Untitled 1

دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: تجربه رانندگی با هیوندای سانتافه 2014

 1. #1
  اندازه نوشتار

  پیش فرض تجربه رانندگی با هیوندای سانتافه 2014

  تجربه رانندگی با هیوندای سانتافه 2014

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  در مجموع اتومبیل های سواری هیوندای، سانتافه در قالب اتومبیل های شاسی بلند بزرگ این شرکت قرار دارد که، در بازار کشورمان نیز از استقبال خوبی برخوردار است. تردد مدل جدید سانتافه به تازگی در خیابان های شهر، ما را بر آن داشت که این اتومبیل را مورد بررسی و آزمایش قرار دهیم.
  مدل جدید، نسبت به قبل جذاب و اسپرت تر شده است. با نگاه به جزئیات بدنه، می توان به راحتی پی به این تغییرات برد. چراغ های جلو و عقب از طرح یکنواخت ساده و خسته کننده برخوردار نیستند. طرح کلی ظاهری بدنه، به سبک اروپایی بیشتر نزدیک شده، چراغ های جلو بزرگ بوده و شکل هندسی آن از زوایای غیر متناظر تشکیل یافته است.
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  این امر در ایجاد پویایی و جذابیت، به نمای جلوی اتومبیل کمک شایانی می کند. این نکته در چراغ های عقب، نسبت به قبل باریک تر شده و حس اسپرت بیشتری را به همراه قسمت های دیگر در عقب القاء می کند. در قسمت جلو، خطوط برجسته روی درپوش موتور و در دو طرف ایجاد شده که برگرفته از ادامه ستون جلوست. ادامه چراغ های جلو روی بدنه، سبب به وجود آمدن سطح برآمده مانند شانه یا طاقچه شده و پنجره جلو رادیاتور بزرگ بوده و از حالت بیضی به چند ضلعی تغییر شکل داده است. سه خط افقی این قسمت، با طرح کرومی پوشیده شده اند علاوه بر این قسمت ها، چراغ های پروژکتور و رانندگی روز، بزرگتر از قبل هستند این امر، قسمت جلو را شلوغ و نظر بیننده را به خود جلب می کند.
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  اطراف این بخش، توسط نوار مشکی رنگ احاطه شده و در وسط به هم متصل می شوند. در جهت دوری از یکنواختی و ایجاد طرح اسپرت و همه پسند، زیر سپر جلو یک ورق آلمینیمی کار گذاشته شده است. ترکیب رنگ سفید اتومبیل، مشکی و آلمینیمی، طرح جلو را جذاب و اسپرت کرده است. رینگ 19 اینچی 5 پرده دوتایی، به ایجاد ظاهر اسپرت، کمک شایانی می کند. قسمت کنار، از سطح صاف و یکنواخت برخوردار است. از خطوط برجسته نیز خبری نیست، فقط خطی برجسته از کنار چراغ عقب شروع شده، از روی دستگیره درها ادامه پیدا می کند و در انتها، روی گلگیر جلو تمام می شود. چراغ های عقب به طرز قابل توجهی تا روی گلگیر ادامه یافته اند. این امر، در ظاهر جانبی اتومبیل تاثیر مثبتی ایجاد کرده و چراغ های عقب از طرح باریکتر و ظریفی برخوردار شده اند. لبه بر آمده روی در عقب و در ادامه روی سپر عقب و دهنه اگزوز دوتایی، قسمت عقب را بیش از بیش جذاب و پویا کرده و استفاده از دو دهنه اگزوز کرد، جلب توجه می کند.
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  طراحی داخلی و امکانات
  طراحی داخلی این مدل، نسبت به قبل از تغییرات زیادی داشته، استفاده خطوط و اشکال هندسی غیر متناظر، ظاهر داشبورد جلو فراتر از هویت خود کرده است. در حقیقت، داشبورد جلو مانند یک مجسمه تراشیده شده، تحسین هر بیننده ای را بر می انگیزد. طرح داشبورد پویا بوده و با قسمت های برجست، کامل شده است. ظاهر فرمان، هماهنگ با وسط داشبورد، از زوایا و طرح هندسی شبیه به آن برخوردار بوده و استفاده از طرح آلمینیمی، این قسمت را از حالت ساده به دور کرده است. کیلومتر شمار حالت اسپرت و تو رفته دارد. صفحه نمایش کیفیت خوبی داشته و دو استوانه داخل آن با زاویه متمایل، حالت اسپرت را به این قسمت داده اند، البته دیواره داخلی به سمت وسط کوتاه شده است. این امر، فضای خوبی را برای نمایش اطلاعات روی صفحه نمایش وسط و داخل استوانه ها، در اختیار می گذارد دریچه های تهویه بزرگ، در دو طرف صفحه نمایش روی داشبورد جلب می کنند. صفحه نمایش لمسی اصلی این مدل، کمی کوچک تراستو دکمه های زیر صفحه نیز با این تفاوت دارد.
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  صفحه لمسی این اتومبیل غیر استاندارد است. در پایین این قسمت نیز سامانه تهویه مطبوع قرار گرفته که در ادامه به کنسول وسط متصل می شود. اطراف اهرم تعویض دنده، دکمه های امکانات قرار دارد و دو محل برای قرار دادن بطری های کوچک تعبیه شده است. رودری ها نیز هماهنگ با طراحی داشبورد حالت داده شده اند. پشتی صندلی های عقب، در جهت ایجاد فضای بیشتر، خوابانده می شوند. با توجه به بزرگی بدنه، ردیف سوم برای سرنشین در نظر گرفته شده است. این قسمت در داخل کف قسمت بار قرار گرفته، به همین منظور نیز دریچه تهویه روی دیواره کنر تعبیه شده است. چرخ زاپاس اتومبیل در بیرون ( زیر اتومبیل ) جاسازی شده است.
  این مدل، از نظر تنوع امکانات در بالاترین سطح قرار دارد و عبارتند از:


