مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

عضو هیاتمدیره انجمن قطعهسازان ایران از اعلام آمادگی شرکت فرانسوی رنو برای خروج از بازار ایران خبر داد و گفت: شرکت رنو اعلام کرد که باگذشت ۹ ماه از تحویل قطعات به ایران هنوز پول خود را دریافت نکرده که این امر ادامه همکاری با ایران را با چالش جدی مواجه کرده است.
محمدرضا نجفی منش با بیان اینکه صحبت های رنو یک تهدید نیست بلکه که یک واقعیت است، اظهار داشت: هیچ شرکتی نمی تواند برای ماه های متمادی بدون دریافت پول جنس یا کالای خود را عرضه کند که این موضوع در مورد رنو هم صدق می کند.
وی ادامه داد: شرکت خودروسازی رنوی فرانسه اقدام به تاسیس شرکت در ایران کرد و از همان ابتدا نیز همکاری های خوب و گسترده ای را با خودروسازان ما آغاز کرد. این شرکت بعد از خروج پژو تلاش داشت تا سهم بیشتری از بازار خودروی ایران را از آن خود کند اما حالا به دلیل از افزایش فشارهای بین المللی که تبادلات ارزی را سخت كرده و کمبود نقدینگی خودروسازان که در پرداخت مطالبات این شرکت دچار مشکل شده اند، برای خروج از ایران اخطار داده است.
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با بیان اینکه 51 درصد شرکت رنوپاس متعلق به فرانسوی ها است، ادامه داد: در صورت قطع همکاری این شرکت منحل خواهد شد.
به گفته نجفی منش، با وجود محدودیتهای بین المللی قرار بوده رنو بخشی از طلب خود را از شرکت نفتی توتال فرانسه که به ایران بدهکار است، دریافت کند اما توتال تاکنون هیچ پولی به رنو پرداخت نکرده است.