مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
به گزارش پارس تیونینگ به نقل از «عصرخودرو»، آنچه که سوناتای نسل 6 را بر سر زبانها انداخت، طراحی تهاجمی بدنه و هیجانی بود که شیب کوپه مانند سقف، فرمهای منحنیشکل صعودی و خطوط تیز به آن داده بودند. اما این روزها تقریبا تمامی سدانهای سایز متوسط به نوعی این چاشنی هیجان بصری را در خود دارند. حتی کمری تویوتا که به طراحی محافظه کارانه و دور از هیجانش معروف است، در مدل 2015، ژستی تهاجمیتر و مهیجتر از هر زمان دیگر به خود گرفته. با این تفاسیر هیوندای باید کاری میکرد تا سوناتا را دوباره بر سر زبانها بیندازد. این بار سدان خانوادگی هیوندای نه با خشم به ظاهر افسارگسیخته، بلکه با طراحی شیکتر و سنگینتری که بیشک دیرتر هم از مُد خواهد افتاد، عرضه میشود. در واقع سوناتا در نسل جدید میخواهد لوکستر از کلاسی که در آن عرضه میشود، جلوه کند. طراحی محافظه کارانه سوناتای جدید اگرچه آن هیجان نسل ششم را ندارد، اما میتواند مد نظر طیف گسترده تری از خریداران باشد. در ضمن به لطف فرم های حساب شده تر این طراحی جدید، مقاومت بدنه در برابر جریان هوای مقابل یا به اصطلاحِ تخصصی تر، ضریب پسای بدنه، از 0.28 به 0.27 کاهش یافته که بیشک در کاهش مصرف سوخت بیتاثیر نخواهد بود. آنچه سوناتای جدید را بیشتر و بیشتر از سوناتای نسل6 متمایز میکند، کابینی است که کاملا تحت تاثیر طراحی، ارگونومی و کیفیت ساخت کابین نسل جدید جنسیس سدان شکل گرفته. فرمهای مواج جای خود را به فرمهای سادهتری دادهاند که آرامش بیشتری به سرنشینان میدهد، کیفیت مواد و دقت ساخت تا حدی قابل قبول ارتقا یافته و مهمتر از آن، مجموعه کنترلهای مرکز داشبورد با چیدمانی افقی شبیه به چیدمان آشنای محصولات بامو، با زاویهای متمایل به سمت راننده، کاربردی بهمراتب ساده تر از گذشته دارند. همچنین با افزایش هرچند جزئی ابعاد بدنه و طراحی بهینه تر کابین، فضای پا و نشیمن سرنشینان عقب نسبت به نسل قبل کمی بیشتر شده. درضمن، میزان صدا، لرزش و تکان های ورودی به کابین نیز به نسبت سوناتاهای YF، کاهش یافته است.
مجهز، مثل یک خودرو لوکس
سوناتا همیشه خودرویی ارزشمند در ازای بهای پرداختی بوده اما گستره امکاناتی که هیوندای در نسل جدید آن عرضه میکند، به واقع چشمگیر است. 6 اِیربگ، سیستم ناوبری با صفحه نمایش لمسی 8 اینچی، کروزکنترل، دوربین دید عقب، تهویه مطبوع با کنترل دومنطقهای، صندلی برقی راننده و سرنشین جلو مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی، گرمکن صندلیهای عقب، سانروف پانورامیک، چراغهای HID BeXenon جلو با قابلیت تغییر زاویه نور در جهت چرخش فرمان و شیشه شور و تنظیم ارتفاع نور خودکار، پرده برقی شیشه عقب و برای اولین بار در این کلاس، پرده آفتابگیر برای شیشه درهای عقب (دستی) بخشی از امکانات رفاهی مدل های مجهزتر سوناتای 2015 هستند. در مدل جدید، برای اولین بار میتوان سوناتا را با صندلی برقی سرنشین جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع سفارش داد. هیوندای همچنین قول پشتیبانی از فناوریهای CarPlay (برای دارندگان اپِل آیفون) و Android Auto (برای دارندگان گوشیهای هوشمند اندرویدی) در آیندهای نزدیک را داده که سوناتا را تبدیل