  1. سامانه باز و بستن درها
  2. روشن کردن بدون کلید
  3. حافظه صندلی راننده برای دو نفر
  4. آینه های جانبی جمع شونده برقی
  5. شیشه های برقی
  6. سقف پانوراما
  7. شیشه های تاریک شونده
  8. آینه داخل الکتروکروماتیک ( تاریک شونده خودکار)
  9. چراغ شوی جلو
  10. تنظیم برقی صندلی راننده
  11. سیستم تحویه خودکار با تنظیم دمای مجزا برای نفرات جلو
  12. گرم کن صندلی های جلو و عقب
  13. سیستم صوتی سراند با 6 بلندگو با قابلیت پخش MP3 و CD/DVD


  در کنار امکانات رفاهی، تجهیزات کمکی و ایمنی در این مدل به کار گرفته شده که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:


  1. سامانه کمکی شروع حرکت در سراشیبی ( HAC )
  2. سیستم کمکی ترمز در سراشیبی ( DBC )
  3. سامانه کنترل هرزگردی چرخ های ( TCS )
  4. سیستم مدیریت پایداری اتومبیل ( VSM )
  5. سامانه پیشرفته چسبندگی بیشتر در عبور از پیچ ها ( ATCC )
  6. سیستم کمکی ترمز ( BAS )
  7. 8 کیسه ایمنی هوا

