و به نوعی یک ماهی پهن برقی است که به خوبی فن اوریهای جدید را در نسل هفتم این خودرو متجلی میکند.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
قیمت این خودرو بالای 70 هزار دلار خواهد بودو در ۳ ماهه سوم سال جاری میلادی روانه بازار خواهد شد.