درود بر همراهان پارس تیونینگ


مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ


امروز با یک پست تخصصی دیگه برگشتیم.در این پست به بررسی امکانات قیمت ومشخصات پژو 408 که شاید کمتر کسی اونو بشناسه میپردازیم.


ساختار مکانیکی و سیستم تعلیق جدید، نوآوری اساسی مدل سدان 2014 هستند.

پژو 408 همیشه مشخصات کیفی مختص به خود را داشت. فضای داخلی خوب، آسایش سرنشینان عقب و صندوق فراخ . نقطه ضعفش در پیکربندی ویژه اش با سیستم انتقال قدرت اتوماتیک چهارسرعته بود، که بالاخره در خط تولید 2014 بازنشسته شد.
مدل جدید از ماه اکتبر با قیمت های زیر وارد بازار می شود:


مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ


پژو 408 آلور (اغواگر) 2014 / 2 لیتری/ دستی: 59990 رئال برزیل

پژو 408 آلور (اغواگر) 2014 / 2 لیتری/ اتوماتیک: 65990 رئال برزیل

پژو 408 گریفه (شیردال) 2014: 73990 رئال برزیل

فقط مدل میانی، با انتقال قدرت شش سرعته جدید، 2000 دلار امریکا افزایش قیمت خواهد داشت. مابقی قیمت های فعلی خود را حفظ خواهند نمود.

با داشتن رقبای بسیاری نظیر هوندا سیویک، تویوتا کورولا، شورلت کروز و فولکس واگن جتا، پژو برای تولید 600 دستگاه 408 در ماه برنامه ریزی کرده است، که 60% آن مختص آلور اتوماتیک، و 25% و 15% متعلق به گریفه THP و آلور با گیربکس دستی است.

سیستم انتقال قدرت جدید

سیستم انتقال قدرت شش سرعتة جدید، آیسین، که مدل 2 لیتری با آن تجهیز شده، بنام AT6 ، همانی است که در مدل های THP و دیگر خودروهای شناخته شده در سراسر جهان از آن استفاده می شود.
برای ایمنی، این جعبه دنده دارای یک سیستم قفل الکترونیک است که از درگیری دندة نامتناسب با دور موتور جلوگیری می کند. در عمل، وقتی سرعت خودرو از 6km/h تجاوز می کند، سیستم از انتقال دست دنده بر روی گزینه های “P” (پارکینگ) و “R” (دنده عقب) جلوگیری کرده، وضعیت دنده قبلی را حفظ می نماید.
پژو توضیح می دهد که، برای بهینه سازی عملکرد جعبه دنده AT6 با موتور 2 لیتری، از طریق مسیرهای جدیدی پروسة مکش هوا و خروج گازهای اگزوز را بهبود بخشیده، تنظیم ویژه ای برای موتور، به منظور راحتی بیشتر در استفاده از حالت “Drive” اضافه نموده و هیجان رانندگی (دینامیک) بیشتر و حالت ورزشی “sport” را ارائه نموده است.
یکی دیگر از نکات برجسته جعبه دندهAT6 سامانه اصلاح دینامیکی است که «خلاصی » را در هنگام حرکت خودرو تشخیص می دهد. جعبه دنده در سرازیری بشکلی ایمن درگیر می شود و ترمز موتور را فعال می کند، و در بهترین دامنة گشتاور در سربالایی عمل می کند.سامانه همچنین با برداشتن پا از روی اهرم گاز، وضعیت شتاب جاری را حفظ می کند، و به راننده اجازه می دهد که وضعیت خود را یک لحظه تغییر داده، مجددا به حالت مناسب برگردد،که ایمنی بالاتری را تضمین می نماید. در غیاب چنین سامانه ای، در برگشت (پا) خودرو شتاب می گرفت و لازم می شد که راننده ترمز کند.

پیشرانه 2 لیتری، 16 سوپاپ با تایمینگ متغیر (VVT Flex)

بلوک دو لیتری دارای چهار سیلندر و 16 سوپاپ است، با تایمینگ دو سوپاپه که با سوخت اتانول، 151 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه، نیرو تولید می کند (با بنزین 143 اسب بخار)، و گشتاور ماکزیمم 22 پوند – فوت (20 پوند – فوت با بنزین) در 4000 دور در دقیقه، که با سوخت گیاهی بخوبی کنار آمده است. نسبت وزن / توان کمتر از 10کیلوگرم بر اسب بخار است.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ


جنبه های تاثیرگذار

نسخه درایو (Drive) آلور به موتور 2 لیتری و انتقال قدرت 6 سرعته مجهز شده است. با مشخصات جدید، سدان متوسط کارایی خود را در شتاب گیری بهبود بخشیده و پا برجا مانده است.مطابق اعلام پژو، شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت، 1.4s نسبت به مشخصات موتور چهار سرعته بهتر شده است، چرا که جعبه دندة AT6 از نسبت دندة کوتاهتری بین دو چرخدندة اول و دوم بهره می برد. مدت زمان افزایش سرعت از 80 km/hبه 120 km/h به نیم ثانیه کاهش یافته بود.
میزان مصرف سوخت کاهش یافته است. با آزمایشات انجام شده توسط دپارتمان مهندسی در PSA پژو سیتروئن، 408 به کاهش مصرفی معادل 5% در مقایسه با نسخة قبلی دست پیدا کرد. ما این مدل را عمدتا در امتداد جاده ارزیابی نمودیم، جائیکه شما می توانید عکس العمل سریع آنرا با فشردن اهرم گاز احساس کنید. سیستم تعلیق هم، با گرفتن شدت ضربات ناشی از عیوب جاده ای، راحتی و آسایش را بدون آنکه بیش از اندازه نرم باشد، به سرنشینان اهدا می نماید.
بر اساس اعلام پژو، غلاف های محور عقب جایگزین اتصال قبلی شده است، که به این ترتیب نرمتر شده، و یک فنر الاستومر ورقی را با تکیه به بدنه اضافه نموده است. به محور جلو،یک تکیه گاه فنری جدید از بالا اعمال شده است، که ناهمواری های سطح (جاده) را هم بهتر دفع می کند. این مدل اکنون، از تایرهای پیرلی P7، با مقاومت چرخشی پائین برخوردار است، که هم موجب سواری نرمتر و هم مصرف سوخت کمتر می شود.
رانندگی لذت بخش و میدان دید مناسب است. عایق بندی صدا و تریم داخلی هم مایوس کننده نیست. تدابیر آکوستیک، از لایی های عایق بندی دوگانه و شیشه های جانبی با ضخامت 4 میلی متر، صفحات صداگیری که سطح داخلی درب موتور و درب صندوق را پوشش داده، و یک شیشة جلوئی آکوستیک که صدای مزاحم خارجی را دفع می کند، تشکیل شده است.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