  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  تجربه رانندگی
  از همان ابتدا، با فشار دکمه روی دستگیره در راننده و در حالی که کلید در جیب قرار دارد، در را باز می کنیم.
  فضای جادار داخل با بدنه بزرگ این مدل، محسوس است. طرح داشبورد جلو، فرمان و کیلومتر شمار، جلب توجه می کند. تنظیم برقی صندلی راننده، توسط دکمه های کنار صندلی انجام می شود. دکمه روشن / خاموش کردن موور، در زیر سمت راست کیلومتر شمار قرار گرفته، همزمان با فشار روی پدال ترمز، موتور 4 سیلندر سانتافه را به حرکت در می آوریم.
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  صدای موتور، به لطف عایق های مناسب، به داخل اتاق نفوذ نمی کند. با بررسی سطحی ادوات و امکانات، حرکت را با استفاده از اهرم تعویض دنده کوچک و اسپرت در حالت D شروع می کنیم. البته قبل از این کار، به وسیله دکم کنار اهرم تعویض دنده کوچک و اسپرت در حالت D شروع می کنیم. البته قبل از این کار، به وسیله دکمه کنار اهرم تعویض دنده، ترمز دستی را به صورت برقی آزاد می کنیم، با شروع رانندگی، شتاب قابل قبول و راضی کننده از موتور 4 سیلندر 2/4 لیتری 16 سوپاپ به قدرت 176 اسب بخار و گنجایش 2359 سی سی، انتظار می رود. به اندازه بدنه بزرگ است. اما این موتور پاسخگوی نیاز هاست ( سانتافه از موتور 6 سیلندر 3/3 لیتری نیز برخوردار است). تعویض 6 دنده به طور خودکار به نرمی انجام می شود دید محیطی کافی و مناسب بوده و بزرگی و وسعت دید اطراف، این امر را دو چندان می کند. فرمان پذیری با وجود ارتفاع بیشتر از سطح جاده، خوب و قابل اطمینان است.
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  برای اولین بار، 3 نوع مختلف عملکرد برای فرمان با نام های Sport، Comfort و Normal تعبیه شده، این سامانه با نام تجاری Flex Steer شناخته می شود. با انتخاب هر کدام از این تنظیمات، فرمان سفت و نرم می شود. در حالت Normal، فرمان نرم و معمولی است، در حالت Comfort، حالتی نرم تر به خود می گیرد و در نوع Sport، حالتی سفت دارد. برای رانندگی در شهر نوع Comfort مناسب است. برای انتخاب نیز می توان از دکمه سمت راست روی فرمان استفاده کرد نوع انتخابی نیز توسط صفحه نمایش وسط کیلومتر شمار، به نمایش در می آید. عملکرد کمک فنرها در عبور از ناهمواری های سطحی خیابان، به لطف سیستم تعلیق مک فرسون جلو و چندگانه عقب، رضایت بخش است.
  برای توقف در سراشیبی و حرکت مجدد، سامانه HAC به کمک می آید و نگرانی بابت عقب رفتن اتومبیل وجود ندارد. در شیب های تند، سامانه DBC به کمک ترمزگیری، سرعت اتومبیل را کنترل می کند. این سامانه، به وسیله دکمه ای در سمت چپ فرمان، روی داشبورد، قابل فعال شدن است. ایجاد پایداری اتومبیل به لطف سامانه های ESC و VSM در عبور از پیچ های تند، محسوس و قابل اطمینان بوده، این سامانه را نیز می توان به وسیله دکمه ای در سمت چپ فرمان غیر فعال کرد. انتقال نیروی حرکت به چهار چرخ، به وسیله دکمه ای در همین قسمت، به کمک دکمه ECO، می توان مصرف سوخت را کاهش داد.
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  استفاده از دکمه های روی فرمان راحت است. پیشنهاد می شود قبل از رانندگی، کمی با دکمه ها و امکانات روی فرمان آشنا شوید، چراکه این امر به شما در استفاده از آنها در حین رانندگی، آن هم بدون کاهش تمرکز، کمک شایانی می کنید. دکمه های روی فرمان به خوبی جاسازی شده اند وبه راحتی می توان از آنها استفاده کرد. تعداد این دکمه های به 13 عدد می رسد. در سمت چپ، 6 عدد از دکمه ها مربوط به سیستم صوتی، تلفن انتخاب امکانات در سیستم چند رسانه ای است. در سمت راست نیز 7 عدد از دکمه ها، مربوط به امکاناتی همچون کروز کنترل، حالت های فرمان و تنظیم و حرکت در صفحه های وسط کیلومتر شمار می شوند.
  مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
  پس از اتمام رانندگی، نوبت به تنظیمات داخل کیلومتر شمار رسید. داخل کیلومتر شمار، صفحه نمایشی قرار دارد که 3 بخش مختلف آن تنظیمات را به نمایش می گذارد. این تنظیمات و حرکت بین صفحات، توسط 3 دکمه تختانی سمت راست فرمان انجام می شود. منطق کارکرد دکمه آخر( فلش به سمت چپ ) کمی عجیب به نظر می رسد با دکمه بالایی، صفحات عوض می شود و توسط دکمه بالایی، صفحات عوض می شود و توسط دکمه فلش، وارد و یا به قسمت قبل بر می گردیم. صفحه اول، به اطلاعاتی از قبیل :اطلاعات کیلومتر کارکرد، میزان مسافت قابل پیمایش با سوخت فعلی و مصرف سوخت لحظه ای اختصاص دارد. ص
  صفحه دوم، بخش سرویس است. در این قسمت می توان زمان موعد سرویس را تنظیم کرد. در قسمت سوم، تنظیمات مربوط به چراغ، درها و ... وجود دارد.
  در کل، هیوندای سانتافه 2014، از طراحی ظاهری زیبا، فضای جادار داخل و امکانات قابل قبول برخوردار بوده و انتخاب خوبی برای یک خانواده 4 نفره محسوب می شود.
  برای مشاهده ویدئو تست تصادف سانتافه اینجا کلیک کنید
  مشخصات فنی

