ه گزارش اختصاصی CarXR.ir : پژو 206 از سرآغاز تولیدش خودرویی بوده که قابلیت های بالایی برای ارتقاء داشته و از دیرباز این خودرو را در رالی دیده ایم، از نکات قوت این اتاق پژو طراحی خوب و آیرودینامیک بالای اتاق این خودرو می باشد که همین نکات باعث محبوبیت بیشتر این اتومبیل شده است و این خودرو در زمره خودروهایی قرار گرفته است که قابلیت بالایی برای تیونینگ دارند.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
این بار 206 دیگری توربو شد که به تازگی هم روانه خیابان های تهران شده است که این بار قصد معرفی این خودرو را خدمت شما دوستان عزیز و گرامی داریم، خودروی مورد بررسی ما خودرویی ساده می باشد که در نهایت سادگی از پیشرانه خوبی بهره می برد و اینکه موتور این خودرو ساده بودن این اتومبیل را از یاد شما عزیزان خواهد برد و از شتاب آن لذت خواهید برد.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
پژوی 206 مورد بررسی ظاهر استانداردی دارد و تنها تغییری که می توانید در نمای ظاهری این خودرو شاهد آن باشید کاهش ارتفاع آن است و نکته دیگر آن است که برای استانداردتر نشان دادن خودرو توری های سپر جلو در آمده اند و اینتر کولر در پشت سپر مخفی شده است که برای خنک کردن بهتر سپر مزاحم است و باید در بوست های بالا حتما حذف شود یا با اینتر کولر فاصله بگیرد.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
پشت اتومبیل نوشته Turbo کمی دوستان علاقه مند به اتومبیل را روشن می کند که این خودرو کمی با 206 استاندارد تفاوت دارد و هرکسی نباید با آن به شوخی بپردازد !!
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
پیشرانه این خودرو استاندارد 206 تیپ پنج می باشد که بر روی همان پیشرانه کارهایی صورت گرفته که قدرت این خودرو را از 200 اسب بخار بالاتر برده است و باعث شده تا این اتومبیل در اتوبان ها به راحتی اتومبیل های روز را پشت سر بگذارد و برود.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
از کارهایی که بر روی پیشرانه 1600 سی سی این اتومبیل انجام گرفته است ست کردن کیت Stage 2 شرکت هلندی Dp می باشد که این شرکت از شرکت های مطرح در تیونینگ پژو 206 می باشد، بلوک سیلندر فابریک اما میل سوپاپ های آن متعلق به سیتروئن ساکسو با 257 درجه و لیفت 9 سوپاپ های آن برای زانتیای 2 لیتری است.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
کانال های ورود و خروج دود و بنزین بزرگ و همچنین پولیش شده اند رینگ و پیستون و گژنپین و استکان تایپیت تعویض و همچنان این خودرو مجهز به دیسک و صفحه گرافیت می باشد، این خودرو مجهز به پیگی بک SMT7 با سیم کشی کامل و سوزن های 680 سی سی دلفی است.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
اصلی ترین قسمت پیشرانه این خودرو توربوی آن می باشد که از Garret GT 25.48 می باشد که راندمان بسیار بالایی دارد، اینتر کوبر این خودرو هم متعلق به کیت توربوی آن است ولی باید برای آن سپر ساخته شود یا اینکه سپر آن برداشته شود به دلیلی که در چند خط بالا خدمت شما دوستان گرامی عارض شدم.سیستم اگزوز این خودرو تشکیل شده از هدرز دست ساز و مابقی آن متعلق به شرکت نام آشنا و ایتالیایی سوپر اسپرینت می باشد که صدایی زیبا می دهد و در هنگام گاز دادن موجب وحشت در بین اتومبیل های داخل اتوبان می شود !! جعبه دنده این خودرو 14.60 می باشد و کاری بر روی آن انجام نگردیده است و بوست توربویی که در زمان رانندگی ما از این خودرو گرفتند 7 پی اس آی بود که با همان بوست 335 را رد می کرد و می رفت...
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
لذت رانندگی این خودرو قطعا به مانند اتومبیل هایی دیگری چون گلف های توربو و ام پاورهای قدرتمند و لنسرهای اوولوشن تیونینگ شده نبود اما در حد هزینه ای که بر روی این خودرو شده و پیشرانه استاندارد 1600 سی سی و بوست 7 پی اس آی خیلی هم بیشتر به شما لذت می بخشد، زمانی که با یک 206 تیپ 5 با ظاهری استاندارد و حتی رینگ های فابریک در اتوبان حریف اتومبیل های قدرتمند می شوید دیگر چه می خواهید ؟؟؟ خودتان را جای مالک خودروهای گران قیمت قرار دهید !!!
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
باز هم می گوییم که به نسبت هزینه ای که بر روی این خودرو صورت گرفته است نتیجه رضایت بخش و تنها ضعف این خودرو فقدان قفل دیفرانسیل ضد هرزگردی می باشد ... در پایان با تشکر از آقای امیر فنایی جهت آماده سازی و محمد محمدیان مالک محترم 206 توربو نهایت تشکر را داریم.
نوشته و تصاویر : امیرحسین پورسینا Amir@carxr.ir