به گزارش پارس تیونینگ به نقل از پدال,تویوتا در حال توسعه شکل جدیدی از موتور دو زمانه بنزینی موسوم به موتور پیستون آزاد است تا به عنوان بخشی از مجموعه پیشرانه های هیبریدی برای افزایش برد مسافت موتورهای الکتریکی همراه با بهینه سازی هر چه بیشتر مصرف سوخت، مفید واقع شود.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

تویوتا این موتور را « موتور ژنراتور خطی با پیستون آزاد» یا به اختصار FPEG نامیده است. در حالی که به نظر میرسد با یک چیز کاملاً جدید روبرو هستیم، ولی در واقع این موتورهای جدید تویوتا در بین دسته بندی موتورهای احتراق داخلی جای میگیرند.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

طراحی جدید به سمت ابعاد جمع و جورتر رفته است و منحصراً برای تولید الکتریسیته تنظیم شده است. این موتور، هرگز نیرویی را به چرخ ها نمیفرستد و تمرکزش بر روی بالابردن عملکرد باتری است. در واقع حرکت رفت و برگشتی پیستون به حرکت دورانی تبدیل نمی شود بلکه بطور مستقیم یک آهنربای دائمی را از میان سیمپیچ کوئل به حرکت در می آورد تا انرژی الکتریکی لازم تولید گردد.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ


مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
در حال حاضر، تست اولیه این موتورها، قدرتی نزدیک به ۱۳ اسببخار از خود نشان داده و یک جفت از آنها میتواند نیروی لازم برای سرعت یکنواخت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت را برای یک خودروی سایز یاریس تأمین کند. شاید به جای استفاده از دو سیلندر مجزا، مهندسان تویوتا بتوانند از یک حالت جعبه ای استفاده کنند تا از لرزه های احتمالی در طراحی سیلندرهای جداگانه کاسته شود