  موتور
  4 سیلندر خطی
  تعداد سوپاپ
  16
  گنجایش موتور ( سی سی )
  2359
  حداکثر قدرت ( اسب بخار )
  176 در دور 6000
  حداکثر گشتاور ( نیوتن متر )
  226 در 3750
  شتاب صفر تا 100 کیلومتر ( ثانیه )
  11/6
  مصرف سوخت در 100 کیلومتر ( لیتر )
  7/4 در آزاد راه
  مصرف سوخت در 100 کیلومتر ( لیتر )
  12/7 در شهر
  مصرف سوخت در 100 کیلومتر ( لیتر )
  8/4 میانگین
  گنجایش مخزن سوخت ( لیتر)
  64
  منبع : مجله ماشین
  نویسنده : مازیار دانش پژوه
  تدوین : علیرضا فروغی فر

  پارس تیونینگ

  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

 2. #2
  اندازه نوشتار

  پیش فرض بررسی نقاط ضعف سانتافه 2014

  بررسی نقاط ضعف سانتافه 2014

  سانتافه یا همان هیوندای ix45 از آن ساختههای کرهای است که در بازار جهانی از فروش بالایی برخوردار است. این خودرو در ایران هم طرفداران خودش را دارد. هرچند مدت زیادی از عرضه آن در بازار ایران نگذشته است اما فروش بالای این خودرو حتی سطوح دیگر بازار را نیز تحت تأثیر قرار داده است. یکی از عوامل فروش مناسب نسل جدید این خودرو محبوبیت نسل قبلش در ایران است. نسل قبل با بهرهگیری از پیشرانهای پرتوان و گیربکسی نسبتاً دقیق از نظر قابلیتهای اسپرت و حتی تا حدودی آفرود، توانست از مالکانش نمره قبولی دریافت کند. اما نسل جدید سانتافه شخصیت متفاوتی دارد که در ادامه به آن میپردازیم.


