مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ

سال 2001 شرکت سانگیانگ موتور کره جنوبی برای اولین بار از رکستون به عنوان جانشین موسو پرده برداشت. رکستون که حاصل طراحی ایتالدیزاین جیوجیارو است، برپایه مرسدس Ml بنا شد، و از قوای محرکه مرسدس نیز بهره میبرد.
سال 2006 سانگ یانگ نسل دوم این محصول را به بازارهای جهانی فرستاد که در سالهای اخیر توسط رامک خودرو به بازار ایران نیز راه یافته است. در سال جاری میلادی سانگیانگ برای بروز رسانی رکستون و حفظ مشتریانش دست به فیسلیفت این محصول زد و حالا رامک خودرو با نمایش این محصول در نمایشگاه خودرو شیراز قصد عرضه آن در بازار ایران را دارد.
طراحی فیسلیفت رکستون که با پسوند W شناخته میشود با نگاه به نسل اول این محصول صورت گرفته ، با این حال سانگ یانگ در تطبیق آن با حال و هوای بازار این روزها موفق عمل کرده است.

مرجع تخصصی خودرو و تیونینگ | پارس تیونینگ
مشخصات فنی
این محصول از همان قوای محرکه به جا مانده از نسلهای پیشین (موسو) بهره میبرد، با این تفاوت که در نسل دوم رکستون بهینه سازی های روی آن صورت گرفته است. پیشرانه 6 سیلندر خطی این محصول که متعلق به مرسدس است، با حجم 3.2 لیتر توان تولید بیشینه قدرت 220 اسب بخار را داراست و نهایت گشتاور آن به 312 نیوتنمتر در 4600 دور در دقیقه میرسد.
جعبه دنده 5 سرعته تیپترونیک با قابلیت تعویض از روی فرمان این خودرو وظیفه انتقال قدرت به هر چهار چرخ را داراست که با تجهیز این خودرو به سیستم Full Time AWD امکان انتقال دائم نیرو به 4 چرخ وجود دارد.
ایمنی
ترمزهای دیسکی در 4 چرخ این خودرو به سیستمهای کمکی ABS(ضد قفل)، EBD( توزیع الکترونیکی نیرو)، ESP( سیستم برنامه پایداری)، ARP( سیستم فعال محافظت از واژگونی)، HDC(سیستم کنترل خودرو در سرپایینی) مجهز شدهاند. علاوه بر اینها میله محافظ دربها، 4 کیسههوا، فرمان حساس به سرعت، قفل شدن خودکار دربها در سرعت بالا و سیستم ضد سرقت و ریموت کنترل ایمنی فعال و غیرفعال این خودرو را تامین میکنند.
امکانات رفاهی
آینههای حساس به نور، مدیریت برق باطری، شیشههای برقی مجهز به سیستم تشخیص مانع، سنسور باران، کروز کنترل، سیستم صوتی CD,MP3,DVD به همراه 6 بلندگو و 2 آمپلی فایر، سامانه ناوبری، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک به با کنترل رطوبت، کیفیت و کنترب مجزای دما برای ردیف عقب، آینههای جانبی مجهز به گرمکن، با قابلیت تاشوندگی و تنطیم برقی و چراغ گودال(زیر آینه)، سانروف، تنظیم برقی صندلی راننده در 8 جهت و سرنشین جلو در 4 جهت به حافظه، گرمکن صندلی راننده و سرنشینان به همراه روکش چرمی، شیشه جلو حساس به اشعه آفتاب و ... برخی از امکانات رکستونW هستند.
رکستون در ایران
این خودرو در ایران احتمالا با قیمتی حدود 200 میلیون تومان روانه بازار خواهد شد و با خوروهایی چون سورنتو، فورچونر، سانتافه و... به رقابت خواهد پرداخت.