درود بر همراهان پارس تیونینگ

از دیگر اتومبیل هایی که در نمایشگاه اتومبیل پاریس به معرض نمایش گذاشته شد,یک کراس اوور مفهموی به نام TRAX بوده که البته قرار است در 140 کشور مختلف جهان به معرض فروش گذاشته شود ولی هنوز برای بازار ایالت متحده آمریکت تصمیمی گرفته نشده.
معرفی تراکس چندان دور از انتظار و غافلگیرانه نبود چون در ماه مارس گذشته تصاویری از یک کراس اوور با برند شورولت که روس پلت فرم بیوک Encore سال 2013 شکل گرفته بود به معرض نمایش گذاشتن.
همین اتومبیل با انجام تغییرات جزوی روی آن در بازارهای اروپایی تحت نام اپل MOKKA معرفی شده بود ولی تولید شورولت آن کمک شایانی به جنرال موتورز برای فروش trax در بازارهای جدید قاره اروپا,آمریکای جنوبی و از این قبیل خواهد بود.
کمپانی شورولت تآیید کرده که مدل تراکس در بازار ایالات متحده برای فروش عرضه نخواهد شد.چون کراس اوورEquinox در آن قرار دارد.البته بین این دو اتومبیل تفاوت زیاد و مشهودی وجود دارد که عبارت اند از اینکه Equinox طولش 490 میلیمتر و پهناش 66 میلیمتر بیشتر از بیوک Encore بوده و Trax روی پلتفرم آن شکل گرفته و بنابراین با چنین اختلاف زیادی غیر ممکن است که این دو کراس اوور بتوانند مشتریان یکسانی را به خود جلب کنند.بدون در نظر گرفتن اینکه Equinox یکی از پرفروش ترین مدل های شورولت بوده ولی مقامات کمپانی مایل نیستند با ارائه TRAX باعث پایین آمدن میزان فروش خوب آن شوند.
اولین کشوری که TRAX در آن عرضه خواهد شد مکزیک است که در پایان سال 2012 این اتفاق روی خواهد داد و پس از آن به سایر نقاط جهان ارسال خواهد شد.
در حال حاظر اطلاعاتی در مورد نیروی محرکه و انواع آن همین طور فهرست تجهیزات منتشر نشده (در صورت انتشار در همین تاپیک اعلام خواهد شد) با این وجود کمپانی سازنده وعده داده که TRAX از انعطاف پذیری خوبی برخوردار بوده و با مصرف بنزین پایینی که دارد هدایت آن همانند اتومبیل های سواری بوده و این چیزی است که خریداران در سراسر جهان در پی آن هستند.
دور از انتظار نخواهد بود اگر از همان موتورهایی که در شورولت MOKKA استفاده شده در این مدل بهره گیری شود و در این صورت خریداران میتوانند یکی از موتورهای 1.6 لیتری 4سیلندر ,1.4 لیتری 4 سیلندر توربوشارژدار و یا 1.7 لیتری توربو دیزلی را که اون هم 4 سیلندر خطی هست سفارش دهند.
تمامی این موتور ها به همراه یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک یا دیفرانسیل جلو و یا چهار چرخ را به حرکت در می آورند عرضه میشوند.


مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

بازگردانی توسط : pedramMC