  طراحی نسل جدید بر گرفته از زبان طراحی جدید هیوندای موسوم به Storm edge است. همانطور که از نام این سبک پیداست روش جدید طراحی محصولات هیوندای همچون طوفانی همه چیز را سبک طراحی محصولات این کمپانی تغییر داده است. البته همکار دیگر هیوندای یعنی کیا موتورز هم همزمان با هیوندای تحولی عظیم را در طراحی محصولاتش پدید آورد تا هر دو کمپانی ضمن همکاری، رقابتی دوستانه هم داشته باشند. با توجه به آنچه که ذکر شد، سانتافه جدید را باید یکی از نمایندگان مهم هیوندای و در بخش مهمی از بازار برشمرد. به همین دلیل طراحانش سعی کردهاند بدنه سانتافه را طوری نقش بزنند که کمترین نشانهای از طراحی نسل قبلش را به یادگار نداشته باشد و همه خطوط بوی تازگی دارند.

  ظاهر سانتافه جدید کمی به فورد Edge شبیه است. دلیل این شباهت را باید در جلو پنجره کرومی بزرگ این خودرو جستوجو کرد. شکل هندسی جلوپنجره شبیه به یک شش ضلعی کشیده است که درونش قطعات بزرگ کرومی قرار دارد. بخشی از چراغها تا روی سپر کشیده شدهاند و حجمی در لبههای بیرونی درب پوس محفظه موتور دیده میشود. سپر سانتافه را باید به دو بخش تقسیم کرد. بخش اول مربوط به قسمتی است که رنگ شده است و پروژکتورها در آن تعبیه شدهاند. اما بخش دوم در پایین سپر قرار دارد. در این بخش از مواد ضربگیر پلاستیکی استفاده شده است. همچنین یک بمپر بخش زیرین سپر را احاطه کرده است. البته دور تا دور گلگیرها و رکابها نیز قطعات پلاستیکی وجود دارد که به نوعی محافظه لبههای بدنه در مقابل برخورد با زمین و یا سنگ هستند.

  یکی دیگر از جذابیتهای نمای ظاهری سانتافه در گرافیک چراغهایش نهفته است. حلقه LED که دور تا دور لنز چراغهای زنون را فرا گرفته است، چراغها را بدل به چشمهایی کرده که با خشم بیننده را میپایند. در نمای کناری همان ضربگیرهای پلاستیکی دور تا دور بدنه دیده میشود که اصلاً جذاب نیستند. هرچند این قطعات از آسیب دیدن بدنه جلوگیری میکنند اما خودروهای مثل سانتافه را باید کراساوورهای درشتاندام نامید که به ندرت پایشان به مسیرهای آفرودی سخت باز میشود. به همین دلیل رنگ تیره این قطعات به نمای ظاهری لطمه زده است.


  کابین

  درون کابین سانتافه هم سبک و سیاق دیگری نسبت به سنوات گذشته دارد. استفاده از خطوط منحنی تند و چند ضلعیهای خاص باعث شده کابین طرحی نو داشته باشد که چاشنی هیجان نیز به اندازه نیاز درونش تزریق شده است. در واقع آشی که طراحان کابین پختهاند نه شور شده و نه بینمک! کیفیت مونتاژ قطعات از هم خانوادهاش کیا بهتر است. هر چند در نقاطی هنوز میتوان پلاستیکهای بیروح را دید اما در نقطه دیگری مثل صندلیها چرم با کیفیتی وجود دارد. در بالای داشبورد یک نمایشگر سوپر ویژن ۸ اینچی قرار دارد که با کیفیت بالا میتواند انواع فرمتها از جمله DVD را پخش کند. کمی پایینتر دکمههای سیستم تهویه مطبوع مستقل اتوماتیک قرار دارند. هیوندای آینهها و شیشهها را نیز به گرمکن مجهز کرده است. ضمن اینکه صندلیها هم در جلو و هم در عقب امکان گرم شدن دارند.

