تویوتا پیش از رونمایی رسمی RAV – 4 مدل 2013 در نمایشگاه اتومبیل 2012 لس آنجلس اقدام به رونمایی آن کرد.
بعد از انتشار اولین تصاویر و تیزرهای مربوط به RAV – 4 جدید، شرکت ژاپنی تویوتا تصمیم گرفت – که پیش از آغاز به کار نمایشگاه اتومبیل لس آنجلس – تعدادی از تصاویر رسمی این خودروی شاسی بلند را رونمایی می نماید.
قرار است RAV – 4 جدید سال آینده وارد بازار شود و به رقابت مستقیم با خودروهای فورد کوگا ( اسکیپ ) ، هوندا CR – V و سوبارو فورستر بپردازد.


موتور، فرمانپذیری و مصرف سوخت

در نسل جدید شاهد حضور موتور 6 سیلندری که در نسل قبل استفاده میشد نخواهیم بود و به جای آن، تویوتا از یک موتور 4 سیلندر 2.5 لیتری با قدرت 176 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه استفاده کرده. همچنین به جای گیربکس 4 دنده قبلی از یک گیربکس 6 دنده اتوماتیک استفاده شده است. میزان مصرف سوخت برای مدل دیفرانسیل جلو در شهر 24 مایل برای هر گالن و در بزرگراه 31 مایل برای هر گالن و در مدل 4 چرخ متحرک 22 برای شهر و 29 برای بزرگراه اعلام شده. همچنین برای کاهش بیششتر مصرف سوخت از Eco mode نیز بهره گرفته شده.
در هر دو مدل چهار چرخ متحرک و دیفرانسیل جلو امکان انتخاب حالت اسپرت تعبیه شده که واکنش فرمان، جعبه دنده و پدال گاز رو تیز تر میکنه.در راو4 جدید به صورت استاندارد از رینگ های فولادی 17 اینچ استفاده شده و در مدل های بالاتر امکان سفارش رینگ های آلومینیومی 17 و 18 اینچی نیز وجود دارد.
همچنین امکان انتخاب 3 حالت برای توزیع گشتاور وجود دارد: Auto, Lock و Sport. در حالت Auto در اغلب شرایط نیرو به چرخ های جلو منتقل می شود و فقط در زمان های مورد نیاز به صورت اوتماتیک به حالت تمام چرخ متحرک(AWD) و یا انتقال به اکسل عقب تغییر میکند و بدین ترتیب مصرف سوخت کاهش میابد. در حالت Lock در سرعت های پاین نیروس موتور به هر چهار چرخ انتقال می یابد و در سرعت های زیر 25 مایل در ساعت تقریبا 50 درصد نیرو به چرخ های عقب منتقل می شود که برای عبور از جاده های گلی و ماسه ای مناسب می باشد. با عبور از 25 مایل در ساعت حالت Lock به صورت اوتماتیک به Auto تغییر پیدا میکند. در مورد حالت Sport هم که صحبت شد.

ایمنی

همونطور که گفتیم به صورت استاندارد 8 کیسه هوا بکار گرفته شده و سیستم های ذیل نیز نصب شده اند:
traction Control, Electronic Brake-force Distribution, Enhanced Vehicle Stability Control, Brake Assist, Anti-lock Braking System(ABS), Smart Stop Technology


تجهیزات

پوشش چرم یا پارچه صندلی ها و رودری ها و بخشی از داشبورد / پوشش چرم فرمان به همراه دکمه های کنترل رادیو و ضبط، بلوتوث هندزفری، صفحه نمایش،و کروز کنترل / صندلی برقی 8 جهته راننده به همراه گرمکن صندلی های جلو و عقب / تنظیم برقی شیشه ها و آینه ها به همراه گرمکن آینه ها / سانروف چند حالته / سیستم تهویه اتوماتیک با امکان انتخاب تهویه دوگانه در مدل های بالاتر / سیستم صوتی به همراه صفحه نمایش 6.1 اینچی لمسی و دوربین دید عقب به صورت استاندارد در همه مدل ها با امکان انتخاب GPS و سیستم تشخیص صدا با 11 بلندگو و 576 وات قدرت در مدل های بالاتر / امکان اتخاب سیستم تشخیص ناحیه کور ( Blind Spot Monitor یا BSM ) و سیستم اخطار عبور خودرو (Rear Cross Traffic Alert یا RCTA )مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
مطالب به صورت پراکنده از سرعت زمان و تیونینگ تاک گلچین شده