مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
بررسی تخصصی هیوندای آزرا
زمانی که هیوندای آزرا به بازارهای جهانی عرضه شد، عنوان سری 5 کرهای را بر دوش خود یدک میکشید. عنوانی که باید دید پس از گذشت چند سال از حضور آن، آیا عنوانی مناسب بوده است یا خیر.
اگر به آزرا از جلو نگاه کنید، چهرهای کمی خشمگین اما شکیل در حال نگاه کردن به شما است. چراغها ساده و کشیده و بدون هیچ منحنی طراحی شدهاند و طراح تمام سعی خود را کرده است تا هر فردی با هر سلیقهای آن را بپسندد. جلو پنجره کاملا ساده و هماهنگ با سپر و پروژکتورهای جلو است. تا به اینجای کار کاملا مشخص شد که این خودرو برای افرادی در حدود سنین 40 و 50 سال طراحی شده است. نمای عقب خودرو کمی متفاوت است. چراغهای عقب به یکدیگر متصل هستند و به کمک دو خروجی اگزوز، نمایی کلاسیک را برای آزرا درست کردهاند. در کنارهها هیچ خطوط منحنی شکلی دیده نمیشود و درها بزرگ و ساده هستند. تنها یک منحنی از در عقب شروع شده و تا بالای چراغهای عقب ادامه دارد که شاید بدون آن دیگر نمای کناری آزرا بیش از حد ساده به نظر میرسید. چرخها دارای رینگهای بسیار بزرگ 10 پره هستند و باعث عضلانی نشان دادن آزرا شدهاند.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

حال بیایید وارد خودرو شویم. برای ورود باید در بزرگی را باز کنید که روی آن دکمههایی برای کنترل شیشههای خودرو (شیشههای جلو خودکار هستند)، قفل کردن درها، قفل کودک شیشههای عقب و در بالای آنها، دو حافظه برای تنظیمات صندلی وجود دارد. ترمز درستی با کمک پدالی در سمت چپ و نزدیک در فعال میشود و جای ترمز دستی بین دو صندلی جای دو لیوان طراحی شده است. دسته دنده بر خلاف همه اجزای آزرا کوچک است که به تعویض سریعتر آن کمک میکند. روی غربالک فرمان دکمههای کنترل سیستم صوتی در سمت چپ و دکمههای کنترل سیستم کروز کنترل در سمت راست قرار دارند.همچنین میتوانید زاویه فرمان را به کمک یک دکمه کوچک به راحتی تغییر دهید. کنسول میانی کمی بیش از حد ساده است، البته اگر سیستم نویگیشنی روی آن نصب باشد کمی اوضاع بهتر میشود اما باز هم بعد از مدت کوتاهی خسته کننده است، طوری که به طراحی کنسول میانی مزدا 3 غبطه خواهید خورد! سیستم تهویه مطبوع برای سرنشینان جلو جداگانه و خودکار بوده و طوری طراحی شدهاند که به سرعت میتوانید کار کردن با آن را یاد بگیرید. متاسفانه برای سیستم استارت آزرا بدون کلید نیست و سعی کنید آن را برای آشنایانی که رنو مگان 30 میلیونی دارند تعریف نکنید! حال اشکالی ندارد، کلید را میچرخانیم تا پیشرانه 3300 سی سی آزرا روشن شود. با این کار نشانگرها پدیدار میشوند و میتوانید طراحی ساده اما جذاب آنها را تماشا کنید. بین نشانگرهای کیلومترشمار و دورموتور صفحه نمایشگری وجود دارد که میتوانید به کمک دکمهای تعیین کنید چه چیزی روی آن نمایش داده شود. مقدار مسافت طی شده، مقدار مسافتی که میتوانید با توجه به بنزین مانده برانید و ... از اطلاعاتی هستند که روی آن نمایش داده میشوند.
موتور کاملا آرام است و سروصدایی از آن به داخل کابین منتقل نمیشود. دنده را روی حالت D گذاشته و شروع به حرکت میکنیم. با وجود ابعاد بزرگ آزرا اما کنترل شما روی خودرو بسیار عالی است. اگر بخواهیم مقایسه کنیم، هندلینگ آزرا از ماکسیما بسیار بهتر است، یا شاید بهتر باشد که بگوییم، بسیار بسیار بهتر است. پیشرانه کاملا آماده فرمان شما میباشد و آماده است تا به محض لمس شدن پدال گاز توسط پای شما، خودرو را از جا بکند و شما را به صندلی بچسباند. ترمزها عالی عمل میکنند البته با توجه به ابعاد بزرگ آزرا در سرعتهای بالا ممکن است کمی احساس ناامنی بکنید اما به محض بیشتر فشار دادن پدال ترمز متوجه خواهید شد که جایی برای نگرانی نیست. شاید اگر ماکسیما سوار باشید و سوار آزرا شوید بگویید که تنها فرق این دو نویگیشین آنهاست و چند تا امکانات کرهای! اما اگر کمی با آن برانید و سعی کنید که در محلی پارک کنید یا در سرعتهای بالا کمی کارهای خطرناک کنید، متوجه خواهید شد که تفاوت قیمت این دو برای چه است.
خدمات پس از فروش آزرا که توسط آسان موتور عرضه میشود بسیار مناسب است اما لوازم یدکی آن کمی گران است. در انتها باید گفت که آزرا با طراحی محافظهکارانه، قدرت موتور کم نظیر، امکانات مناسب و ابعادی متناسب برای افراد متاهل، گزینه مناسب بین حریفان خود مانند تویوتا کمری و کیا اوپیروس در بازار داخل است.