  صندلی راننده و شاگرد هر دو به کمک نیروی برق تغییر حالت میدهند اما به علت فول نبودن مدل مورد آزمایش از حافظه تنظیم صندلی خبری نبود. سانتافه مجهز به ترمز دستی الکترونیکی است که برای استفاده از آن باید به سراغ دکمهای بروید که بر رویش P حک شده است و در کنار اهرم تعویض دنده قرار دارد. همین طور دکمه گرمکن صندلیها نیز در همین قسمت قرار دارد. روکش چرمی فرمان بسیار محکم غربیلک را در آغوش گرفته است در حالی که به طور مثال در خودروی مثل دوج دورانگو این روکش آنقدرها محکم نشده است. بر روی فرمان دکمههای کنترل سیستم صوتی و کروز کنترل قرار دارد. اما از سیستم تلفن بلوتوث خبری نیست!

  نمایشگرهای سرعت و دور موتور به رنگ سفید و آبی لاجوردی مشخص میشوند که در نور شدید روز هم کاملاً خوانا هستند. در میان این دو نمایشگر صفحه کوچکی قرار دارد که نشانگر وضعیتهای مختلف خودرو از نظر حرکتی و … است. همچنین امکان نمایش اطلاعاتی مثل باد لاستیکها، مصرف سوخت لحظهای، مسافت طی شده و …در این بخش وجود دارد. سانتافه مجهز به سقف پانوراما است که شیشه آن دارای پوشش ضد اشعه مضر خورشید دارد. وقتی سقف باز میشود، یک لایه از الیاف مصنوعی با ارتفاعی حدود ۱۰ سانتیمتر در جلوی سانروف قرار میگیرد تا گرد و خاک و چیزهای دیگر کمتر وارد کابین شوند.

  اگر مانند یکی از دوستان ما قامتی حدود ۱۹۴ سانتیمتر دارید، در کابین عقب ارتفاع سقف مشکلی برایتان ایجاد نمیکند. اما فضای زانوها برای افراد بلند قد آنقدرها مناسب نیست. خروجیهای سیستم تهویه مطبوع مختص به کابین عقب بر روی ستونها نصب شدهاند. هیوندای سانتافه را به سیستم کمکی حرکت در سربالای موسوم به HAC مجهز کرده است. همچنین برای پایین آمدن از سراشیبیهای تند و خاکی، میتوانید از سیستم کمکی DBC استفاده کنید که دکمه آن در سمت چپ فرمان قرار دارد.

  در همین قسمت سه دکمه دیگر نیز وجود دارند. یکی از این دکمهها سیستم ESP را خاموش میکند. دکمه دوم مربوط به استفاده از حالت دودیفرانسیل خودرو است که به وسیله دیفرانسیل مرکزی و سیستم ترکشن کنترل نیرو را بین چرخها توزیع میکند. اما دکمه سوم که Eco Active نام دارد، حالتی از رفتار خودرو و به خصوص موتور است که باعث میشود مصرف سوخت کاهش پیدا کند. سانتافه در مدلهای فول امکانات رفاهی دیگری مثل، سامانه LDVS یا سیستم هشدار خروج از خط مستقیم، شیفتر پشت فرمان و … است. اما نمونههای وارداتی شخصی سطح رفاهی و آپشنهای مختلفی دارند. به همین دلیل ممکن است بعضی از آیتمها با نمونههای شرکتی متفاوت باشد. تعداد ایربگها یکی از همین آیتمهای متفاوت است. در خودرویی که مورد تست قرار گرفت تعداد ایربگها به هفت عدد میرسد در حالی که نمونههای شش و حتی هشت ایربگ هم وجود دارند.

