از سال آینده جنسیس شاهد حذف دو موتور هشت سیلندر 5 و 4.6 لیتری خود خواهد بود. موتور 5.0 لیتری هشت سیلندر 429 اسب بخاری از این پس تنها روی مدل سفارشی R-SPEC نصب می شود. موتور استاندارد هیوندای جنسیس نیز از این پس موتور شش سیلندر V شکل با توان 333 اسب بخار خواهد بود.
مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

هیوندای این تصمیم را برای کسب امتیازات لازم از موسسه EPA برای کاهش مصرف سوخت اتخاذ کرده است. مدلهای شش سیلندر در شهر 12.4 لیتر و در بزرگراه 8.1 لیتر سوخت مصرف می کنند. درحالیکه مدلهای هشت سیلندر 2012 حدود یک لیتر مصرف بیشتری دارند.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

موتور شش سیلندر قدرت کافی برای راضی کردن خریداران دارد و مدلهای R-SPEC نیز برای مشتریانی که بدنبال توان بیشتر و البته سواری خشن تری هستند، انتخاب خوبی خواهد بود.
مدلهای 2013 جنسیس با امکانات بیشتر نظیر صفحه نمایش لمسی داشبورد با اندازه 8 اینچ با وضوح بیشتر و سیستم رابط کاربری اصلاح شده، هارد 64 گیگا بایتی، فن آوری تشخیص صدای پیشرفته و سیستم ناوبری ماهواره ای BlueLink که همانند سیستم Onstar جنرال موتورز اجازه روشن و خاموش شدن خودرو از راه دور و ردیابی آن در صورت سرقت را می دهد، بدون پرداخت هزینه در سال اول، به بازار خواهند آمد.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