ابعاد
طول پژو 408 مدل 2014، 4.69 متر و عرض آن 1.81 متر بوده، و 2.71 متر فاصلة دو چرخ آن است که عمدتا موجب ایجاد فضای مناسب برای سرنشینان عقب خودرو است. شکل صندوق عقب جایگذاری بار در آنرا آسان نموده، از ظرفیتی معادل 526 لیتر برخوردار است. همچنین، دسترسی با استفاده از دو لولای پانتوگراف تسهیل شده است. راننده می تواند از یک فاصلة منطقی با کلید دستة کنترل، یا از طریق کلیدی معین بر روی داشبورد درب صندوق را باز نماید.صندلی های عقب به نسبت 1/3 – 2/3 تاشو هستند.

گریفه THP
مدل برتر خط تولید، گریفه THP زیر درب موتور یک پیشرانة 1.6 لیتری، 16 سوپاپة THP دارد. بلوک موتور از آلومینیوم ساخته شده و با همکاری BMW به مرحله تولید رسیده است. با استفاده از یک سامانة تزریق مستقیم سوخت، این موتور 165 اسب بخار را در 6000 دور در دقیقه ، با گشتاور بیشینه ای معادل 24 پوند – فوت در 1400 دور در دقیقه ارائه می نماید.

پژو 408 مدل 2014 لیست تجهیزات


مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

پژو 408 آلور ، مدل 2014، 2 لیتری ، دنده دستی

ایمنی:
· دو ایربگ جلو (راننده و سرنشین)؛
· ترمز دیسکی در هر چهار چرخ ( با تهویه در چرخ های جلو) با EBA, ABS و REF؛
· چراغ های مه شکن جلو؛
· سنسور پارک عقب؛
· قفل خودکار درب ها.
آسایش
· فرمان (تقویت شده با) الکترو– هیدرولیک؛
· تهویه هوای دیجیتال اتوماتیک دو منطقه ای با خروجی هوا برای سرنشینان عقب؛
· تنظیم کننده و محدود کنندة سرعت؛
· شیشة جلو آکوستیک؛
· قابلیت تنظیم ارتفاع و عمق میل فرمان؛
· پاور ویندوز با عملکرد «تک لمسی» و محافظ گیر کردن دست در هر چهار درب؛
· آینه ها با تنظیم برقی؛
· پخش CD همراه با پخش MP3 متصل به باکس USB با قابلیت های بلوتوث؛
· شش بلندگو و کنترل صوتی روی فرمان؛
· کامپیوتر خودروئی با صفحه نمایش چندکاره؛
· کلیدهایی برای بازنمودن درب ها و درب صندوق از دور.
جلوه و نما:
· چرخ 16 اینچ آلیاژی؛
· جلو پنجره با تریم کروم؛
· سپرهای جلو و عقب با تزئین کروم؛
· آینه ها و دستگیره درب ها به رنگ بدنه؛
· داشبورد نرم؛
· غربیلک فرمان با روکش چرم.

پژو 408 آلور ، مدل 2014، 2 لیتری ، دنده اتوماتیک

· علاوه بر موارد مدل قبلی، رینگ های آلیاژی 17 اینچ و شیشة آکوستیک دفع کنندة صدای مزاحم خارجی دارد.

· پژو 408 گریفه THP

ایمنی
· ایربگ های جانبی و پرده؛
· کنترل کشش (ASR) و پایداری (ESR)؛
· سنسور پارک جلو (اختیاری)؛
· چراغ های جلو زنون با چرخش خودکار (اختیاری).

آسایش
· صندلی های چرمی
· سانروف برقی
· چراغ های جلوی خودکار؛
· شیشه شوی اتوماتیک جلو، روشنائی+”Welcome” (خوش آمدید) + “Follow me home” (دنبال من به منزل بیا) بیرونی خودکار؛
· شیشة جلوئی آکوستیک؛
· آینه عقب داخلی الکتروکرومیک؛
· آینه عقب خارجی خم شو.

جلوه و نما:
· قالب کروم در پای پنجره ها؛
· غربیلک فرمان اسپورت چرمی؛
· صفحه کلید با پس زمینه سفید؛
· پا رکابی های آلومینیومی درب ها؛
· بالابر آلومینیومی.

مالتی مدیا
· راهبر WIP (پنل GPS با صفحه نمایش رنگی چندکارة 7 اینچ با قابلیت جمع شدن الکتریکی).مترجم: علیرضا فروغی فر

کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز است.