  قوای محرک سانتافه را یک پیشرانه چهار سیلندر به حجم ۲٫۴ لیتر تأمین میکند. این پیشرانه برای رسیدن به حداکثر قدرت باید تا شش هزار دور بر دقیقه دور بگیرد. البته نمونه دیگری از همین پیشرانه مجهز به سیستم سوخترسانی GDI توانایی تولید قدرتی معادل ۱۹۰ اسببخار را دارد. اما خودروی تست ما از پیشرانه ۱۷۴ اسببخاری بهره میبرد. گیربکس مورد استفاده در این خودرو نیز از نوع تیپترونیک شش سرعته است. در محور جلوی سانتافه از سیستم تعلیق مکفرسون استفاده شده است که در اصل سیستم تعلیقی اصلاح شده از نسل قبل است. ولی تعلیق محور عقب با استفاده از اهرمهای مولتیلینگ شکل گرفته است.

  برای تست جادهای آماده میشویم. پشت فرمان سانتافه که مینشینید باید با دید ضعفش نسبت به دماغه خودرو کنار بیاید. البته دید رو به عقب هم آنقدرها خوب نیست اما آینههای بزرگ کناری این مشکل را مرتفع کردهاند. این چشمبادامی کرهای مجهز به فرمان برقی قابل تنظیم از نظر شدت عکسالعمل است. این آپشن را اخیراً هیوندای در بیشتر محصولاتش بکار میبرد. به هر حال فرمان بسیار دقیق عمل میکند و صندلیها بسیار راحت هستند. شرایط برای یک رانندگی آرام از نظر ارگونومی و … کاملاً مهیاست. اما در صورتی که قصد دارید کمی اسپرت برانید بهتر است بدانید که سانتافه ۲٫۴ لیتری پاسخش مثبت نیست! عکسالعمل ناامیدکننده پیشرانه به پدال گاز باعث شد بیاختیار به یاد پیشرانه تند و تیز شش سیلندر نسل قبل بیافتیم که با ۲۷۶ اسببخار و ۳٫۵ لیتر حجم و البته گیربکسی نسبتاً دقیق، شتابی درخور توجه داشت.

  هر چند حجم پیشرانه با هدف کاهش مصرف سوخت کاهش یافته است و پیشرانههای قویتر نیز بر روی این اتاق نصب میشوند اما مدل به یس از نظر عملکرد فنی هیچ حرفی برای گفتن ندارد. در روز آزمایش و در حالی که در اتوبان در حال حرکت بودیم، رگبار بهاری بسیار تندی آغاز شد. در این شرایط مجبور شدیم چند بار مجبور شدیم با شدت کمی ترمز کنیم. ترمزها حتی با وجود خیس بودن دیسکهای ترمز به خوبی از پس متوقف کردن این خودروی ۱۸۶۲ کیلوگرمی (وزن به نسبت آپشنها تغییر میکند) برآمدند.

  یکی دیگر از نقاط ضعف سانتافه احساس عدم اطمینانی است که از محور عقب خودرو در زمان پیچیدن حس میشود. البته همان قدر که این احساس عدم اطمینان در پیچها وجود دارد، یک حس راحتی و نرمی در حرکت معمولی ایجاد میشود که حاصل نرمتر شدن عملکرد سیستم تعلیق نسبت به نسل قبل داشته است. مصرف سوختی که برای این خودرو در سیکل ترکیبی بیان شده است حدود ۹ لیتر است. اما با توجه به مشخصات فنی آن، اگر قصد رانندگی اسپرت را داشته باشد به نظر مصرف سوخت بیش از این عدد خواهد شد. سانتافه در دو نوع اسپرت و گرند پنج و هفتنفره تولید میشود که نمونه مورد آزمایش از نوع اسپرت بود. هر چند هیوندای و کیا با تغییرات گسترده در طراحی محصولاتشان به دنبال ایجاد یک شخصیت جدید برای برندهایشان هستند اما تا رسیدن به این مهم راه درازی در پیش دارند.