میکند به خودرویی ایدهآل برای افرادی که با گوشی هوشمند خود زندگی میکنند. سوناتای جدید با گسترهای از سامانههای همیار راننده نیز عرضه میشود که بعضی از آنها، همچون نوربالای تطبیقپذیر، در دیگر خودروهای کلاس سوناتا هم قابل سفارش هستند. بعضی دیگر تکامل یافته ایده هایی هستند که نمونهاش را پیشتر دیدهایم، مثل کلید هوشمند با بازشو خودکار در صندوق بار. با این فناوری که پیشتر در سدان لوکس جنسیس نیز عرضه شده، نیازی نیست برای باز شدن خودکار صندوق بار، پا را زیر سپر تکان دهید. کافی است کلید در جیبتان باشد و 3 ثانیه در فاصله حداکثر نیممتری پشت خودرو بایستید؛ درب بار بهصورت خودکار باز خواهد شد. یکی دیگر از این ایده های تکامل یافته، همیار تغییر لاین مسیر است که با کمک سامانه بررسی نقاط کور راننده و سنسورهای پارک، تشخیص میدهد که آیا تغییر لاین بی خطر است یا نه. کروز کنترل هوشمند با قابلیت ترمزگیری خودکار تا توقف کامل را نیز به لیست آپشنهای ارزشمند سوناتای 2015 اضافه کنید.
کمی پرتوانتر و کم مصرفتر از گذشته
در جاده، سوناتای جدید سواری بهمراتب راحتتر و مطمئنتری به نسبت نسل قبل دارد؛ مخصوصا در جادههای اصولا ناهموار و پر از دستانداز کشورمان چراکه هیوندای زمان زیادی را صرف بهینهسازی سیستم تعلیق جلو و عقب کرده. هیوندای همچنین تلاش کرده تا با اعمال تغییراتی در مجموعه فرمان برقی جدید، دقت و احساس فرمانپذیری سوناتا را ارتقا دهد. این احساس فرمانپذیری را میتوان با انتخاب یکی از 3 حالت سواری Normal (عادی)، Eco (کم مصرف) و Sport (اسپرت) که بر پاسخگویی موتور و سرعت و زمان تعویض دنده ها تاثیر میگذارند نیز به دلخواه، ارتقا داد. درضمن، شاسی سوناتای جدید همچون نسل جدید جنسیس، در مراکز آزمون فنی معتبر و چالشبرانگیزی همچون پیست نوربرگرینگ کوک شده. با این همه تغییرات ظاهری و فنی گسترده، سوناتا در نسل جدید نیز با همان موتور 2.4 لیتری 178 اسب بخاری سوناتاهای YF در کشورمان عرضه خواهد شد. اما بخش قابل توجهی از این قدرت و گشتاور دست نخورده، در دورهای پایین تر موتور و در محدوده گسترده تری از دورهای متوسط در دسترس قرار میگیرد. به همین دلیل انتظار میرود سواری پرتوان تر و به نسبت، کم مصرف تری داشته باشد.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگمرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
بازار داغ سدانهای شرقی
سوناتای LF در شرایطی وارد بازار کشورمان میشود که با عرضه سوبارو لگاسی و هوندا آکورد، گزینههای پیشروی خریداران خودرویی در این کلاس، متنوعتر از هر زمان دیگری است. جمع سدانهای سایز متوسط شرقی کاملا جمع است. با این حال اما به نظر میآید باز هم تویوتا کمری و کیا اُپتیما رقبای اصلی سدان خانوادگی هیوندای خواهند بود چراکه در حالی در تازه ترین شرایط فروش سیف خودرو و فامیلی موتور، به ترتیب قیمت تقریبا 212 میلیون تومانی برای لگاسی و 199 تا 207 میلیون تومانی برای آکورد در نظر گرفته شده که پیشبینی میشود سوناتای LF قیمتی در محدوده 170 تا 175 میلیون تومان داشته باشد. البته این را هم در نظر داشته باشید که قیمتهای فوق مربوط به مجهزترین مدلهای لگاسی و آکورد هستند.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