 3. #3
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  سلام یه سوال داشتم اینکه مدیره من یک سانتافه 2014 دارن و اینکه مانیتور فابریک هستش.ساعت این ماشینو نمیشه تنظیم کرد.همه می گن باید جی پی اس اون فعال بشه.راهنماییم کنید

 4. #4
  اندازه نوشتار

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط جن2 سوار نمایش پست ها
  سلام یه سوال داشتم اینکه مدیره من یک سانتافه 2014 دارن و اینکه مانیتور فابریک هستش.ساعت این ماشینو نمیشه تنظیم کرد.همه می گن باید جی پی اس اون فعال بشه.راهنماییم کنید
  مشکل شما اینکه وارد تنظیمات میشید از اونجا فقط گذینه 12 و 24 نشون داده میشه برای تنظیمات ساعت سانتافه روی خود گذینه Clock دستتون رو نگهدارید از اونجا میتونید تنظیمات رو انجام بدید
  دانلود اپلیکشین موبایل پارس تیونینگ

موضوعات مشابه

 1. سوبارو فارستر 2014
  توسط حسین ترکاشوند در انجمن سایر خودروهای ژاپنی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 04-07-2014, 06:32 PM
 2. درخواست ترجمه پژو 408 2014
  توسط pedramMC در انجمن درخواست شما برای ترجمه مطالب مرتبط با خودرو
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 01-13-2014, 06:37 PM
 3. مرسدس اسپرینتر 2014
  توسط AmirH در انجمن مرسدس بنز (Mercedes Benz)
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12-08-2013, 06:13 PM
 4. استیشن جدید بنز 2014 E63 AMG
  توسط AmirH در انجمن مرسدس بنز (Mercedes Benz)
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12-04-2013, 11:34 PM
 5. هیوندای جنسیس 2014 رسما معرفی شد
  توسط pedramMC در انجمن کلوپ هيونداي (Hyundai)
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 11-26-2013, 10:01 PM

کاربران پارس تیونینگ را با جستجو کلمات زیر پیدا کرده اند :

سانتافه 215

سیستم eco در سانتافه

تالار گفتگو سانتافه

http:www.parstuning.comf95تجربه-رانندگی-با-هیوندای-سانتافه-2014-a-4252.html

تست ix45

تالار گفتگو سانتافه 2014

تجربه رانندگی با سانتافه جدید

تجربه رانندگی با ix45

هیوندا سانتافه 2014

سانتافه2014

تست جاده سانتافه 2014

عملکرد دکمه های کامفورت در سانتافه

هیوندا با اگزوز دوتایی 2014

تجربه رانندگی با ix 45

روشن کردن LED سانتافه

نحوه خاموش وروشن کردن چراغ های روی فرمان سانتافه ix45

حالت های فرمان سانتافه

رانندگی با سانتافه 2014

تنظیم ساعت سانتافه

شیفترسانتافه

تجربه بلند مدت رانندگی با هیوندا سانتافه

طرز کار سنسور روی دستگیره درب سانتافه

2014 تست جاده سانتافهطاقچه عقب سانتافهگرند سانتافه با موتور 24ماشین ix45 به رنگ سیاهتیونینگ سانتافهراهنمای رانندگی با هیوندای سانتافه 2014تست جاده ای هیوندا سانتافهنوع سوپاپ های هیودای سانتافهتجربه رانندگی با ای ایکس 45سونتافه 2014آی ایکس 45 نمای داخلیتجربه رانندگی ix45نمای داخلی آی ایکس 45محل اهرم ایربگ سانتافهتجربه رانندگی با سانتافهتفاوت سانتافه باix45اپشن های سانتافه 2014 کامفورتآزمايش رانندگي سانتافه جديددرگ سانتافه 215نمای زیر سانتافه2014اشنای با داشبورد سانتافهسانتافه215درگ سانتافه 2014 با سایر خودروهانظرات مربوط به خودروی ix45دکمه کامفورت سانتافهسانتافه در انواع رنگ هاهیوندای اسپرت سانتافهسونتافه

کلمات کلیدی این موضوع

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •